5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (2. – 9.5.2014)

Masturboval v zahradě MŠ i u pomníku

J.Hradec – Kriminalisté výtržníka trestně stíhají.(Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jindřichohradečtí kriminalisté nyní obvinili z trestného činu výtržnictví dvacetiletého mladého muže, který nejméně ve dvou případech  v měsíci březnu  v malé obci poblíž Nové Bystřice masturboval na místě veřejnosti přístupném. Poprvé tak činil v tújích u pomníku obětí II. světové války, v těsné blízkosti dětského hřiště. Zde si  obnažil spodní část svého těla a začal masturbovat, přičemž byl viděn kolemjdoucí, kterou jeho chování uráželo a pohoršovalo. Ve druhém případě  se stejného jednání dopustil na zahradě mateřské školy ve stejné obci,  kdy si v křoví opětovně obnažil intimní partie svého těla a začal masturbovat. Při tomto konání byl  viděn dětmi z mateřské školky a následně se obnažený ukazoval před dětmi zavolanou vedoucí učitelkou, která jmenovaného z prostor zahrady mateřské školy vykazovala. Jednání podezřelého vedoucí učitelku velmi pohoršovalo. Pachatel je trestně stíhán na svobodě.(8.5.)


Odcizil dva motocykly

J.Hradec – Dačice – Policie již zná pachatele.

Dačičtí policisté nyní objasnili případ krádeže dvou motocyklů z března tohoto roku. Osmnáctiletý pachatel vnikl přes neoplocenou zahradu na volně přístupný dvorek u domu v obci Dešná na Dačicku, kde vnikl  do  garáže. Z této nikým neviděn odcizil nejen  motocykl  Jawa-ČZ 250, ale i  malý motocykl  Jawa 20, oba bez přidělené registrační značky. Oba zcizené   motocykly si poté uschoval ve sklepě domu v obci Dešná a následně tyto prodal neznámému muži za finanční částku ve výši 3 000 korun. Utržené finanční prostředky použil pro svou vlastní potřebu, čímž způsobil poškozeným manželům  škodu ve výši nejméně 6 000 korun. Po řádném zadokumentování případu dne 6. května převzal pachatel  z rukou dačických policistů sdělení podezření.

Opět alkohol za volantem

J.Hradec – Řidič nadýchal přes dvě promile. (Hl.schr.za úterním servisem 974 233 116)

Mladý muž (27 let) v Nové Včelnici řídil  v nočních hodinách osobní motorové vozidlo  Fiat Uno. Za volant usedl u budovy restaurace v ulici Bedřicha Smetany  a v ulici Zámecká  byl kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení Jindřichův Hradec. Řidič se na výzvu policistů podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger, kdy mu byla naměřena pozitivní hodnota  a to nejméně 2,13 promile alkoholu v dechu. Na místě policisté opilému řidiči odebrali řidičský průkaz a  rovněž mu zakázali další jízdu. Podezřelý je nyní trestně stíhán pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.(7.5.)

Krádež vzrostlých stromů

J.Hradec – Třeboň – Kdo topí cizím dřevem?

Dosud neznámý pachatel v době od září 2013 do 3. května 2014, odcizil z lesních parcel  v k.ú. obce Dolní Lhota na Třeboňsku celkem 38 vzrostlých stromů. Pokácel nejen smrky, borovice či modříny, ale i duby a  břízy různé velikosti a stáří. Svým jednáním tak  spolumajitelům  způsobil škodu  odcizením  ve výši nejméně 35 000 korun. Dále ze sousední parcely v k.ú. obce Lásenice odcizil 8 vzrostlých stromů  a to smrky, duby i břízy, čímž majiteli způsobil škodu ve výši nejméně 5 000 korun. Kdo topí cizím dřevem, to už je otázka pro třeboňské policisty, kteří se případem krádeže zabývají.(5.5.)

Řídil, ač nesmí ze zdravotních důvodů

J.Hradec – Třeboň – Již je trestně stíhán.

Dopravní  policisté v rámci dohledu nad silničním provozem kontrolovali třiatřicetiletého řidiče, který řídil  motorové vozidlo Renault Trafic v obci Třeboň. Provedenou kontrolou policisté  zjistili, že má řidič odňata řidičská oprávnění k řízení motorových vozidel rozhodnutím Městského úřadu Třeboň  pro ztrátu zdravotní způsobilosti. Dopravní policisté dne 2.května sdělili řidiči podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Nyní  je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.(5.5.)

Zanedbání povinné výživy

Jindřichův Hradec – Mladá žena dluží na výživném.

Jindřichohradečtí policisté v první pracovní májový den zahájili úkony zkráceného přípravného řízení ve věci přečinu Zanedbání povinné výživy. To je vedeno proti 27 leté ženě z regionu, která od března 2013 do současné doby neplatí na výživu svého potomka. Do rukou oprávněné osoby dluží částku více jak 21 000 korun.
V pátek si převzala sdělení podezření ze spáchání výše uvedeného činu a během dvou týdnů může očekávat soudní postih.(4.5.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L