TRIATLON – Devět prvenství TCV J. Hradec z mistrovského duatlonu (Roman Pišný)

Duatlon je odnoží triatlonu, je to disciplína, která se skládá ze dvou běžeckých a jednoho cyklistického úseku. Duatlonovým mistrovstvím Jihočeského kraje začala na jihu hlavní triatlonová sezóna. Krajský šampionát, jenž se uskutečnil v Dubném u Č. Budějovic, se stal téměř exhibicí pro Tri Club Vajgar J. Hradec, který si připsal zisk celkem 9 jihočeských titulů.

TRIATLON - Devět prvenství TCV J. Hradec z mistrovského duatlonu (Roman Pišný)
Závodnice TCV J. Hradec Anna Hrdličková vyhrála mistrovství jižních Čech v duatlonu, které se konalo v Dubném u Č. Budějovic. V kategorii žákyň 12 až 13 let zvtězila s velikým náskokem 1:41 min. Autor foto: Jan Vaněk.

V Dubném se konal duatlon poosmé, přičemž se znovu uskutečnil jako „Memoriál Radka Procházky“. Jednalo se zároveň o první ze závodů čtyřdílného seriálu „Jihočeského poháru 2014“ v duatlonu. Start na dubenské návsi absolvovalo 73 dospělých závodníků a závodnic, mezi kterými byla i čtveřice jindřichohradeckých triatletů. Na trati s distancemi 6 km běh – 24 km kolo – 3 km běh vyhráli František Linduška, Kateřina Zemanová a Jan Boukalík ve svých věkových kategoriích. K tomu se dvacetiletý Linduška stal i absolutním mistrem jižních Čech mezi muži, když do cíle doběhl druhý za Slovákem Martinem Olšanem, jenž se ovšem do pořadí nezapočítával. Linduškovi na něho chybělo 9 vteřin, Olšan jej předběhl v závěru. Po cyklistické části závodník TCV J. Hradec vedl o jedinou sekundu. Mezi ženami byla Zemanová v absolutním pořadí šestá.

V kategorii žáků od 14 do 15 let při mistrovství jižních Čech v duatlonu, které se uskutečnilo v Dubném u Č. Budějovic, obsadil triatlet TCV J. Hradec Roman Schwarz třetí místo. Autor foto: Jan Vaněk.

Mezi 66 závodníky v dětských kategoriích měl TCV velmi úspěšné čtrnáctičlenné zastoupení. Posbíral celkem 12 umístění na medailových stupních, z toho 6 na příčce nejvyšší. Mistry jižních Čech se stali Linda Tischlerová, Kyril Gončaruk, Hynek Hrdlička, Štěpánka Burdová, Anna Hrdličková a Radek Boukalík. „Byla to ze strany našeho klubu doslova medailová sklizeň, nemám, co bych k tomu dodal. Prostě panuje radost,“ byl nadšený hlavní kouč TCV J. Hradec Jan Vaněk, jenž byl při jarní Valné hromadě JTT kooptován do jeho Výkonného výboru.

Velice statečně bojovala z tratí závodnice TCV J. Hradec Anežka Burdová při mistrovství jižních Čech v duatlonu. Na šampionátu, který se uskutečnil v Dubném u Č. Budějovic, jí dřina vynesla stříbrnou medaili v kategorii žákyň 12 až 13 let. Autor foto: Jan Vaněk.

Muži – M1 (6 startujících): 1./celkově 22. Jan Boukalík, 6./57. Dominik Kopečný. M2 (7): 2./2. František Linduška. Chlapci – BC0 (7): 4. Ilja Gončaruk. BC2A (3): 1. Kyril Gončaruk. BC2B (6): 1. Hynek Hrdlička. BC3 (11): 2. Matyáš Němec, 3. Bohumil Železo, 6. Roman Matějíček. ZC1 (5): 3. Jakub Hrdlička. ZC2 (4): 1. Radek Boukalík, 3. Roman Schwarz. Ženy – Z2 (2): 1./56. Kateřina Zemanová. Dívky – BD0 (5): 1. Linda Tischlerová. BD3 (3): 1. Štěpánka Burdová, 3. Lucie Tischlerová. ZD1 (5): 1. Anna Hrdličková, 2. Anežka Burdová (všichni TCV J. Hradec), 5. Veronika Kopáčková (TJ N. Včelnice).