Aktuálně

Turistickou sezónu znovu zahájí společné šlápnutí do pedálů

Nová turistická sezóna 2018 je tady a s ní i tradiční cyklistický výšlap, konaný už řadu let pod názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. V sobotu 19. května si nejen vyznavači cyklistického sportu dají dostaveníčko v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka. Právě sem je situován jak start, tak i cíl letošního Pedálu.

Pedál 2018Nová turistická sezóna 2018 je tady a s ní i tradiční cyklistický výšlap, konaný už řadu let pod názvem Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál. V sobotu 19. května si nejen vyznavači cyklistického sportu dají dostaveníčko v parku pod Gymnáziem Vítězslava Nováka. Právě sem je situován jak start, tak i cíl letošního Pedálu. Na delší cyklistický okruh měřící cca 32 km se zájemci vydají ve 13.30 hodin. Trasa vede směrem na jindřichohradecké letiště, dále na Děbolín k rozhledně na Rýdově kopci, dále na sv. Barboru, k rybníku Holná, přes Jemčinu, Hatín, Roseč a Ratiboř do Matné, na Frankův dvůr a zpět do Jindřichova Hradce. O půl hodiny později, tedy ve 14.00 hodin, se na startu sejdou účastníci kratšího cyklistického a také pěšího okruhu. Cyklisté se z parku vydají směrem k letišti, do Děbolína, Matné, Buku a zpátky přes Frankův dvůr do Jindřichova Hradce. Trasa měří cca 13 km. Na pěší účastníky čeká procházka z parku směrem ke kostelu sv. Jakuba, ke křížku u rybníků Polívky a po asfaltové cestě vedoucí od Frankova dvora zpět do parku pod gymnáziem. Vycházka měří zhruba 4 km.

Hlavní cenou chystané tomboly bude jízdní kolo. Losování je naplánováno na 16.30 hodin.

V rámci doprovodného programu se mohou účastníci jarního Pedálu těšit např. na fotokoutek Martina Kozáka, Biketrial show, ukázky ošetření zranění a zdravovědu, o které se postarají členové Oblastního spolku Českého červeného kříže Jindřichův Hradec či na program zástupců České průmyslové zdravotní pojišťovny. Chybět nebude samozřejmě ani občerstvení, které zajistí dobrovolní hasiči, a i tentokrát bude celou akci moderovat a hudbou provázet DJ Michal Arnošt.

Akce Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál je podpořena z grantového programu Nadace Jihočeské cyklostezky částkou 10 000 Kč.

Hlavním pořadatelem je město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec.

Partneři akce: Nadace Jihočeské cyklostezky, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna a ČEZ – Jaderná elektrárna Temelín, a.s. Mediálními partnery jsou Rádio Česká Kanada, Radio Kiss, Hitrádio Faktor, Týdeník Jindřichohradecka, měsíčník Žurnál – krásné články, měsíčník Neon a portál Hradec žije!

Jana Říhová


Trasy:

Fullscreen Mode
Fullscreen Mode
Fullscreen Mode