-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (14.2.2014 – 21.2.2014)

 

Opilí zloději usnuli v chatě

J.Hradec – Policisté pachatele dopadli přímo na místě.( Hlasová schránka 974 233 16)

Dva spolupachatelé ve věku (32 a 50) let z pondělí na úterý, po vzájemné předchozí dohodě, vnikli za užití násilí do rekreačních objektů v chatové oblasti u rybníka Komorník na Jindřichohradecku. U obytné maringotky i několika chat překonali zajištění dveří či oken a vnikli dovnitř. Odcizili nejen různé potraviny, alkohol jako  slivovici  či  vodku, ale i aku vrtačky, dvouplotýnkový plynový vařič či rádia a jiné věci. Svým jednáním pachatelé způsobili celkem škodu na odcizených věcech ve výši  nejméně 9 021 korun a škodu na poškozených věcech celkem ve výši  nejméně 7 500 korun. Jindřichohradečtí policisté dne 18. února přijali trestní oznámení od majitele jedné z napadených chat a ihned vyjeli na místo. Přímo v chatě pak zadrželi dvojici podnapilých zlodějů, kteří se po krádeži náležitě občerstvili zde  nalezenými  alkoholickými nápoji   a poté   usnuli. Po probuzení oba spolupachatele čekalo nemilé překvapení a to odvoz na služebnu jindřichohradecké policie, kde se podrobili výslechu ke své trestné činnosti. Včerejšího dne pak oba pachatelé převzali sdělení podezření neboť se svým jednáním dopustili hned tří trestných  činů. Trestného činu krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci spáchaných ve spolupachatelství. Nyní jsou trestně stíháni v režimu zkráceného přípravného řízení  na svobodě.(20.2.)

Napadl přítelkyni, jejího bratra i kamaráda

J.Hradec – Již je trestně stíhán.

Třiadvacetiletý  agresor koncem loňského roku na společenské akci v kulturním centru v J.Hradci, po předchozím verbálním konfliktu se svou přítelkyní ,  tuto fyzicky napadl a  udeřil jí do obličeje. Poté fyzicky napadl jejího bratra, kdy tohoto udeřil pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zlomeninu lícní kosti a horní čelisti s  nutností operace a dále frakturu  očnice. Dále před budovou kulturního centra napadl jejich kamaráda. Tohoto udeřil bezdůvodně pěstí několikrát udeřil do hlavy. Jindřichohradečtí policisté přečin úmyslného ublížení na zdraví a přečin výtržnictví řádně zadokumentovali. Pachatel si dne 17. února převzal z rukou policistů sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.

Ventilátory jsou pryč

J.Hradec – Skončí ve výkupně barevných kovů?

Zatím neznámý pachatel v měsíci únoru překonal,  bez použití násilí, oplocení bývalého zemědělského areálu v obci na Jindřichohradecku . Prolezl nezaskleným oknem ve stěně objektu bývalé odchovny prasat a odcizil celkem 90 kg různého kovového odpadu. Dále ze stěny objektu odchovny odřezal kotvící šrouby lopatkového ventilátoru a odcizil jej. Následně za použití nalezeného dřevěného žebříku vylez na střechu objektu odkud po roztočení kotvících šroubů odcizil další ventilátor. Poté spokojen se svým lupem objekt opustil. Svým jednáním způsobil na odcizených věcech celkovou škodu majiteli ve výši nejméně 15 540 korun. Případem krádeže se zabývají jindřichohradečtí policisté.(19.2.)

Neplatí výživné na své dcery

J.Hradec – Dluží nejméně 61 000 korun.

Sedmadvacetiletý podezřelý  muž v J.Hradci ani  v Č.Krumlově v období od měsíce listopadu 2012 do měsíce února 2014  včetně, řádně nepřispíval na výživu svých dvou dcer,  jejíž výše byla naposledy určena rozsudkem Okresního soudu v Českém Krumlově. K rukám matky dcer    tak za uvedené období dluží na výživném částku v celkové výši nejméně 61 000 korun. Podezřelý v  prošetřovaném období uhradil na výživném pro své děti, ve čtyřech nepravidelných platbách, pouze částku v celkové výši 3 000 korun. Jindřichohradečtí policisté případ neplnění vyživovací povinnosti zadokumentovali. Dne 16.února si podezřelý převzal prostřednictvím Obvodního oddělení policie Větřní záznam o sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán jindřichohradeckými policisty na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(18.2.)

Policisté byli připraveni zabránit eskalaci diváckého násilí

J.Hradec – Hokejové utkání KLH J.Hradec – HC Tábor (Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Včerejší hokejové utkání týmů 2. ligy mezi KLH Vajgar J.Hradec a HC Tábor vyhodnotili policisté jako rizikové. Z důvodu předcházení protizákonnému jednání přijala policie  preventivní bezpečnostní opatření. Ve městě byl posílen výkon pořádkové služby i výkon služby kriminální policie, v pohotovosti byla pořádková jednotka a policisté antikonfliktního týmu. Na základě  jednání s pořadateli byla policie připravena v případě nutnosti zasáhnout i uvnitř stadionu a obnovit pokojný stav ve sportovním zařízení, pokud by byla bezpečnost osob nebo majetku ve sportovním zařízení ohrožena závažným způsobem a přes veškerá opatření učiněná vlastníkem by nedošlo k obnovení pokojného stavu.

Do opatření bylo nasazeno celkem 34 policistů Policie ČR, Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. A to policisté z pořádkové jednotky,  Územního odboru Tábor, antikonfliktního týmu, obvodního oddělení J.Hradec , dopravní policisté, ale i  kriminalisté  a kynologové se služebními psy. Rovněž pak strážníci Městské Policie Jindřichův Hradec.
Ze strany fanoušků HC Tábor  bylo v sektoru hostů nejméně  186 fanoušků a v sektoru domácích nejméně 500 fanoušků.
V průběhu opatření nedošlo k závažnému narušení veřejného pořádku a to jak před utkáním, tak v jeho průběhu. Nebyla oznámena žádná újma na zdraví osob či poškození majetku. Celý průběh dění policie precizně monitorovala.
Cílem včerejšího policejního opatření bylo zákonnými prostředky zajistit bezpečnost a ochranu veřejného pořádku v době konání hokejového utkání ve městě nad Vajgarem a to zejména kolem zimního stadionu, v přilehlých ulicích a parkovištích. Rovněž pak zajistit řádný dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu v době příjezdu a odjezdu diváků a to za využití všech zákonných prostředků.
Jindřichohradecká policie i do budoucna, pokud    vyhodnotí sportovní utkání jako rizikové, zaujme obdobná opatření z důvodu předcházení protizákonnému jednání. (17.2..)

Telefon ve vestě neuhlídal

J.Hradec – Spánku poškozeného využil chmaták. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Tuto neděli v nočních hodinách v herna baru na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci, využil dosud neznámý pachatel spánku poškozeného, který usnul u barového pultu. Z kapsy u vesty, uzavřené na suchý zip, kterou měl poškozený oblečenou na sobě, mu odcizil mobilní telefon Samsung Galaxy S4. Svým jednáním tak poškozenému  způsobil škodu ve výši  nejméně  14 000 korun. Jindřichohradečtí policisté se případem krádeže zabývají a po pachateli i po odcizeném mobilním telefonu intenzivně pátrají.(17.2.)

Mobil Nokia XPERIA „Z“ odcizil

J.Hradec – Pachatel již čelí trestnímu stíhání.

Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec nyní objasnili krádež mobilního telefonu ze dne  30. prosince loňského roku. Ustanovili pachatele krádeže, čtyřiačtyřicetiletého muže, který odcizil bez použití násilí v J. Hradci na sídlišti U Nádraží, poškozenému mobilní telefon Nokia XPERIA „Z“, který měl v té době  poškozený ve  své ruce.  Majiteli tak svým jednáním způsobil škodu ve výši  nejméně 15 000 korun.  Následně ještě téhož dne dal podezřelý muž  mobilní telefon do zástavy. Jindřichohradečtí policisté dne 11. února předali pachateli sdělení podezření a nyní jej trestně stíhají v režimu zkráceného přípravného řízení.(16.2.)

Pěstovali konopí indoorovým způsobem

J.Hradec – Suchdol n. Luž. – Kriminalisté muže odhalili. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí odhalili dva muže ve věku  23 a  50 let, kteří  od počátku listopadu 2013 do 12. února 2014 v místě svého trvalého bydliště  v obci na Suchdolsku  neoprávněně tzv. indoorovým způsobem, pod umělým osvětlením, vypěstovali přinejmenším pro vlastní potřebu nejméně 64 kusů vzrostlých živých rostlin konopí.  Kriminalisté společně s dalšími policisty provedli  domovní prohlídku v místě trvalého pobytu spolupachatelů, kdy objevili místnost, která byla přestavěna na pěstírnu konopí. Policisté zde nalezli dva speciální boxy sloužící k indoorovému pěstování rostlin konopí včetně rostlin. Dále bylo na místě domovní prohlídky policisty zajištěno speciální osvětlení, vzduchotechnika, hnojení a další potřebné věci a materiály sloužící k indoorovému pěstování rostlin konopí. Policejní komisař dne 13. února předal pachatelům sdělení obvinění, neboť se svým jednáním dopustili přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.  Trestní stíhání  je vedeno na svobodě.
V případě soudem uznané viny hrozí oběma obviněným tret odnětí svobody až na tři léta.(14.2.)

Kradli měděné kabely

J.Hradec – Třeboň – Policisté pachatele dopadli.(Hlasová schránka 974 233 116)

Třebonští policisté objasnili případ krádeže měděných kabelů z loňského roku. Dva spolupachatelé  (53 a 24 let) v měsíci listopadu odcizili z volně přístupného objektu kravína v obci Přibraz přesně nezjištěné množství elektrických kabelů, které ještě na místě nakrátili nalezenou pilkou. Poté  naložili do automobilu a odvezli na přesně nezjištěné místo, kde u kabelů opálili izolaci  a posléze měděné dráty chtěli odvézt do výkupny barevných kovů s úmyslem je odprodat a získanou finanční hotovost použít pro vlastní potřebu. Svým jednáním  tak firmě způsobili škodu  nejméně 7 500 korun. Starší ze spolupachatelů byl již v minulosti pro majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán. Třebonští policisté vypálenou měď o váze 75 kg zajistili a bude předána majiteli. Oba spolupachatelé budou nyní trestně stíháni pro přečin krádeže. V případě soudem uznané viny jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.(14.2.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L