2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Tajemné Imaginárium přeneslo Hradec do počátků 20. století

V JINDŘICHOVĚ HRADCI PROBĚHLA VEČERNÍ DETEKTIVNÍ HRA

V sobotu 24. září 2016 večer se v Jindřichově Hradci sešlo více jak 200 lidí, aby se zúčastnili již 5. ročníku noční strategické hry Negativ. Letos byla ve znamení tajemství, kouzel, nadpřirozena a intrik v cirkusovém příběhu z prostředí viktoriánské doby. Celkem 49 týmů se snažilo prostřednictvím nejrůznějších indícií, úkolů a šifer najít vraha asistentky, která zemřela v Imagináriu při nepovedeném kouzelnickém triku. Hru připravilo 14 dobrovolníků a dobrovolnic v rámci projektu StopTime.

Tajemné Imaginárium přeneslo Hradec do počátků 20. století Negativ je hra, která obohacuje klasické populární šiforvačky o prvek zážitku. V letošním roce přenesla účastníky a účastnice v tajemné atmosféře do města z viktoriánské doby, kam přijel cirkus. Příběh započal vystoupením členů Imaginária, kde jako poslední vystoupil kouzelník s nepovedeným trikem s meči. Probodnutím asistentky se roztočila kola příběhu, ve kterém měli zúčastněné týmy najít viníka. A protože se jednalo o příběh plný magie, nebylo to vůbec jednoduché. Účastnice a účastníci, kteří za hrou přicestovali z celé republiky i ze Slovenska, se v průběhu večera setkali kromě kouzelníka a jeho asistentky i s postavami okultisty, siláka, hadí ženy, šaška, věštkyně či principála.

Tajemné Imaginárium přeneslo Hradec do počátků 20. století Důležitým aspektem hry je ale i příležitost podívat se v Jindřichově Hradci na místa, která lidé obyčejně bez povšimnutí míjí, případně jsou nepřístupná. „Negativ pořádáme již pátým rokem a dáváme si za cíl netradičně oživit dění v Jindřichově Hradci. Letos jsme týmům umožnili navštívit zajímavé prostory Zámeckého mlýna, noční kostel Nejsvětější Trojice či areál Evangelické fary. Celá akce přitom začala mysteriózním představením v Rytířském sále jindřichohradeckého zámku,“ uvedl Tom Kocmi, koordinátor projektu StopTime a hlavní organizátor hry.

K vrcholům letošního ročníku patřily téměř profesionální triky – mluvící hlava, zjevení ducha či probodnutí člověka během živého představení. „V den Negativu tu byla na výměnném pobytu kamarádka z Francie a já se rozhodla, že ji chci darovat originální zážitek. S kamarádem jsme překlad do angličtiny přijali jako výzvu a odměnou nám byla jedinečná atmosféra děje, kterému jsme všichni tři propadli a celý večer jsme si moc užili,“ uvedla jedna z účastnic Barbora Sobotková.

StopTime

 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L