-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (25.4. – 2.5.2014)


Tetovací salon navštívil zloděj

J.Hradec – Služební pes pachatele označil, muž je ve vazbě.(Hlasová schránka 974 233 116)

Pětatřicetiletý pachatel dne 24. dubna vnikl do kanceláře firmy v Jindřichově Hradci. Z kanceláře měl již možnost volného pohybu po celém domě, ve kterém se též nachází tetovací studio a v prvním patře byt.  Na chodbě odcizil různé oblečení. Z tetovacího studia pak odcizil sošku budhy a  indiána, dva mobilní telefony, notebook i historický fotoaparát a jiné věci včetně občanského průkazu poškozeného. Nepohrdl ani knihou o tetování a s sebou přibral i finanční hotovost ve výši  70 720 korun. Pachatel byl  na místě vyrušen poškozeným  a utekl. Na místo  ihned  vyjela hlídka jindřichohradeckých policistů společně s kynologem a služebním psem. Služební pes vypracoval několik set metrů dlouhou stopu na jejímž konci označil místo, kde se ukrýval pachatel. Jindřichohradečtí policisté pachatele zadrželi a umístili do policejní cely při OOP J.Hradec. Případ krádeže a porušování domovní svobody převzali kriminalisté. Odcizené věci policisté zajistili a budou vráceny majiteli. Po řádném zadokumentování případu policejní komisař vypracoval podnět k podání návrhu na vzetí pachatele do  vazby. Vazba byla soudem uvalena.(28.4)

Poškodil elektrické vedení

J.Hradec- Muž nezvládl kácení vzrostlého smrku.(Hl.schr. 974 233 116 za středečním servisem)

 Dvaašedesátiletý muž dne 1.dubna  v dopoledních hodinách kácel  na zahradě v Jindřichově  Hradci  vzrostlý jehličnan  o průměru 46 cm.  Při následném nekontrolovatelném pádu  smrk poškodil vodič venkovního elektrického vedení v délce 220 metrů, čímž byla přerušena dodávka elektrické energie v 3 600 odběrných místech v J. Hradci a okolí na dobu téměř půl hodiny. Svým jednáním způsobil podezřelý muž firmě distribuující elektrickou energii  škodu dle předběžného odhadu ve výši nejméně  70 000 korun. Jindřichohradečtí policisté přečin poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti v souladu se zákonem zadokumentovali. Včerejšího dne pachatel převzal sdělení podezření a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.(1.5.)

Křovinořez

Jindřichův Hradec – Krádeží vznikla poškozeným škoda za více jak 3 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Křovinořez a elektrický zastřihávač dřevin, ukradl zloděj ze zahrady rodinného domu v ulici 28. října. Jeho protiprávním jednáním vznikla okradeným majitelům věcí škoda za více jak 3 000 korun. Neznámý pachatel se dopustil přečinu porušování domovní svobody. Případ šetří jindřichohradečtí policisté.(2.5.)


Vykrádali nejen školy a školky

J.Hradec –Dva ze čtyř pachatelů jsou ve vazbě.(Hlasová schránka 974 233 116)

V době od 1.října loňského roku do 21.dubna roku tohoto čtveřice spolupachatelů (26,30,31,37 let) z Dačicka a Jihlavy, většinou za užití násilí, vnikli vždy v různé sestavě pachatelů,  do pěti  různých objektů. V říjnu a v prosinci 2013 vnikli do objektu bývalé pohraniční stráže v obci Staré Město pod Landštejnem, zde odcizili  transformátory, topná tělesa i litinové poklopy, elektromotory a jiné. V březnu tohoto roku pak  do Základní školy ve Slavonicích, budovu prohledali, dveře do sborovny  vypáčili  a příručních pokladen odcizili  finanční hotovost, peníze na plavecký výcvik i  příspěvek pro školu od rodičů. Ze stolu u počítače odcizili  nejen videokameru či  flasch disky ale i další elektroniku. Počátkem měsíce dubna vnikli do Základní školy v Dačicích, kterou prohledali a z neuzamčené sborovny odcizili ultrabook i   notebook. Pachatelé  vyrazili dveře do kanceláře ředitele a zde odcizili nejen notebook, ale i finanční hotovost. Dále v měsíci dubnu vnikli do Základní školy v Telči, budovu prohledali a ze školy odcizili  fotoaparáty s příslušenstvím, digitální videokameru, notebook a další elektroniku.V posledním případě  21.dubna vnikli  do Mateřské školky v Dačicích, kde v ředitelně  odcizili tiskárnu,  počítač  či finanční hotovost.
Celkem tak pachatelé  způsobili celkovou škodu ve výši nejméně 232 594 korun. Z toho na odcizení věcí škodu nejméně 192 293 korun a na poškození věcí škodu nejméně 40 301 korun.
Po krádeži do ZŠ ve Slavonicích hrozil pachatel (30 let) spolupachateli (26 let),  pokud se  policistům přizná ke krádežím a řekne to na něj, tak ho sváže a hodí do řeky, čímž se dopustil trestného činu vydírání.
Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z OOP Dačice a OOP Nová Bystřice na základě místní znalosti, precizní operativní činnosti a vyhodnocení zajištěných stop z místa činu rozkryli trestnou činnost pachatelů. Dne 24. dubna policejní komisař předal všem pachatelům sdělení obvinění a rovněž podal podnět k návrhu na vzetí tří  obviněných  do vazby. Soud vazbu akceptoval u dvou z nich. V případě soudem uznané viny hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na pět let.(30.4.)

Vozidlo řídil i přes zákaz

J.Hradec – Dopravním policistům však neujel.

Dvaatřicetiletý podezřelý muž řídil  po silnici  v obci Rapšach osobní automobil tovární značky VW Polo.  Při své jízdě byl kontrolován hlídkou  dopravních policistů z J.Hradce. Při silniční kontrole provedenou lustrací policisté zjistili, že řidič vozidlo řídil i    přesto, že mu byl rozhodnutím Městského úřadu Třeboň, odborem dopravy uložen  trest zákazu činnosti, spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na území ČR.  Podezřelý se tak svým jednáním dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dopravní policisté přečin řádně zadokumentovali a včerejšího dne řidiči předali sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán na svobodě.(30.4.)

Další opilec za volantem

J.Hradec – Muž nadýchal přes dvě promile.

Třicetiletý řidič dne 19.dubna okolo 21:50 hodin řídil osobní motorové vozidlo  Škoda Felicia  od centra Jindřichova Hradce do ulice Vídeňská a na Jiráskovo předměstí. Zde byl u objektu firmy Madeta zastaven a kontrolován hlídkou jindřichohradeckých policistů. Na výzvu policejní hlídky se řidič dobrovolně podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger. Výsledek zkoušky byl pozitivní a řidiči bylo  naměřeno nejméně 2,19 promile alkoholu v dechu.  Po řádném zadokumentování případu včerejšího dne převzal řidič, který porušil zákon, sdělení podezření. Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.
Řidiči, s alkoholem za volantem riskujete nejen vlastní život, ale  ohrožujete životy  dalších účastníků silničního provozu. Dbejte na pravidlo šťastného návratu domů bez porušení zákona!(29.4.)

Kampaň „Zastav jízdu smrti“ se dostává do povědomí lidí

Jihočeský kraj – Od dnešního dne má i své logo, které bude kampaň provázet.

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (25.4. – 2.5.2014)Logo ZASTAV JÍZDU SMRTI

Jihočeská policie v minulém týdnu úspěšně zahájila informační a preventivní kampaň s názvem „Zastav jízdu smrti“. Informace o této kampani se objevily již v několika sdělovacích prostředcích a to jak v tisku, tak i na internetovém zpravodajství. V místní regionální televizi je připravován pořad, který poběží pravidelně od příštího týdne a bude rozebírat zajímavou formou tuto problematiku. Diváci uvidí poutavé reportáže z nejrůznějších oblastí dopravy a dozví se velké množství zajímavých informací o tom, jak se bezpečně prohybovat v provozu.

 
Od dnešního dne bude kampaň provázet také nově vytvořené logo, které bude součástí všech vydávaných článků a reportáží a které výstižně symbolizuje význam celé kampaně.(28.4.)

Neplacení výživného

Jindřichův Hradec – Neplacením povinné výživy si přivodil řízení před soudem. (Hlasová schránka 974 221 116)

Problémy s platbou výživného má 35 letý otec. Od května loňského roku do počátku února letošního roku v nedbalosti nepřispíval na výživu svých nezletilých dětí a do rukou oprávněné matky dluží více jak 12 000 korun.
Jindřichohradečtí policisté včera muže vyslechli a poté mu předali sdělení podezření ze spáchání přečinu Zanedbání povinné výživy. Vzhledem k tomu, že je případ řešen formou zkráceného přípravného řízení, lze předpokládat, že za dva týdny stane povinný otec před soudem.(27.4.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L