6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Prezentace a produkty

Stanice Kunžak – Lomy je mezi deseti finalisty soutěže o nejkrásnější nádraží.

Jindřichohradecké místní dráhy se letos již po páté dostaly mezi deset finalistů soutěže o nejkrásnější nádraží. Naším letošním „želízkem v ohni“ je stanice Kunžak – Lomy na nejstarší úzkokolejné trati v České republice z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice.

Stanice Kunžak – Lomy je mezi deseti finalisty soutěže o nejkrásnější nádraží.Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží od roku 2007 pořádá pod záštitou Ministra dopravy ČR občanské sdružení Entente Florale CZ ve spolupráci se Stálou komisí Senátu Parlamentu České republiky pro rozvoj venkova.

O konečném umístění v 9. ročníku soutěži rozhodne veřejné hlasování. Hlasovat můžete prostřednictvím hlasovacího formuláře nebo hlasovacího archu. Oba jsou zveřejněny na: http://www.nejnadrazi.cz/hlasovani.php#hlasovani. Dalším způsobem, jak podpořit nádraží Kunžak – Lomy, je zaslat SMS ve tvaru NADRAZI KUNZAK LOMY na telefonní číslo +420 736 300 202. Hlasování končí 10. října.

Kunžak– Lomy si váš hlas opravdu zaslouží. Podle odborné komise: „… Je krásně opravené včetně funkčního vodojemu a vodního jeřábu s popelovou jámou pro parní provoz. Na opačném konci je široký železniční most, jehož dojem úzké koleje ještě umocňují. Ale největším bonusem je možnost si pronajmout jeden ze dvou apartmánů, citlivě vestavěných do budovy nádraží. Tak se dá prožít krásný víkend, zpestřený probuzením duněním motoru TU 47 nebo pískotem parní lokomotivy.“

Během letních prázdnin zde byla ve staniční budově navíc zpřístupněna výstava s názvem Zajištění traťového provozu mezi světovými válkami,

Jindřichohradecké místní dráhy děkují všem cestujícím, kteří jim touto formou vyjadřují svou podporu a přispívají tím k udržení pravidelného provozu na našich technicky jedinečných tratích.

Nejnovější články

Jitka SuperCleaner nově dezinfikuje ozónem interiér vozu nebo nemovitosti

Miloslav L

Velikonoce v Čajovně U Zámku

Miloslav L

RM-BAU – Naše významné práce v roce 2020 (fotogalerie)

Miloslav L