TrioTones

TrioTones

Koncert v rámci Kruhu přátel hudby. Účinkuje Michaela Hajíčková – klavír, Veronika Brádlová – klarinet a Vojtěch Urban – violoncello.

Michaela Hajíčková (*1987) pochází ze Žatce. Hře na klavír se začala věnovat v pěti letech v místní hudební škole, nejprve ve třídě Heleny Mojdlové a poté ve třídě Milana Dlouhého. V roce 2002 úspěšně složila přijímací zkoušky na konzervatoř v Teplicích, kde začala studovat u paní profesorky Věry Vlkové. Dále ve studiích pokračovala na Akademii múzických umění v Praze, zde zakončila roku 2013 ve třídě doc. Františka Malého. Absolvovala také půlroční zahraniční stáž (2012) na Hochschule für Music und Theater Leipzig u profesora Alexandera Meinela. V současné době se aktivně věnuje komorní hře a klavírní pedagogice.

Veronika Brádlová (Liebigová, *1988) se seznámila s hudbou v šesti letech hrou na klavír u p. učitele Vlastimila Kořístky. Ve dvanácti letech přestoupila na klarinet. Hru na klarinet později studovala na konzervatoři v Teplicích ve třídě prof. Vladimíra Zíky (2004 – 2010). Konzervatoř absolvovala roku 2010 se Severočeskou filharmonií s podáním Mozartova klarinetového koncertu pod taktovkou Charlese Olivieri – Munroea. Od roku 2015 aktivně spolupracuje s Českým Národním Symfonickým Orchestrem, kde vystupuje na pravidelných turné se skladatelem a dirigentem Ennio Morriconem. Získané hráčské dovednosti předává jako pedagog na základních uměleckých školách, nyní na ZUŠ Vrchlabí a Lomnice nad Popelkou.

Vojtěch Urban (*1988) začal hrát na violoncello v deseti letech u prof. Jana Vychytila na Hudební škole hlavního města Prahy. V roce 2003 nastoupil pod vedením prof. Vychytila ke studiu na Gymnáziu Jana Nerudy (ve třídě s hudebním zaměřením), kde později přestoupil do třídy prof. Daniela Veise. V roce 2008 byl přijat na hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze do třídy prof. Daniela Veise, od roku 2010 zde ve studiu pokračuje ve třídě odb.as. Mikaela Ericssona. V současnosti se velkou měrou věnuje také komorní hudbě. Je členem hned několika komorních souborů.

Program: Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Nino Rota, Roman Haas

Vstupné 120,-, 60,- Kč. doprodej vstupenek v pokladně KD Střelnice od 31. 10. 2019