17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (21.3. – 28.3.2014)


Pojistné neodváděl

J.Hradec – Zaměstnancům peníze srážel, pojišťovnám neplnil.

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Devětatřicetiletý muž jako OSVČ podnikající v oboru silniční motorová doprava, zaměstnávající v období od srpna 2006 do prosince 2012 postupně nejméně 33 zaměstnanců nesplnil v souladu s ustanovením zákona o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění a zákona o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti svou zákonnou povinnost. Ačkoliv příslušné částky povinných plateb z mezd zaměstnanců srazil a měl je k dispozici, úmyslně je neodvedl a dluží tak různým pojišťovnám i okresní správě sociálního zabezpečení, na neodvedeném pojistném na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a na pojistném na zdravotní pojištění za své zaměstnance částku v celkové výši nejméně  134 551 korun. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradec včerejšího dne vypracovala sdělení obvinění, neboť se pachatel svým jednáním dopustil přečinu  neodvedení daně , pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby.  Trestní stíhání pachatele bude vedeno na svobodě.(28.3.)


V pivovaru tekla krev

J.Hradec – Třeboň – Poškozený přišel o dva zuby.(Hlasová schránka 974 233 116)

V měsíci březnu  v objektu pivovaru v Třeboni, u skladů sudů, devětačtyřicetiletý agresor na místě volně přístupném pro zaměstnance pivovaru, z důvodu osobních rozporů, fyzicky napadl spoluzaměstnance. Poškozeného atakoval ránou pěstí a když  poškozený ležel na zemi, tak pokračoval v útoku. Do ležícího muže kopal a rovněž mu vyrazil dva horní zuby. Zranění poškozeného  si vyžádalo lékařské ošetření v Nemocnici v Jindřichově Hradci s následnou pracovní neschopností. Kdy poškozený je po celou tuto dobu omezen na běžném způsobu života, neboť s obtížemi přijímá  potravu. Třeboňští policisté včerejšího dne agresorovi předali sdělení podezření. Nyní bude trestně stíhán pro přečin  úmyslné ublížení na zdraví a pro přečin výtržnictví na svobodě.(27.3.)

Advokát podvedl klienty

J.Hradec – Škoda činí 2 300 000 korun. (Hlasová schránka 974 233 116)

Třiapadesátiletý podezřelý muž se  v době od  června do září loňského roku  úmyslně obohatil tím, že jako advokát zapsaný v seznamu advokátů České advokátní komory, přesvědčil své klienty prodávající nemovitost ve společném vlastnictví, aby kupující složil kupní cenu ve výši 2 300 000 korun na speciální účet advokátních úschov. Zároveň manžele ubezpečil, že jim v souladu se svěřeneckou smlouvou bezvýhradně vyplatí kupní cenu tak, jak je uvedeno v  této smlouvě. Svým jednáním oba poškozené  uvedl v omyl, neboť advokát nikdy neměl v úmyslu uzavřenou smlouvu o úschově dodržet. Kupní smlouva a svěřenecká smlouva byly uzavřeny v červnu loňského roku v Jindřichově Hradci a podezřelý advokát ihned po složení kupní ceny na dohodnutý bankovní účet tuto částku beze zbytku vybral a použil dosud nezjištěným způsobem. Svým jednáním tak poškozeným manželům  způsobil škodu v celkové výši nejméně 2 300 000 korun.  Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce vypracovala dne 20.března sdělení obvinění. Podezřelý advokát, který se svým jednáním dopustil podvodu bude trestně stíhán  na svobodě.(26.3.)

Odcizil Apple I-Phon5

J.Hradec – Z kradeného telefonu se dlouho neradoval.(Hlasová schránka 974 233 116)

Osmatřicetiletý muž  v měsíci únoru v podvečerních hodinách, v restauraci v Třeboni, odcizil z barového pultu zde volně odložený mobilní telefon  Apple I-Phone 5,  který byl uložený v koženém pouzdru. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 23.000 korun na odcizeném mobilním telefonu a  200 korun na koženém pouzdru. Spokojen se svým lupem z restaurace odešel.  Z odcizeného mobilního telefonu se pachatel dlouho neradoval. Během necelé hodiny byl i s odcizeným mobilním telefonem zadržen na nádraží ČD v Suchdole nad Lužnicí hlídkou suchdolských policistů. Odcizený mobilní telefon  policisté vrátili původnímu majiteli. Po řádném zadokumentování případu si dne 21.března 2014  pachatel převzal sdělení podezření .Nyní je trestně stíhán pro přečin krádeže na svobodě.(26.3.)

Seřizovač strakou ve firmě

J.Hradec – Kradl hliníkové plechy ve velkém. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli trestnou činnost sedmapadesátiletého muže, který v  období od dubna do listopadu loňského roku kradl ve firmě na Jindřichohradecku, kde byl zaměstnán jako seřizovač strojů  pro výrobu obalů pro potravinářský průmysl.  Zaměstnanec odcizil jednak hliníkové plechy uložené na paletách ve výrobní hale a dále hliníkové plechy z nezajištěných kontejnerů na odpad. Celkem tedy odcizil nejméně 6007 kusů hliníkových lakovaných plechů  o celkové hmotnosti 2570 kg, určených k výrobě hliníkových víček nebo jako technologický odpad, přičemž následně tyto  postupně prodával do sběrny surovin v Jindřichově Hradci. Svým jednáním tak způsobil společnosti s.r.o. škodu ve výši nejméně  211 111 korun.  Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce nyní vypracovala usnesení o zahájení trestního  stíhání, neboť se pachatel dopustil přečinu krádeže. V případě soudem uznané viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let.(25.3.)

Prodával a rozdával marihuanu

J.Hradec – Kriminalisté pachatele odhalili.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté na základě vlastního šetření a místní znalosti nyní odhalili devatenáctiletého muže, který v období od měsíce listopadu roku 2012 do měsíce prosince roku 2013 na různých místech v Dačicích, Deštné a Jemnici v řádech desítek případů prodal či,¨zdarma poskytl  omamnou a psychotropní látku marihuanu. Desítky gramů marihuany takto opatřil dosud neustanoveným osobám, kdy z této činnosti měl finanční prospěch. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce po řádném zadokumentování případu dne 3.března 2014 vypracoval usnesení o zahájení trestního  stíhání, neboť se pachatel dopustil přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.  Trestní stíhání je vedeno na svobodě.(25.3.)

Pil a řídil

J.Hradec – Třeboň – Nadýchal přes 2,50 promile alkoholu.

Tuto sobotu v nočních hodinách řídil jednapadesátiletý muž ve směru od Lomnice nad Lužnicí směrem na Záblatí své osobní vozidlo  Mazda 3. Při své jízdě byl  zastaven a kontrolován hlídkou policie z obvodního oddělení Třeboň. Dechová zkouška přístrojem Dräger Alcotest prokázala u řidiče nejméně 2,53 promile alkoholu. Svým jednáním se podezřelý dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Včerejšího dne si převzal sdělení podezření  a nyní je trestně stíhán na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(23.3.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L