-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Sportovní pozvánky Romana Pišného


PLAVÁNÍ – plavecký bazén v Jáchymově ulici v J. Hradci bude ve středu 26. listopadu od 8:30 hodin dějištěm závodů Základních škol. Na programu je celkem 38 disciplín, v nichž se představí žactvo od prvních až do devátých tříd. Ti nejmladší si poměří síly na pětadvacítce, plavce od 6. třídy výše čekají dva bazény (50 metrů). K vidění budou klání všech stylů, prvňáčci mají povolen způsob „Plav, jak umíš!“


FLORBAL – celkem 9 družstev (ZŠ Lomnice, OA – SOŠ a SOU Třeboň, II. ZŠ J. Hradec, ZŠ Suchdol, ZŠ Slavonice, I. ZŠ J. Hradec, ZŠ Komenského Dačice, Gymnázium Třeboň, ZŠ Strmilov) dívek kategorie IV. – tj. žákyň 8. až 9. tříd ZŠ se představí v okresním kole „Sportovní ligy Základních škol o Pohár ministra školství 2014/2015“, které se bude konat v pátek 28. listopadu od 8 hodin v tělocvičně TJ Slovan v jindřichohradecké Jarošovské ulici. Do krajského kola postoupí pouze vítězný celek.


FLORBAL – ze tří základních postupových kol, která proběhla v Třeboni, J. Hradci a Dačicích, vzešlo trio okresních finalistů „Sportovní ligy Základních škol o Pohár ministra školství 2014/2015“. Z nichž pouze jen ten nejlepší postoupí do krajského kola v Kaplici ve čtvrtek 15. ledna 2015. Finálový turnaj chlapeckých týmů kategorie IV. (8. až 9. třídy ZŠ) bude hostit městská sportovní hala v J. Hradci ve středu 3. prosince od 8 hodin.


TRIATLON – prezencí od 8:30 hodin ve vestibulu plaveckého bazénu v J. Hradci začne v sobotu 6. prosince již XIX. ročník „Mikulášského aquatlonu 2014“. Závodní klání, které v sobě spojuje plavání + běh a pořádá je TC Vajgar J. Hradec, se opětovně uskuteční pro všechny věkové kategorie od benjamínků BDC0 do 5 let až po veterány nad 60 roků. Na děti do 15 let čeká kromě bazénu běžecká část na atletickém oválu stadiónu v Jáchymově ulici. Dorost a dospělí triatleti se po plaveckém úvodu vydají na tradiční čtyřkilometrový okruh okolo rybníku Vajgar. Kontakt: Josef Hrdlička (tcv-jh@seznam.cz; 721 584 502) – ředitel závodu.


Aerobik lena sliderSPORTOVNÍ AEROBIKv sobotu 6. prosince bude pokračovat IV. ročník „Poháru Jindřichohradecka 2014/2015“ jednotlivkyň. Čtyřdílná soutěž, která se uskutečňuje v průběhu více než půlroku, má na programu druhou část, jíž je „Mikulášský závod“. Konat se bude ve fitcentru Merkur na jindřichohradeckém sídlišti Vajgar. Pořádající AET Team Lena J. Hradec připravil jako obvykle klání v pěti kategoriích od pětiletých cvičenek až po dospělé. Program – kategorie 5 až 7 let a 8 až 10 let: 8:30 prezentace, 9:10 základní kolo, 9:50 finále, 10:35 vyhlášení vítězek. Kategorie 11 až 13 let, 14 až 17 let a ZA: 10:15 prezentace, 11:00 základní kolo, 11:40 finále, 12:30 vyhlášení vítězek, 13:00 ukončení akce.


MARIÁŠ – restaurace u kulturního domu v Deštné u J. Hradce bude v sobotu 6. prosince dějištěm devátého a zároveň předposledního kola desetidílného seriálu „Jihočeské ligy 2014“ v křížovém mariáši. Začátek turnaje, který je otevřen pro každého, je o svatém Mikuláši v 9:00 hodin.


HASIČSKÝ SPORT – v zimním období jsou závody v požárním útoku družstev spíše výjimkami, které potvrzují pravidlo. Jedním z dějišť takové soutěže je již tradičně náves před kulturním domem v Českém Rudolci, kde místní Sbor dobrovolných hasičů koná v sobotu 6. prosince od 9:30 hodin jubilejní X. ročník „Mikulášského poháru 2014“. Hojně obsazované a navštěvované klání je vypsáno pro týmy žen v kategorii 2B a mužů 3B. Útočit se bude na sklopné terče.


VESLOVÁNÍ – na páteční večer 12. prosince naplánoval veslařský oddíl VK Vajgar J. Hradec závody na trenažérech. V prostorách své loděnice soutěž nazvanou „Žába“ uskuteční od 18 hodin. Avšak nebude se pouze závodit, ale taktéž se loučit sezónou a slavit jubilejní 140. výročí založení klubu. Oceněni budou členové VK Vajgar, připomene se historie, pohovoří se o současnosti a k občerstvení budou párky, limonáda a pivo.


ATLETIKA – na středu 17. prosince od 14:30 hodin připravil SKOK J. Hradec III. ročník výškařského závodu pro mládež s názvem „Vánoční laťka“. Jejím dějištěm bude větší tělocvična VI. Základní školy na jindřichohradeckém sídlišti Hvězdárna. Více informací o akci podá informací organizátor Otakar Kinšt (kinstota@seznam.cz, skokjh@quick.cz, 606 934 098).


HÁZENÁ (SPORT PRO VŠECHNY)v sobotu 20. prosince se počtrnácté bude konat akce, která je známa pod názvem „Házenkářské HALALI“. Je pořádané současnými a bývalými jindřichohradeckými házenkářkami, jejich příznivci a přáteli. Nejde při něm vyloženě o házenou, ale družstva se střetávají například v malé kopané, basketbalu, je to především zábava a nabírání pohody v předvánočním času. Letošní ročník se opět uskuteční ve dvou částech, a to denní od 8:30 hodin v malé tělocvičně městské sportovní haly v J. Hradci a večerní (20:30 hod.) ve Sportcentru Bobelovka v Otíně. Tam proběhne slavnostní vyhlášení vítězů s bohatou tombolou. „Přijďte si před Vánoci užít dobrou náladu, trochu potrápit pohybem tělo, udělat si žízeň a hlavně se báječně bavit,“ zve k účasti hlava organizátorek Jitka Matoušková (matou.ji@seznam.cz, 607 975 798), jež také přijímá dary do tomboly, které je možno přinášet do obchodu s ovocem a zeleninou U Banána v Panské ulici čp. 94/I. v J. Hradci.


VOLEJBAL – čtvrtstoletí svého konání oslaví v sobotu 27. prosince „Vánoční volejbalový Jindřicháč 2014“. Turnaj smíšených deblů je otevřený pro všechny zájemce, přičemž současně s tradiční soutěží se uskuteční i halové mistrovství České republiky veteránských mixů (muži 1974 a starší + ženy 1979 a starší). Hrát se bude v jindřichohradecké městské sportovní hale od 8:30 hodin. Přihlášky dvojic přijímá organizátor akce Otakar Kinšt prostřednictvím e-mailů: skokjh@quick.cz a kinstota@seznam.cz nebo telefonního čísla 606 934 098. Startovné činí 200,- Kč za duo.


HANDICAP SPORT – tradiční plavecké závody handicapovaných sportovců „Vajgarský kapr 2015“ se uskuteční v sobotu 25. dubna v bazénu a aquaparku v J. Hradci. Začátek pořadatelé z tamního SK Kapři naplánovali na 8 hodin, kdy bude již IX. ročník zahájen prezentací účastníků. Úvodní rozplavby by měly být odstartovány úderem deváté hodiny. Další informace o akci, na které se každým rokem zvyšuje počet plavců, podá šéf Sportovního klubu Ivan Jůna (ivan.juna@email.cz, 776 225 034). Při kapřích závodech nepůjde pouze o sport, nýbrž to bude i společenská událost, jelikož odpolední program se od 16 hodin přesune do Kulturního centra Jitka v Otíně, kde proběhne nejen slavnostní vyhlášení vítězů, ale také večer s hudbou a překvapením. O muziku se nejméně až do 2:00 hodin v noci postarají „Studenská kapela“ ze Studené a diskžokej Grigorij „Gizzy“ Orljanski z Kardašovy Řečice, na parket opětovně přijedou silné motocykly „MC Astacus“ z Rakovníka. Stejně jako v minulých letech program zahájí již v pátek 24. dubna večerní potápění s pražským sdružením „Noster Orbis“ (21 hodin) a i tento ročník bude tematicky zaměřen, tentokrát půjde o návrat do historie, do doby starého Říma. Podtext totiž zní „Chléb a hry“, což znamená, že se účastníci změní v senátory, gladiátory, kněžky lásky a kdoví, zda neožije některý z císařských krutovládců.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L