Slavic trio

Kulturní dům Střelnice vás zve na koncert ve čtvrtek 10.9.2020 v 19.00 hodin

Účinkují Anna Sysová – klarinet, Jana Bergmannová – hoboj, Petr Sedlák – fagot.
Koncert je uskutečněn s podporou Nadace Český hudební fond.
Komorní soubor Slavic trio založili v roce 2018 tři úspěšní mladí čeští hudebníci. Všichni jsou zároveň stipendisté Akademie komorní hudby, se kterou pod vedením uměleckého vedoucího Tomáše Jamníka vystoupili například ve Dvořákově síni pražského Rudolfina nebo v rámci koncertní sezony německé nadace Villa Musica v Porýní-Falci. První samostatný koncert absolvovalo Slavic trio v červenci 2018 pod vedením dvou členů Berlínské filharmonie, flétnisty Egora Egorkina a fagotisty Václava Vonáška.

Anna Sysová (*1996) se začala hře na klarinet věnovat ve věku 12 let u Kamila Doležala, později studovala na Gymnáziu a Hudební škole hl. m. Prahy ve třídě Milana Poláka. Od roku 2014 je studentkou brněnské JAMU ve třídě Milana Poláka a Víta Spilky. V roce 2018/2019 absolvovala studijní stáž na Guildhall School of Music v Londýně ve třídě Andrewa Marrinera a od letošního roku studuje na švýcarské Haute Ecole de Musique de Lausanne. Anna je vítězkou několika soutěží u nás i v zahraničí.

Petr Sedlák (*1994) se narodil v Jihlavě, kde se také od svých 6 let pod vedením Bohuslava Vysloužila učil hře na zobcovou flétnu a později na fagot. Vystudoval Konzervatoř Brno u Pavla Zatloukala a Romana Novozámského, později studoval na HAMU v Praze u Františka Hermana, Jiřího Seidla a MgA. Hudečka. Petr je laureátem Mezinárodní soutěže dechových nástrojů Brno a soutěže Pro Bohemia Ostrava.

Jana Bergmannová, roz. Kopicová (*1990) je absolventkou ZUŠ J. V. Stamice v Havlíčkově Brodě, Pražské konzervatoře a Akademie múzických umění v Praze. Při studiích se pravidelně účastnila hobojových kurzů u prof. Ch. Wetzela a G. Guicharda. Věnuje se orchestrální, komorní i pedagogické činnosti. Věnuje se také uvádění sólových hobojových skladeb 20. století.

Program Ludwig van Beethoven – Grand Trio op. 87, Jean Francaix – Divertimento, Joseph Haydn – Trio č. 1 C dur Hob. IV:1, Jacques Ibert – Cinq pièces en trio, Georges Auric – Trio pro hoboj, klarinet a fagot
Vstupné 120,- Kč, 60,- Kč pro děti do 15ti let. Koncert v rámci Kruhu přátel hudby.
Doprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice a online na www.kultura.jh.cz od 20. 8. 2020.