Aktuálně

Stavební práce v muzeu v roce 2017

V roce 2017 proběhlo oproti minulým rokům méně stavebních prací. Tyto práce navíc měly všechny charakter základní stavební údržby, neboť všechny objekty, v nichž muzeum působí, jsou v dobrém stavebně technickém stavu a v průběhu roku se na nich nevyskytla žádná stavební havárie.

Stavební práce v muzeu v roce 2017
Údržbář Muzea Jindřichohradecka Tomáš Fedra natírá nové šindele na zídce nad parkány

Jezuitský seminář je v majetku Města Jindřichův Hradec. Toto zde provedlo nátěry všech okenních výplní ve 2. a 3. nadzemním podlaží ve všech dvorních průčelích. Rovněž osadilo masivní dřevěné dveře před schodištěm z 2. do 3. nadzemního podlaží, čímž došlo k úplnému oddělení prostoru s expozicemi od prostoru, do něhož nemá veřejnost přístup. Práce realizovala firma Tina z Jindřichova Hradce.

Podobného charakteru byly i práce, které provedlo ve své režii muzeum na objektech v areálu kostela sv. Jana Křtitele a minoritského kláštera. Muzeum nechalo firmou Tina z Jindřichova Hradce nově natřít hlavní vstupní dveře do kláštera. Firma PS Moučka z Jindřichova Hradce opravila novodobou podlahu na půdě nad východním křídlem kláštera a údržbáři muzea opravili poškozenou část šindelové krytiny koruny parkánové zdi.

Na městské věži při farním kostele Nanebevzetí Panny Marie neprovedlo v roce 2017 žádné práce ani muzeum, ani město. Díky trvalé podpoře muzea ze strany jeho zřizovatele, tj. Jihočeského kraje, a odpovědné péči Města Jindřichův Hradec o městské objekty jsou všechny stavební objekty muzea ve velmi dobrém stavu a je zajištěna jejich průběžná stavební údržba.

Jaroslav Pikal