7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (5.4. – 11.4.2014)


Vyhrožoval zastřelením i zabitím psa

Chlum u Třeboně – Agresor je v policejní cele, čeká na uvalení vazby.(Hlasová schránka 974 233 116)

Podezřelý  pětatřicetiletý muž  ze soboty na neděli, po předchozím požití alkoholických nápojů,  v Chlumu u Třeboně v restauraci,  vyčítal provozovateli restaurace neshody s jeho rodinou a vyhrožoval mu, že zastřelí jeho psa. Následně hrozil i blíže nezjištěnou střelnou zbraní, kterou si na místo přinesl dalším hostům.  Svým jednáním vzbudil u osob v restauraci důvodné obavy, že své výhrůžky skutečně splní. Po přijetí oznámení na místo  vyjela hlídka policistů z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí a následně si případ převzali  jindřichohradečtí kriminalisté.  Pachatele policisté zadrželi a nyní je umístěn v policejní cele při obvodním oddělení policie  v J.Hradci. Policejní komisařka agresora obvinila z dvou trestných činů a to z přečinu nebezpečné vyhrožování a z přečinu výtržnictví. Kriminalisté rovněž vypracovali návrh na vzetí pachatele do vazby. Zda bude vazba na obviněného uvalena rozhodne příslušný soud.(9.4.)

V areálu nemocnice řídil opilec

J.Hradec – Muž nadýchal přes 3,20 promile.(Hlasová schránka 974 233 116)

Podezřelý  osmapadesátiletý muž dne 2.dubna 2014 v odpoledních hodinách řídil po komunikaci v areálu nemocnice v Jindřichově  Hradci motorové vozidlo Citroen Berlingo. Při své jízdě byl  u vjezdu do areálu nemocnice kontrolován hlídkou jindřichohradeckých policistů. Na výzvu policistů se podezřelý řidič podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger, kterou bylo  naměřeno nejméně 3,24 promile alkoholu v dechu. Policisté z obvodního oddělení J.Hradec po řádném zadokumentování případu nyní předali řidiči, který porušil zákon, sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán na svobodě.(9.4.)

Tragická dopravní nehoda u obce Pleše

J.Hradec – Vyšetřování ukončeno. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Vyšetřování jedné z nejtragičtějších dopravních nehod  z počátku tohoto  roku je ukončeno. Při nehodě ze dne 14. ledna zbytečně vyhasly ve Škodě Superb tři mladé lidské životy u obce Pleše ve směru na obec Doňov na Jindřichohradecku.
Jindřichohradečtí kriminalisté společně se soudními znalci a experty z oboru dopravy jako příčinu dopravní nehody jednoznačně vyloučili jak náledí či námrazu  na vozovce, tak i špatný technický stav vozidla. Soudní znalci  jednoznačně  vyloučili rovněž ovlivnění řidiče alkoholem či jinou návykovou látkou.
Jako příčinu nehody stanovili  nepozornost řidiče a nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.
Při této tragické dopravní nehodě třiadvacetiletý  řidič ze Svitavska,   jednadvacetiletý  spolujezdec  z Českobudějovicka sedící  vedle řidiče a  devatenáctiletý spolujezdec z Táborska sedící na zadním sedadle, utrpěli  těžká mnohočetná zranění neslučitelná se životem, kterým všichni tři na místě dopravní nehody podlehli.(8.4.)

Vylákal 100 000 korun

J.Hradec – Údajně chtěl koupit kotel, peníze však nevrátil.

Jednačtyřicetiletý podezřelý muž v měsíci dubnu roku 2009, pod záminkou koupě kotle a dalších věcí do rodinného domu, vylákal od poškozeného na náměstí v Deštné na Jindřichohradecku finanční částku ve výši 100 000 korun, s úmyslem peníze nevrátit. O půjčce nebyla sepsána žádná smlouva, podezřelý se s poškozeným ústně dohodl, že mu částku vrátí z peněz za stavební zakázku, kterou měl zajistit. Přes opakované telefonické urgence však finanční částku poškozenému do dnešního dne nevrátil a způsobil mu tedy škodu ve výši právě 100 000 korun.  Policisté z obvodního oddělení v J.Hradci přijali trestní oznámení a po řádném zadokumentování případu pachateli nyní předali sdělení podezření. Podezřelý muž je nyní trestně stíhán pro přečin podvodu na svobodě.(8.4.)

Týrání psa

J.Hradec – Četné zlomeniny kostí fence ošetřit nenechal.(Hlasová schránka 974 233 116)

Devatenáctiletý mladý muž v měsíci lednu tohoto roku v místě bydliště v Nové Včelnici na Jindřichohradecku týral zvlášť surovým způsobem psa –  fenku křížence, o kterou se staral a kterou měl svěřenou do své péče. Poté, co fenka za nezjištěných okolností utrpěla rozsáhlá a četná zranění  a to komplikované zlomeniny  kostí levé nohy a  pánve, znemožňující pohyb v kyčelním kloubu, zvíře, které ve velkých bolestech trpělo, ponechal i přes upozornění s tímto zraněním po dobu jednoho týdne ve vysokých bolestech, bez odborné veterinární pomoci. Policisté z obvodního oddělení J.Hradec na základě vlastního šetření a po předložení lékařských zpráv a vyjádření ošetřujících veterinárních lékařů podezřelému muži dne 1. dubna předali sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu  týrání zvířat.  Nyní je pachatel trestně stíhán na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(7.4.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L