3.4 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Roman Pišný

SPORTOVNÍ AEROBIK – obrazem: Aerobik team Lena byl v Českých Budějovicích skvělý (Roman Pišný)

Regionálního kola mistrovství ČR – „Master Class 2014“ ve sportovním aerobiku se v Č. Budějovicích zúčastnily i závodnice z jindřichohradeckých oddílů. Dohromady vybojovaly na dvě desítky postupových míst na národní šampionát, který se o víkendu 24. a 25. května uskuteční v Praze.

Adéla Přibylová (AET Team Lena J. Hradec - číslo 55) v kategorii do 7 let jasně dominovala mezi 26 soutěžícími.Závodnice AET Lena Team J. Hradec při Master Class v kategorii do 7 let. Uprostřed s číslem 55 pózuje vítězná Adéla Přibylová.Družstvo AET Team Lena J. Hradec skončil v Č. Budějovicích na 2. místě v kategorii 10 až 13 let se skladbou Eskymačky.Vítězné Vojandy salutují.V kategorii od 13 do 16 let AET Team Lena J. Hradec vyhrál se skladbou Vojandy. Tady už je družstvo v "civilu".V kategorii od 8 do 10 let závodil AET Team Lena J. Hradec se skladbou Mexičanky. V neobsazenějším klání skončily třetí.Námořníčci skončili druzí.Unavená, ale veselá "námořnická" drobotina se stříbrnými medailemi.Mexická sombrera na hlavách a v rukou a bronzové medaile na krku pro dívky z AET Team Lena J. Hradec v kategorii od 8 do 10 let. Diplomy a stříbrné medaile pro jindřichohradecké Eskymačky v kategorii od 11 do 13 roků.

V jihočeské metropoli závodilo 103 cvičenek, mezi nimi i zástupkyně oddílů M.T.K. J. Hradec a AET Lena J. Hradec. Dařilo se jim, první zmiňovaný klub získal zásluhou Nicol Ondřasinové a Veroniky Kozákové dvě prvenství, druhý vyhrál jednou (Adéla Přibylová), k tomu bral jedno druhé místo, to vybojovala Tereza Balgová.

Zároveň v Č. Budějovicích proběhlo i postupové kolo do pražského finále pódiových skladeb, které se v rámci projektu „Česko se hýbe 2014“ uskuteční v červnu. V soutěži bylo ve čtyřech kategoriích celkem 15 cvičících skupin, z toho pouze 4 nebyly z jindřichohradeckého okresu. Postup si zajistila dvě družstva AET Lena, tři týmy M.T.K. a do hlavního města pocestují i dvě skupiny z tanečního kroužku při V. ZŠ Vajgar J. Hradec.

Závodnice AET Teamu Lena J. Hradec se neúčastní pouze závodů, ale například právě v sobotu 8. února pořádají znovu vyhledávaný „Ples sportovců“. Při bálu, který se koná v KC Jitka v Otíně od 19:30 hodin a je uzpůsobený i pro účast dětí, bude hlavním tahákem vystoupení vicemistra světa v latinsko-amerických tancích Davida Valčuhy. „Na náš ples srdečně zveme každého, kdo se chce dobře bavit,“ vzkazuje Lenka Průchová, šéfová klubu, který, ačkoliv se to může zdát neskutečné, letos v září oslaví již 15 let vzniku. Program oddílu je v současné době nabitý, dívky čekají závody (K. Hora, J. Hradec, Třebíč), samozřejmě tréninky a také řada vystoupení při společenských akcích. „Čeká nás nyní třeba vyplnit cvičením přestávky basketbalového poháru, zahájení vojenského plesu, pak pekařský bál, ples Jednoty, na začátku března akce Svazu žen a také hasičský bál ve Stříbřci. Jsem ráda, že to holky tak baví.“

Postupová Master Class – kategorie 8 až 10 let (32 cvičenek): 1. Nicol Ondřasinová, 4. Natálie Krajcrová, 5. Victorie Ondřasinová, 7. Barbora Krajcrová, 8. Simona Pavlíková, 9. Radka Asterová (všechny M.T.K. J. Hradec), 11. Karla Smejkalová (AET Lena J. Hradec), 12. Eliška Palánová, 13. Aneta Vrbová (obě M.T.K. J. Hradec), 15. Sára Landkammerová AET Lena J. Hradec). Kategorie 11 až 13 let (30): 1. Veronika Kozáková, 6. Adéla Balgová (obě M.T.K. J. Hradec), 7. Natálie Houdková (AET Lena J. Hradec), 10. Natálie Tržilová, 11. Klára Asterová (obě M.T.K. J. Hradec). Kategorie 14 až 16 let (12): 10. Martina Průchová, 12. Vendula Králová (obě AET Lena J. Hradec).

Nepostupová soutěž – kategorie do 7 let (26): 1. Adéla Přibylová (AET Lena J. Hradec), 6. Rozálie Bártů (M.T.K. J. Hradec). Kategorie nad 17 let (5): 2. Tereza Balgová (AET Lena J. Hradec).

Česko se hýbe – do 7 let (2): 1. M.T.K. J. Hradec – Fanynky šmoulího fotbalu, 2. AET Lena J. Hradec – Námořníčci. Od 8 do 10 let (6): 1. M.T.K. J. Hradec – Summer Beach, 2. TK V. ZŠ Vajgar J. Hradec – Butterfly, 3. AET Lena J. Hradec – Mexičanky, 5. TK V. ZŠ Vajgar J. Hradec – Zuzana. Od 10 do 13 let (3): 1. M.T.K. J. Hradec – Boxerky, 2. AET Lena J. Hradec – Eskymačky, 3. TK V. ZŠ Vajgar J. Hradec – Černí divoši. Od 13 do 16 let (4): 1. AET Lena J. Hradec – Vojandy, 3. AT Kardaška K. Řečice – Karneval v Riu.

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L