-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (31.1.2014 – 7.2.2014)


Do vězení záměrně nenastoupil

J.Hradec – Již převzal sdělení podezření. (Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČROsmatřicetiletý muž bez závažného důvodu nenastoupil řádně , nejpozději do 27. listopadu loňského roku, do výkonu trestu odnětí svobody. Trest  mu byl uložen rozsudkem  Okresního soudu v Jindřichově Hradci, k čemuž byl řádně  soudem  písemně vyzván a  výzvu k nastoupení trestu si osobně převzal  v měsíci listopadu 2013. Podezřelý  byl dne 10.ledna tohoto roku  vypátrán hlídkou jindřichohradeckých policistů  v obci Studená. Poté  byl následujícího dne dodán do výkonu trestu odnětí svobody do Vazební věznice České Budějovice. Podezřelý, který se záměrně vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody si ve Vazební věznici dne  28. ledna  převzal  sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.(6.2.)

Vozidlo řídil i přes zákaz

J.Hradec – Nadýchal nejméně 0.50 promile.

Šestadvacetiletý podezřelý muž dne 1.února  řídil po komunikacích v Jindřichově  Hradci osobní motorové vozidlo Renault Clio, kdy byl  v ulici Nádražní  před
domem  zastaven a kontrolován hlídkou policistů obvodního oddělení Jindřichův Hradec. Podezřelý řídil motorové vozidlo i přesto, že mu byl na základě Trestního příkazu Okresního soudu v J. Hradci uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Jindřichohradečtí policisté rovněž u řidiče provedli dechovou  zkoušku na alkohol s pozitivním výsledkem  nejméně 0.50 promile, za což bude postižen v přestupkovém řízení. Včerejšího dne řidič převzal sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a  vykázání. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(4.2.)

Včelařská maringotka je pryč

J.Hradec – Třeboň – Včelí úl změnil majitele.

V období od 18. prosince 2013 do  1.února 2014 dosud  neznámý pachatel v k.ú. Třeboň, m.č. Holičky, v místech zvaných Rozvodí řeky Lužnice, na louce odcizil odstavenou dvounápravovou palubkovou maringotku hnědé barvy. Tato  byla upravena na včelí úl. V době krádeže byla upravrná maringotka bez včelstva. Majiteli tak byla způsobena škoda ve výši nejméně  20 000 korun. Případem se zabývají třebonští policisté.(3.2.)

Auto není trezor

Jindřichův Hradec – Pachatel si odnesl nářadí za 22 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Uklidit věci ze svého vozu si v noci ze čtvrtka na pátek zapomněl muž z Jindřichohradecka. Automobil značky Mercedes zaparkoval v obci Lužnice před svým domem. Neznámý pachatel rozbil sklo zadních dveří vozu a vnikl dovnitř. Z nákladního prostoru ukradl dvě motorové pily a dvě akuvrtačky. Vše za 22 000 korun. Navíc rozbitím vozidla způsobil škodu za téměř 8 000 korun. Policisté z obvodního oddělení v Třeboni po pachateli i po ukradených věcech intenzivně pátrají. Zloděj  je podezřelý z trestného činu krádeže a poškození cizí věci.(2.2.)

Kdosi se vyřádil na Mazdě CX7

J.Hradec – Vozidlo celé poryl, škoda činí nejméně 100 000 korun.

Včerejšího dne v denních hodinách dosud neznámý vandal v obci Novosedly nad Nežárkou vstoupil na nezajištěný pozemek u domu. Zde v krytém, volně přístupném přístřešku, poškodil zde zaparkovaný automobil  Mazda CX7 tak, že po celém obvodu vozidla způsobil v laku vozidla nezjištěným předmětem rýhy, kdy vozidlo poškodil v hodnotě nejméně 100 000 korunka. Dále do cylindrické vložky zámku vstupních dveří domu zasunul nezjištěný předmět, čímž způsobil nefunkčnost zámku dveří u domu a škodu majitelce ve výši 2 500 korun. Přečin  poškození cizí věci intenzivně prošetřují třebonští policisté. (2.2.)

Vyhrožoval družce zabitím

J.Hradec – Suchdol nad Lužnicí – Žena nedala souhlas k trestnímu stíhání.

Dne 14.ledna tohoto roku  v odpoledních hodinách, vyhrožoval podezřelý v Suchdole nad Lužnicí v bytě, kde bydlí společně se svou družkou mladé ženě zabitím. Incidentu předcházela slovní hádka. Aby umocnil svůj úmysl, držel v ruce dřevěnou nohu od stolu. Poté odešel do restaurace a když se  v podvečerních hodinách vrátil, tak s vyhrožováním zabitím  začal  znovu  a opět vzal do ruky dřevěnou nohu od stolu. Poškozená se bála o svůj život a zdraví, že jí druh skutečně napadne a proto vzala své dvě malé děti a s těmito utekla  z bytu a domu ven, kde poté zavolala policii. Policisté ze Suchdola nad Lužnicí  jednání agresora řádně zadokumentovali. Avšak přečin nebezpečné vyhrožování v souladu se zákonem odložili, neboť poškozená nedala souhlas k trestnímu stíhání svého druh(31.1.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L