-0.5 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
5plus2

Do Soči míří fandit i rodiče hokejistů Michálkových – 5plus2.cz

JINDŘICHŮV HRADEC Hokejová mistrovství a olympiády sledovali manželé Marie a Milan Michálkovi z Otína u Jindřichova Hradce vždycky. Zvláštní pozornost začali důležitým utkáním věnovat, když se v nich na ledě objevili oba jejich synové – Milan a Zbyněk. Oba nyní budou hájit české barvy na zimní olympiádě v ruském Soči.

Do Soči míří fandit i rodiče hokejistů Michálkových - 5plus2.cz
Rodiče hokejistů Michálkových se do Soči chystají fandit. Zůstanou až do té doby, dokud budou Češi v soutěži. | foto: Adam Hudec, 5plus2.cz

 

„Lehké a těžké zápasy už dneska nerozlišujeme. Když to jde, koukáme na všechny,“ říká Milan Michálek. Sedět doma u televizních obrazovek je ale rodičům hokejových hvězd málo. Proto se v následujících dnech vypraví fandit do centra olympijského dění v Rusku. A to i přes diskutované hrozby útoků, o kterých média v posledních týdnech informovala hned několikrát.

„Jasně, že to člověka znejistí. Na druhou stranu člověk není v bezpečí nikde, stejně tak dobře můžu vyjít na ulici před dům a může mě srazit kamion,“ krčí rameny otec Michálek. Věří, že pořadatelé her udělají pro bezpečnost návštěvníků i sportovců maximum.

Michálkovi se zároveň nevyhýbají srovnávání s olympiádou v kanadském Vancouveru před čtyřmi lety. Tam zažili uvolněnou atmosféru, kterou všudypřítomné řeči a hrozby nedokázaly rozbouřit. „Bylo to tam perfektní. Město hrami vyloženě žilo a navíc mě překvapila početná účast Čechů, kteří už delší dobu v Kanadě žili. Pochopitelně fandili týmům ze své rodné země,“ směje se Marie Michálková. „Jsme oba nadšení, že se synům podařilo se na olympiádu dostat. Roky přibývají a zdraví mají jenom jedno. Kdoví, co bude za další čtyři roky,“ doplňuje.

S cestami už dávno dospělých dětí po světových hokejových stadionech přichází trocha nevyhnutelného odloučení od rodiny. Díky telefonům a internetu se ale rodiče se Zbyňkem i Milanem snaží zůstat neustále v kontaktu. „Už máme tři vnoučata a je asi jasné, že bychom chtěli mít obě rodiny tady doma v Hradci. Bohužel je to jenom sen. Ale výměnou za to, co kluci dokázali a jistě ještě dokážou, to beru,“ tvrdí Milan Michálek.

V Hradci bude národnímu týmu hokejistů držet palce i početná základna fanoušků, která se s Michálkovými do Soči nevypraví. Vadit při fandění u piva v otínské hospůdce nebude ani několikahodinový časový posun. A pokud si Češi zopakují osm let starý zlatý úspěch z Japonska, bude se slavit dlouho.

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


5 + 2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma

5 + 2 dny

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L