8.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (11.4. – 18.4.2014)

Telata kdosi odcizil

J.Hradec – Skončí zvířata na pekáči nebo u jiného chovatele?(Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Z pondělka na úterý odcizil dosud neznámý pachatel z volně přístupného teletníku v areálu zemědělského družstva na Jindřichohradecku dvě telata, čímž způsobil  družstvu škodu ve výši nejméně 8 000 korun. Zda skončí jalovice a býček na pekáči k velikonočnímu obědu nebo u jiného chovatele, to už je otázka pro jindřichohradecké policisty, kteří se případem krádeže intenzivně zabývají.(18.4.)


Při předjíždění s vozidlem narazil do cyklistky

J.Hradec – Pomoc neposkytl a ujel, byl záhy dopaden.(Hlasová schránka 974 233 116)

Včerejšího dne kolem 13:30 hodiny třicetiletý řidič nákladního vozidla Renault Master,  na přímém a přehledném úseku mezi obcemi Hrachoviště a Branná ve směru na Třeboň, předjížděl cyklistku , která jela u pravé krajnice. Řidič nedodržel dostatečný boční odstup od cyklistky a pravým vnějším zpětným zrcátkem narazil do jejího levého ramena. Řidič však po dopravní nehodě nezastavil ani se  nepřesvědčil, zda poškozená utrpěla újmu na zdraví. Cyklistce neposkytl potřebnou pomoc a pokračoval dál v jízdě až do Třeboně, kde byl zastaven hlídkou Městské policie Třeboň. Při této dopravní nehodě cyklistka utrpěla zranění v  oblasti levého ramene, které si vyžádalo lékařské ošetření, bez vzniku pracovní neschopnosti. Na vozidle Renault Master, jehož majitelem je firma, byla způsobena škoda ve výši nejméně 5 000 korun. Ovlivnění účastníků dopravní nehody alkoholem bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Avšak orientační test na přítomnost návykových látek byl u řidiče  pozitivní na návykovou látku Canabis a proto byl u podezřelého řidiče proveden odběr krve a moči.  Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté a i nadále se jím budou intenzivně zabývat. Řidiče trestní stíhání rozhodně nemine.(18.4.)
Jindřichohradecká policie upozorňuje řidiče:
 
S nadcházejícími velikonočními svátky se policisté zaměří hlavně na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti, kontrolu způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech, technické stavy vozidel apod.
 
Zároveň policisté upozorňují všechny řidiče, aby jezdili opatrně, byli předvídaví, obezřetní a především, aby dodržovali pravidla silničního provozu!

Straka na návštěvě

J.Hradec – Okradla známého o 30 000 korun.

Pětačtyřicetiletá žena v J.Hradci v měsíci lednu tohoto roku, v nočních hodinách, okradla svého známého, u kterého  byla na návštěvě. Využila toho, že muž  opustil svůj byt, když se šel před dům podívat, kdo na něho zvonil. Podezřelá této chvíle využila a z peněženky, kterou měl poškozený uloženou  v kuchyňské lince, odcizila finanční hotovost v celkové výši 30 000 korun ku škodě majitele. Jindřichohradečtí policisté přečin krádeže řádně zadokumentovali. Včerejšího dne  převzala pachatelka sdělení podezření a nyní je trestně stíhána na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(17.4.)

Prevence – Do rekreačních oblastí se vrací „život“

Jihočeský kraj – Do konce března šetřili policisté přes 120 případů vloupání do chat. (Hlasová schránka 974 221 116) 

Od začátku letošního roku šetřili policisté přes 120 případů vloupání do rekreačních chat. K jednomu z posledních vloupání do rekreačního objektu došlo během uplynulých čtrnácti dní v Jistebnici na Táborsku, kde neznámý zloděj ukradl elektrický kabel, ocelové lano a několik kilogramů železa. Majiteli chalupy způsobil škodu za více jak 6 000 korun. Zloděje hledají policisté z obvodního oddělení Mladá Vožice.

Pro ochranu rekreačních objektů policisté doporučují následující:

 • rekreační objekt zabezpečte certifikovanými mechanickými zábranami – bezpečnostní zámky, bytelné dveře, uzamykatelné okenice, mříže na oknech a dveřích, ochranné okenní fólie, bezpečnostní skla

  Chaty Komorník
  Ilustrační foto – Chaty Komorník
 • k bezpečnějšímu zajištění objektu lze použít i elektronickou ochranu s využitím napojení na pult centralizované ochrany
 • nejlepší je pak kombinace mechanického a elektronického zabezpečení, s výběrem nejlepšího poradí certifikované firmy, které se ochranou zabývají popřípadě    zástupci pojišťoven, kteří následně likvidují pojistné události
 • objekt mějte pojištěn nejen proti krádeži, ale i proti požáru
 • před cizími lidmi se nechlubte s majetkem, který máte v rekreačním objektu
 • pro případ vloupání si pořiďte soupis věcí, popřípadě fotodokumentaci cenných věcí, poznamenejte si výrobní čísla přístrojů
 • cenné věci nenechávejte v rekreačních objektech v době, kdy bude opuštěný (zimní období), věci převezte do místa trvalého bydliště
 • objekt navštěvujte a kontrolujte pravidelně i v zimních měsících
 • při pobytu na chatě si všímejte pohybu neznámých osob a aut, mohou to být zloději, kteří si vybírají objekt, kam se chtějí vloupat
 • pokud již k vloupání dojde, nevstupujte dovnitř, nic neuklízejte a neprodleně volejte na bezplatnou linku 158.

Obnažil své přirození v bankovním ústavu i v prodejně

J.Hradec – Dačice – Výtržnost nepáchal poprvé,čeká na uvalení vazby.(Hlasová schránka 974 233 116)

Třiapadesátiletý podezřelý muž dne 14.dubna v odpoledních hodinách vešel do vestibulu bankovního ústavu v Dačicích, kde se začal obnažovat. Vysvlékl si kalhoty, pod kterými již neměl žádné spodní prádlo a s obnaženým přirozením přistoupil ke sběrnému boxu, na kterém byly umístěny propagační letáky, které začal rozhazovat. Dále zde umístěné razítko bankovního ústavu  utrhl a  zničil jej. Po několika minutách vestibul opustil. Svým jednáním způsobil bankovnímu ústavu   na poškozeném razítku škodu ve výši nejméně 500 korun. Včerejšího dne pak v dopoledních hodinách  v Dačicích,  před prodejnou potravin si  stáhnul kalhoty ke kotníkům, kdy byl  opět  bez spodního  prádla s obnaženým přirozením a s rukama mávajícíma nad hlavou vešel do prodejny. Zde cosi nesrozumitelně mumlal. Vedoucí prodejny obnaženého muže vyvedl ven, ovšem podezřelý se do prodejny opět ve stejném stylu vrátil. Následně byl znovu vedoucím prodejny vykázán a tak podezřelý odešel. Tohoto jednání se však podezřelý muž nedopustil poprvé a pro trestný čin výtržnictví  byl již Okresním soudem v Jindřichově Hradci odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. Na podkladě písemných materiálů dačických policistů včerejšího dne policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce  vypracovala usnesení o zahájení trestního  stíhání pachatele. Podezřelý muž  byl dačickými policisty zadržen a následně  kriminalisty umístěn do  policejní cely při OOP J.Hradec. Dnešního dne  policejní komisařka podala podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba na pachatele uvalena rozhodne  příslušný soud.(16.4.)

Předstírala úrazy, falšovala razítka lékařů

J.Hradec – Podváděla pojišťovnu.(Hlasová schránka 974 233 116)

Šestačtyřicetiletá podezřelá žena  v období od října 2011 do října 2013,  z místa svého  trvalého bydliště v malé obci poblíž Kardašovy Řečice,  v pěti případech v úmyslu opatřit si finanční prospěch, podvedla pojišťovnu. Vždy podala oznámení pojistné události o úrazu na pojišťovnu, u které měla uzavřenou životní pojistku s úrazovým pojištěním, ve kterých uvedla smyšlená zranění včetně diagnóz a průběhů jejich léčení. Následně tato oznámení vždy opatřila razítkem různých ošetřujících lékařů, které si sama vytvořila v počítači a za lékaře rovněž  podepsala. Na základě těchto podvodně vytvořených oznámeních o úrazech došlo ze strany pojišťovny  k pojistným plněním. Podezřelá žena svým podvodným jednáním způsobila poškozené  pojišťovně   škodu ve výši 34 682 korun.  Na základě trestního oznámení jedné z lékařek jindřichohradečtí policisté případy pojistných podvodů řádně prošetřili. Včerejšího dne převzala vychytralá žena  sdělení podezření. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(16.4.)

Zloději kradou úplně vše

J.Hradec – Železný kanál i s armaturou o váze 150 kg je pryč.(Hlasová schránka 974 233 116)

Ze soboty na neděli  dosud neznámý  pachatel vnikl po překonání oplocení na uzavřený dvůr  v   Jindřichově Hradci. Zde nikým neviděn  odcizil volně odložený železný kanál i s armaturou o celkové hmotnosti nejméně 150 kg. Následně dvůr opustil dvoukřídlými vraty u zdejší vjezdové brány, u kterých předtím stačil vypáčit petlici s visacím zámkem. Jednáním pachatele vznikla poškozenému  celková škoda na odcizeném kanále ve výši  nejméně 10 000 korun  a celková škoda na poškozené petlici a vratech ve výši nejméně 600 korun. Zda skončil kanál ve výkupně barevných kovů, to už je otázka pro jindřichohradecké policisty, kteří se případem krádeže  i nadále intenzivně zabývají.(15.4.)

Vloupali se do dětského tábora

J.Hradec – Dačice – Vše kovové odcizili a prodali.

Dačičtí policisté nyní objasnili  případ vloupání do dětského tábora u obce Studená v k.ú. Radlice z února tohoto roku. Spolupachatelé ve věku pětadvaceti a devětatřiceti let společným jednáním vypáčili na kovové petlici u dveří maringotky visací zámek a vnikli dovnitř. Z maringotky odcizili nejen kovové nohy ke stolům či profily čtyřhrany, ale i litinové pláty na kamna či kovové trubky,  které prodali ve výkupně druhotných surovin v Dačicích  za částku 1 178 korun. Svým jednáním způsobili společnosti z  Brna škodu ve výši nejméně 8 716 korun. Jak dačičtí policisté zjistili  starší ze spolupachatelů v únoru řídil  z obce Studená přes obec Radlice do obce Dačice a nazpět svůj osobní automobil  Dacia Solenza i přesto, že mu byl  uložen rozsudkem Okresního soudu v Jihlavě trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Po řádném zadokumentování případu nyní spolupachatelé převzali sdělení podezření a nyní jsou oba trestně stíháni v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(15.4.)

Ublížení na zdraví

J.Hradec – Nová Bystřice – Posilněn alkoholem napadl hosta.(Hlasová schránka 974 233 116)

V měsíci březnu šestadvacetiletý agresor v Nové Bystřici v baru, po předchozí konzumaci alkoholických nápojů, za přítomnosti dalších hostů,fyzicky napadl muže. Poškozeného opakovaně udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zranění spočívající ve zlomenině nosu s deformací, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici J. Hradec. Poškozený   však po ošetření v nemocnici podepsal reverz a  pracovní neschopnost si  vystavit nenechal. Novobystřičtí policisté tuto sobotu předali pachateli sdělení podezření. Agresor je nyní trestně stíhán pro přečin úmyslné ublížení na zdraví a přečin výtržnictví na svobodě.(14.4.)

Seděla na židli v restauraci, přesto byla okradena

J.Hradec – Třeboň – Žena přišla o peníze, doklady i platební kartu.(Hlasová schránka 974 233 116)

V pátek večer v restauraci na Masarykově náměstí v Třeboni řádil neznámý zloděj. Vyhlédl si kabelku, kterou měla majitelka pověšenou na opěradle židle. Za přítomnosti poškozené ženy sedící na židli, z kabelky odcizil nejen   dámskou peněženku s finanční hotovostí ve výši 2 700 korun, ale i  platební kartu, občanský a řidičský průkaz či zákaznické karty k nákupu v lékárnách a marketech. Majitelce tak neznámý lapka způsobil škodu ve výši nejméně 3000 korun. Spokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Třebonští policisté nyní po pachateli přečinu krádeže a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku intenzivně pátrají.(14.4.)

Zloděj v chalupě

Jindřichův Hradec – Odcizil věci za více než 26 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Policisté z obvodního oddělení v Třeboni pátrají od soboty po neznámém pachateli, který se v přesně nezjištěné době, někdy v průběhu uplynulého týdne dopustil trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. K události došlo v obci Stará Hlína, kdy pachatel nejprve přelezl oplocení zahrady u rekreační chalupy. Poté odstranil a ukradl dva zámky, které zajišťovaly kovovou mříž chránící uzamčené vstupní dveře do objektu. Zevnitř pak odcizil elektrickou vrtačku, benzinový křovinořez, elektrický zahradní vysavač na listí, několik seker, zahradních nůžek, pilky, vrtačku a další nářadí a různé další věci v celkové hodnotě nejméně 26 000 korun. Policisté zahájili úkony trestního řízení, případem se intenzivně zabývají.(13.4.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L