0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Prezentace a produkty

Tango… nádherný tanec…

“Tango… nádherný tanec…
Srdce, duše… láska.
Tango… nádherný tanec…Studovat ho, učit ho, tančit ho… porozumět mu a znovu si ho vychutnávat… Umění, které kombinuje všechny smysly a ještě víc, tak jak to umí pouze několik málo dalších, tanec současně zvrácený a přitom přinášející potěšení, jedinečný.

Tančit tango s člověkem, kterého si sami zvolíte, je jako sdílení tajemství, vyprávění příběhů ze života, z minulosti, ze současnosti… je to život sám. Říká se, že tango je jako jednosměrná ulice. Vyjadřovat jeho hudbu našimi těly, hudbu tak specifickou, tak plnou emocí, které se stále snažíme porozumět generaci za generací, abychom ji byli schopní stále prožívat, je téměř výzva. Výzva, kterou každý z nás musí přijmout v momentě, kdy vstupuje na taneční parket plný lidí. Stará pravidla, novější pravidla, koexistence v harmonii s našimi partnery, respektování prostoru, proudění, respektování jednoho a každého, který sdílí tuto tandu, tento romantický a poklidný moment.

Slova jsou nadbytečná… hovoří jen těla, pokud jsou součástí téže symfonie, pokud rozumí jedno druhému, pokud jsou napojena v tomto hlubokém okamžiku, což je něco, co není každý schopen nabídnout. Protože tango znamená DÁVAT a PŘIJÍMAT…

Tango… nádherný tanec…Každý má uvnitř tango, cestu se záhadami k řešení a příběhy ke sdílení. Tajemství spočívá jednoduše v porozumění, vývoji, studiu každého detailu tak, aby nic neuniklo.

Mým úkolem jako učitele tanga je už po víc než 20 let předávat to, co mi bylo dáno generacemi přede mnou, to, co vzešlo z mého přispění tomuto tanci, šířit ho jako hnutí, ale aniž by se zapomínalo na jeho podstatu.

Naším cílem je pracovat na dynamice, muzikalitě, na propojení a pěstovat uvědomění si toho, co všechno naše těla dokáží.

Pro toho, kdo se ho chce opravdu naučit, to není jednoduchý tanec. Přináší úspěchy i neúspěchy, pocity marnosti i těžké chvíle… ale ze své vlastní zkušenosti vás mohu ujistit, že jakmile jednou vstoupíte na tuto cestu… už není návratu….“

Mariano „Chicho“ Frumboli, poselství účastníkům semináře v Los Angeles 17.-20.7.2015

Mariano „Chicho“ Frúmboli, tanečník, učitel tanga, choreograf, muzikant.
Převzato z Tango Element Baltimor https://www.facebook.com/events/1498730990413801/

Nejnovější články

Jitka SuperCleaner nově dezinfikuje ozónem interiér vozu nebo nemovitosti

Miloslav L

Velikonoce v Čajovně U Zámku

Miloslav L

Naturhouse již deset let pomáhá Jindřichohradečákům na cestě za štíhlejší postavou

Miloslav L