9.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Součástí sobotního půlmaratónu je také Rodinný běh a soutěže dětí

„Z důvodu bezpečnosti je omezen počet startujících Rodinného běhu!“

Sobota 25. června bude ve sportovním dění v J. Hradci historickým mezníkem, protože se tu poběží velký podnik, a sice I. ročník „Jindřichohradeckého půlmaratónu 2016“. Na hlavní trať se vydá 300 jednotlivců, 50 dvoučlenných štafet. A ani to nebude všechno, jelikož je naplánován i nesoutěžní procházkový Rodinný běh a své si v startovním a cílovém prostoru v parku pod Gymnáziem V. Nováka užijí při soutěžích rovněž děti.

Součástí sobotního půlmaratónu je také Rodinný běh a soutěže dětí„Z důvodu bezpečnosti jsme omezili počet startujících v Rodinném běhu na tři stovky,“ uvedl ředitel závodu Martin Žižkovský. Má radost z toho, že je o akci takový zájem, ale uvědomuje si, že zdraví je přednější. Start dvoukilometrového běhu – procházky pro rodiny je sice až v 15:30 hodin, ale registrace účastníků začíná již ráno v 9:00. „Každý zaregistrovaný člen Rodinného běhu dostane startovní číslo, malé překvapení, občerstvení a památeční medaili,“ prozradil Martin Kulovaný, další z hlavního dua organizátorů. „Na této krátké trati se mohou představit rodiny napříč generacemi, to jest od prarodičů až po vnoučata v kočárcích,“ doplnil.

Ani to ovšem není všechno z připraveného doprovodného programu první JH půlky, jak je akce familiérně nazývána. Ve 13:30 hod. totiž začnou zajímavé soutěže dětí o ještě zajímavější ceny. „Moc se těším,“ zářila pětiletá Izabelka Bočková z J. Hradce, jež se chystá s maminkou Martinou na Rodinný běh, avšak už před ním bude účastnicí her pro děti, na které čeká také například skotačení ve skákacím hradu. Připraveno je rovněž taneční vystoupení.

Hlavní závod bude odstartován v 15 hodin, o 30 minut později vyrazí na svoji trasu Rodinný běh. Slavnostní vyhlášení vítězů je nachystáno na 18:30 hod. a po něm začne večerní program nejen s netradičním grilováním a koncertním vystoupením art rock-popové formace „20 minutes“ z Prahy. „Věříme, že dorazí i hodně diváků nejen pod gympl, ale povzbuzovat budou běžce i podél trati. Bezva určitě bude i večerní pořad,“ je si jistý Žižkovský.

JH 1/2maratón – sobota 25. června – program

  • 8:00 – 14:00 – Prezence a výdej startovních čísel
  • 14:00 – Ukončení prezence
  • 15:00 Start hlavního běhu (21 km)
  • 15:00 Start štafet (2×10,5 km)
  • 15:30 Start Rodinného běhu (2200 m)
  • 18:00 Ukončení závodu – konec časového limitu
  • 18:30 Slavnostní vyhlášení výsledků
  • 19:00 – …Večerní program (hudba, tanec, jídlo)

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

 

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L