0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Sněhuláci pro Afriku

Lodhéřovská škola se v letošním roce již počtvrté zapojila do projektu „Sněhuláci pro Afriku“, jehož cílem je pomoci dětem v Africe dostat se ke vzdělání.

Sněhuláci pro AfrikuAkci organizuje pod záštitou ministra školství nezisková organizace Kola pro Afriku, o.p.s. Cílem této jednorázové akce v celorepublikovém rozsahu bylo postavit co nejvíce sněhuláků, přičemž forma pomoci společnosti Kola pro Afriku spočívala v tom, že se vybíralo za každého sněhuláka startovné ve výši 50,- Kč. Za vybrané peníze společnost získává po celé republice starší a nepotřebná kola, opravuje je a následně posílá do Afriky tak, aby je mohly jako dopravní prostředek využívat pro cestu do školy děti v Africe.

Akce se na naší škole uskutečnila v pátek 27. ledna 2017. Letošní zima je zatím co do množství sněhu velmi příznivá, proto jsme letos opět po roce pro výrobu sněhuláka mohli použít tradiční materiál – sníh. Do soutěže jsme přihlásili jednoho sněhuláka, kterého jsme vyzdobili do ženské podoby. „Sněhulačku“ jsme pojmenovali „Sněhulka“ a odeslali za ni startovné. Při stavbě jsme si užili spoustu zábavy a doufáme, že jsme i tímto malým činem přispěli k dostupnějšímu vzdělání některého z afrických dětí.

Mgr. Karel Král, ředitel ZŠ a MŠ Lodhéřov

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L