Aktuálně

Tratě pro nejmenší a mládež na Jindřichohradeckém půlmaratonu

Třetí ročník Jindřichohradeckého půlmaratonu se neponese pouze v duchu vytrvalostních běhů, ale s velkým elánem se pořadatelé vrhli také na tratě pro nejmenší a mládež.

Jedním z nich bude Rodinný běh na 2.2 km, který je omezen počtem závodníků a o startovní čísla je mezi veřejností značný zájem. Tuto sportovní disciplínu můžou účastníci zdolat nejenom během, ale zároveň jako příjemnou procházku nejhezčí historickou částí města. Každý účastník, který si zakoupí startovné a poběží se svým startovním číslem bude v cíli odměněn originální medailí za tento výkon. Startovní registraci na Rodinný běh si můžete pořídit v cyklosportu P+P v OC Florián. Užijte si ten pocit postavit se na startovní čáru se svým potomkem a společně získejte medaili, na kterou budete všichni pyšní.

Tratě pro nejmenší a mládež na Jindřichohradeckém půlmaratonu

Další disciplínou Jindřichohradeckého půlmaratonu budou školní běhy pod názvem Rebel run. Soutěž, kdy se na startovní čáru postaví všech šest základních škol v Jindřichově Hradci včetně GVN. Zajímavostí těchto běhů je nutná spolupráce žáků, jejich učitelů a ředitelů, kteří za účast dostávají body. Tři vítězné školy obdrží sportovní vybavení pro výuku tělocviku, který je základem pro zdravý životní styl.

Důležité upozornění je k samotnému bodování. Body pro svou školu můžete získat nejenom účastí na Rebel runu, ale i Rodinném běhu, štafetě nebo půlmaratonu. Podmínkou bude nahlásit se na registraci v den závodu a oznámit zde svou účast i na jiném z běhů, aby mohli pořadatelé započítat body pro školu, kterou běžec reprezentuje.

Pokud se necítíte ani na jednu disciplínu, přijďte podpořit běžce a pomozte jim vytvořit tu nejlepší atmosféru pro dosažení fantastických sportovních výkonů.

Program půlmaratonu nebude končit doběhem posledního účastníka závodu, ale večerním vystoupením zpěváka, který bude překvapením pro všechny milovníky spontánní zábavy.

Martin Žižkovský