-0.5 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (21. – 28.2.2014)


Ukradl HAKI lešení

J.Hradec – Policisté pachatele odhalili.

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jindřichohradečtí policisté objasnili případ krádeže HAKI lešení v června loňského roku. Ustanovili podezřelého osmatřicetiletého muže, který odcizil z volně

přístupného areálu odchovny drůbeže v k.ú. obce Malíkov nad Nežárkou  na Jindřichohradecku různé  díly HAKI lešení. Majitelce tak způsobil škodu ve výši nejméně 17 030 korun. Ještě téhož dne v měsíci červnu   v obci Dolní Pěna vstoupil bez použití násilí na oplocený pozemek zahrady náležící k domu  majitelky a zde již nic neodcizil. Pachatel se svým jednáním dopustil přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Nyní převzal sdělení podezření a je trestně stíhán na svobodě.(27.2.)

Internetový podvod

J.Hradec – Peníze inkasoval, zboží však nikomu nedodal.

Devatenáctiletý mladý muž v době od srpna do prosince loňského roku, v úmyslu sebe obohatit, zveřejnil na  různých inzertních internetových portálech, kde se zaregistroval jako prodejce vystupující pod identitou „Lukas, KOS, Pavel Král“ a komunikující prostřednictvím různých e-mailových účtů  inzeráty. V inzerátech nabízel k prodeji různé druhy zboží jako notebooky, mobilní telefony, grafické karty či  procesory, ačkoli v té době ve skutečnosti žádné jím nabízené zboží neměl v úmyslu potenciálním zájemcům dodat. Od zájemců vylákal  finanční částky v různé výši, které si nechal zasílat na bankovní účet vedený u bankovního ústavu v ČR. Svým jednáním vylákal celkovou částku ve výši nejméně 57 520 korun. Dačičtí policisté zahájili úkony trestního řízení a  spisový materiál postoupili dle věcné příslušnosti na kriminální policii do  J. Hradce. Podezřelý muž čelí nyní trestnímu stíhání, neboť se svým jednáním dopustil trestného činu podvodu. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.(27.2.)

Krádež zemědělského traktoru

Jindřichův Hradec – Dačice – Policisté pátrají po odcizeném traktoru a žádají o pomoc veřejnost. (Hlasová schránka 974 221 116)

Policisté obvodního oddělení Dačice od dnešního rána vyšetřují případ krádeže zemědělského traktoru tovární značky ZETOR 85 Proxima plus, registrační značky CO 20117, červené základní barvy (klasické pro traktory této značky), r. v. 2010, s předním náhonem. Ke krádeži došlo v Dačicích v oploceném areálu. Hodnota traktoru je více jak 900 000 korun.
Policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po uvedeném traktoru, kdo by měl jakékoli poznatky, ať se obrátí na místní policisty, tel. 974 233 710 nebo na linku tísňového volání 158.
Děkujeme.

Kradl v Rakousku, stíhán bude v ČR

J.Hradec – Vloupal se do hotelu a odcizil prasátko-kasičku.(Hlasová schránka 974 233 116)

Dvaadvacetiletý podezřelý muž v podvečerních hodinách dne 20. listopadu loňského roku  pomocí přineseného šroubováku vypáčil boční vstupní dveře v hotelu v Rakousku ve městě Raabs an der Thaya. Zde následně odcizil z pultu recepce hotelu volně položené keramické prasátko – kasičku s obsahem finanční hotovosti v kovových mincích v celkové výši nejméně 50,- Eur. Dále v recepci hotelu vypáčil dřevěnou zásuvku, ze které odcizil finanční hotovost ve výši nejméně 750,- Eur. Svým jednáním tak majiteli způsobil škodu v přepočtu nejméně 21 756 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté na základě rozhodnutí nadřízeného orgánu o převzetí trestního řízení z ciziny dne 20. února tohoto roku zahájili úkony trestního  řízení. Včerejšího dne policejní komisař vypracoval sdělení obvinění, které bude pachateli předáno ve Vazební věznici České Budějovice, kde se v současné době nachází pro již dříve spáchanou  majetkovou trestnou činnost.(25.2.)

Černý odběr elektrické energie

J.Hradec – Lednici i pračku napojili neoprávněně.(Hlasová schránka 974 233 116)

Manželé ve věku kolem padesáti let žijící v obci Hospříz na Jindřichohradecku, poté co ve společné domácnosti  kterou obývají, jim byl pro neplacení elektrické energie  společností  odpojen přívod elektřiny, se společně dohodli na černém odběru elektřiny. Černý odběr  zrealizovali tak, že  podezřelý ve sklepních prostorech neoprávněně připojil na světelný okruh  prodlužovací kabel, který byl zakončen zásuvkou, do které připojil prodlužovací kabel, který vedl ze sklepa do bytu, kde do něho od měsíce září 2011 až do měsíce prosince 2013 připojili lednici a pračku. Používáním těchto přístrojů neoprávněně odebrali z elektrické sítě téměř 1500 kWh, čímž způsobili škodu Společenství vlastníků jednotek, ve výši nejméně 7 498 korun. Jindřichohradečtí policisté se  po přijetí trestního oznámení ihned začali případem krádeže elektrické energie intenzivně zabývat. Po řádném zadokumentování případu  včerejšího dne předali manželskému páru sdělení podezření. Nyní jsou oba podezřelí trestně stíháni na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(25.2.)

Rekreační chalupy navštívil nezvaný host

J.Hradec – Odnesl vše, co mohl zpeněžit.

S nástupem  teplejšího jarního počasí navštěvují zloději častěji rekreační objekty. Poslední případ  zaznamenali jindřichohradečtí policisté. Dosud neznámý pachatel za užití násilí vnikl do spodní obytné části rekreační chaty u Ratmírovského rybníka v k.ú. obce Vlčice. Dostal se do chaty, tuto  prohledal, avšak  nic neodcizil. Majitelce tak způsobil škodu  na visacím zámku v hodnotě nejméně 100 korun. Dále vnikl do kolny rekreační chaty, která je v těsné blízkosti  chaty výše uvedené. Z kolny odcizil kalač na štípání dříví, palici i páčidlo. Nepohrdl ani  teleskopickou násadou  či  lopatou.  Škoda na odcizených věcech činí nejméně  4 000 korun, na poškozeném zařízení nejméně 530 korun.  Jindřichohradečtí policisté zahájili úkony trestního řízení a po pachateli přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody intenzivně pátrají.(24.2.)

Majitelku vozu nazval lehkou ženou

J.Hradec – Zaparkované vozidlo opatřil nápisem a rýhami.(Hlasová schránka 974 233 116 za pátečním servisem)

Dosud neznámý pachatel v Jindřichově Hradci v měsíci únoru, na různých parkovištích sídliště Vajgar, poškodil lak u zaparkovaného motorového vozidla Peugeot 206. Majitelku vozu nazval „ lehkou ženou“  a vulgární nápis nezjištěným předmětem vyryl do laku automobilu. Poškozený  lak vozidla pak opatřil dalšími rýhami. Své konání završil tím, že  ulomil celé levé zpětné  zrcátko a u pravého zpětného  zrcátka vylomil zrcadlo. Majitelce automobilu způsobil celkovou škodu ve výši nejméně 15 000 korun. Jindřichohradečtí policisté přečin poškození cizí věci řádně zadokumentovali a po  neznámém vandalovi intenzivně pátrají.(23.2.)

Škoda Octavia je pryč

J.Hradec – Třeboň – S vozidlem odjel neznámo kam.

Dosud neznámý pachatel ze čtvrtka na pátek v Třeboni, v ulici Boženy Němcové se  před domem zmocnil zde zaparkovaného osobního motorového vozidla Škoda Octavia. Nikým neviděn s vozidlem  odjel na dosud neznámé místo. Svým jednáním tak majiteli  způsobil škodu ve výši nejméně  100 000 korun. Třebonští policisté ihned zahájili úkony trestního řízení a po vozidle i po pachateli, který se dopustil  přečinu neoprávněné užívání cizí věci, intenzivně pátrají.(21.2.)

Dávky čerpala neoprávněně

J.Hradec – Podvedla Úřad práce.(Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřiadvacetiletá žena v prosinci loňského roku a v lednu roku tohoto  s úmyslem získat neoprávněný doplatek na bydlení, příspěvek na bydlení a navýšení příspěvku na živobytí od Úřadu práce, kontaktního pracoviště Jindřichův Hradec, předložila potvrzení o zaplacení nájemného nájemcem,  ačkoliv nájemné neuhradila a podpis na potvrzení za nájemce vyhotovila sama. Na základě tohoto vylákala  příspěvek  na bydlení a dosáhla navýšení příspěvku na živobytí . Celkem tedy na výše  uvedených dávkách za měsíc listopad 2013 vylákala částku 3 653 korun a za měsíc prosinec 2013 vylákala částku 3 999 korun, které byly vyplaceny vždy o měsíc později.  Podezřelá svým podvodným jednáním  Úřadu práce způsobila škodu ve výši 7 652 korun. Včerejšího dne pachatelka převzala z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření a nyní je trestně stíhána na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(21.2.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L