2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Roman Pišný

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA – Jindřichohradecký Slovan pořádá gymnastické nábory

Oddíl sportovní gymnastiky při TJ Slovan J. Hradec bude ve třech zářijových termínech pořádat nábory do svého družstva přípravky. Do tělocvičny v Jarošovské ulici čp. 743/II. mohou rodiče přivést ratolesti narozené v roce 2009, a to dívky i chlapce. Výjimečně oddíl přijme i pohybově nadané děti ročníku narození 2008. Náborovými dny jsou úterý 3. září, čtvrtek 5. září a znovu úterek 10. září, pokaždé od 16 do 18 hodin.

Roman Pišný
Ilustrační foto: zdroj – http://www.gymnastikajh.estranky.cz

Sportovní gymnastika umožňuje dětem získat tělesnou zdatnost, obratnost a vytrvalost. Je také nejvhodnější přípravou pro různé další sporty pro své všestranné zaměření na rozvoj síly, pružnosti, kloubní pohyblivosti a celkové motoriky. Cvičení přípravky je zaměřeno na základní gymnastickou a lehkoatletickou přípravu. Děti se naučí například skákat přes švihadlo, šplhat na tyči, správnou techniku běhu. „Velký důraz klademe na nácvik obratnosti pomocí kotoulů, hvězd, stojek, na rozvoj pružnosti, k té patří kupříkladu mosty a provazy; a taktéž silových schopností prostřednictvím shybů na kruzích či ručkováním na hrazdě,“ uvedl předseda jindřichohradecké gymnastiky Karel Parma.

„Rodiče by si měli vybrat jeden z termínů a přijít do tělocvičny včas tak, aby mohli v naší šatně převléknout děti do vhodného cvičebního oděvu, což jsou kraťasy nebo legíny a tričko, na obutí cvičky nebo pevné bačkůrky,“ radí Parma. Do tělocvičny je vstup možný pouze po přezutí nebo naboso, což platí i pro rodiče. „Vše vysvětlíme, s dětmi po krátkém seznámení provedeme rozcvičku a následně několik jednoduchých cviků a testů,“ doplňuje nestor nejen jindřichohradecké, nýbrž i jihočeské gymnastiky. Po celou dobu náborového cvičení mohou být rodiče přítomni, cvičitelé budou rádi odpovídat na jejich dotazy. Do družstva přípravky se dostanou ty děti, které o cvičení jeví zájem, mají radost z pohybu a dokážou s trenéry spolupracovat a poslouchat je. Počet dětí, které lze přijmout, je omezený. O výsledcích náboru bude oddíl zájemce informovat až po proběhnutí všech tří konkurzních dnů.

Tréninky gymnastické přípravky obsahují v týdnu čtyři hodiny, a to v pondělí a ve čtvrtek vždy po dvou dvouhodinových lekcích od 16 do 18 hodin v tělocvičně sokolovny TJ Slovan. Příspěvek je 350,- Kč měsíčně. Pro informace se lze obrátit na předsedu oddílu Karla Parmu (parmajh@razdva.cz, 607 521 962), případně se dají použít i webové stránky klubu: http://www.gymnastikajh.estranky.cz

Roman Pišný

více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Ve Studené je od víkendu v provozu lyžařský vlek a běžecké stopy jsou upravené!

Miloslav L

Házenkářky ukončily podzimní ligovou část výhrou v Havlíčkově Brodě

Miloslav L

V posledním domácím utkání podzimní části 1. ligy porazily házenkářky Otrokovice

Miloslav L