6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Roman Pišný

Sportovní gymnastky Slovanu J. Hradec mají z přeboru osm medailí

Ve Veselí nad Lužnicí se o poslední květnové sobotě uskutečnil společný šampionát krajů Jihočeského a Vysočiny jednotlivkyň ve sportovní gymnastice. V sedmi věkových kategoriích závodilo 83 cvičenek z 9 klubů, mezi startujícími byla 17 závodnicemi zastoupena TJ Slovan J. Hradec a trojicí TJ N. Včelnice.

Sportovní gymnastky Slovanu J. Hradec mají z přeboru osm medailí
Čtveřice medailistek z krajského přeboru jednotlivkyň ve sportovní gymnastice, který se konal ve Veselí nad Lužnicí. Na snímku jsou závodnice TJ Slovan Jindřichův Hradec zleva Tereza Štufková (juniorky B – 2. místo), Gabriela Jírová (ženy B – 1.), Barbora Kešnarová (juniorky B – 1.) a Barbora Chrpová (žákyně B – 2.).

Především pro jindřichohradecký oddíl byl krajský přebor velice úspěšný, velkou radost se zisku dvou prvenství, čtyř druhých a dvou třetích míst měl gymnastický předseda Slovanu Karel Parma: „Největší úspěch zaznamenaly dívky v základním stupni, kde všechny skončily do šestého místa. V nabité konkurenci mladších žákyň děvčata také uspěla, závod se jim povedl. Znovu jsme se stali nejúspěšnějším klubem v hodnocení obou krajů, přitom jsme ani neměli zastoupení ve všech kategoriích. Je to až zázrak, když poměříme naše tréninkové podmínky s těmi v Českých Budějovicích, kde je středisko mládeže.“ Slovan neobsadil soutěž starších žákyň a žákyň A. O krajské tituly se ve čtyřboji, jenž se skládal z přeskoku, bradel, kladiny a prostných, postaraly juniorka Barbora Kešnarová a mezi ženami šestnáctiletá Gabriela Jírová. Ta předvedla vynikající výkon, jímž doslova zničila českobudějovickou soupeřku Karolínu Imbrovou. Dvacetiletou protivnici porazila o 5,050 bodu (!), když tento náskok získala při cvičení na bradlech. Kešnarová a Jírová si již zajistily postup na mistrovství ČR, jejž se 13. a 14. června koná ve Vysokém Mýtě, tam pojede i Tereza Štufková.

Základní stupeň (25 gymnastek): 2. Kateřina Fülsacková, 3. Barbora Dvořáková, 4. Kateřina Vybíralová, 6. Viktorie Šímová (všechny J. Hradec), 23. Marie Melicharová (N. Včelnice). Mladší žákyně (25): 2. Eliška Krajňáková, 3. Nela Krajňáková, 6. Karolína Maryšková, 7. Lucie Šoršová, 11. Barbora Jarošová, 15. Tereza Staňková, 17. Karolína Kamenická (všechny J. Hradec), 24. Elena Jačová (N. Včelnice). Žákyně B (19): 2. Barbora Chrpová, 7. Magdaléna Picková, 10. Leontýna Pavlíková (všechny J. Hradec), 11. Tereza Hánová (N. Včelnice). Juniorky B (3): 1. Barbora Kešnarová, 2. Tereza Štufková. Ženy B (2): 1. Gabriela Jírová (všechny J. Hradec).

Roman Pišnývíce sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Autor fotografií: Martin Krajňák.

Sportovní gymnastky Slovanu J. Hradec mají z přeboru osm medailí
Sportovní gymnastky TJ Slovan J. Hradec na krajském přeboru jednotlivkyň ve čtyřboji, který se konal ve Veselí nad Lužnicí v sobotu 30. května: vzadu stojí zleva Leontýna Pavlíková, Magdalena Picková, Kateřina Vybíralová a Kateřina Maryšková. Před nimi jsou zleva Tereza Štufková, Barbora Kešnarová, Gabriela Jírová a Barbora Chrpová. Zleva klečí Kateřina Fülsacková, Eliška Krajňáková, Nela Krajňáková, Barbora Jarošová, Tereza Staňková a Lucie Šoršová.

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky převálcovaly tým Valašského Meziříčí

Miloslav L

Jindřichohradecké házenkářky si přivezly z Kobylis výhru

Miloslav L