9.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese Jindřichův Hradec (23. – 30. 5.2014)


Vloupání do garáží

J.Hradec – Pachatel šel nejen po elektrickém nářadí.

Policie ČRJindřichohradečtí policisté prošetřují vloupání do dvou garáží. Dosud neznámý pachatel   v době od 20. května do 27. května vnikl do dvou  řadových garážích v Denisově ulici v J. Hradci. Nezjištěným předmětem  překonal uzamčené zámky u garáží, přitom zámky ani vložky zámků nijak nepoškodil a  vnikl dovnitř. Z garáží odcizil nejen křovinořez, pilu,cirkulárku, vrtačky i truhlářské svěrky, ale také  elektrický hoblík či okružní pilu a jiné věci. Celkem tak svým jednáním způsobil dvěma poškozeným celkovou škodu nejméně  37 875 korun. Jindřichohradečtí policisté se případem krádeže i nadále intenzivně zabývají.(30.5.)

Brazilská fila měla pokousat už několik lidí

Jindřichův Hradec – Podezřelý muž jí měl nechat volně pobíhat. (Hlasová schránka 974 221 116)

Třeboňští policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví třiačtyřicetiletému muži. Muž je majitelem plemena Brazilská fila a pohyboval se s ním převážně na Třeboňsku. Z dosavadního šetření vyplynulo, že případ, kdy nezabezpečil svého psa a ten pokousal člověka se nestal poprvé. Již v březnu roku 2012 byl podezřelý uznán vinným ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti, kterého se dopustil tím, že v srpnu 2011 nezabezpečil svého psa a nechal ho volně pobíhat po parku. Pes tam tehdy napadl cyklistku, která se s poraněním pak musela léčit několik týdnů. K dalším incidentům došlo letos v květnu, kdy měl v prvém případě nechat psa vběhnout do obchodu, kde pokousal ženu a v druhém případě měl napadnout muže přímo na náměstí v Třeboni. Pes byl muži odebrán a je v péči veterináře. Podezřelému hrozí trestní stíhání.(29.5.)


Nejen za sexuální praktiky rozdával pervitin

J.Hradec – Kriminalisté pachatele ustanovili a již je trestně stíhán.

Čtyřiatřicetiletý podezřelý muž v období od roku 2010 do přinejmenším 10. prosince 2013 včetně, na různých místech okresu Jindřichův Hradec, zejména na  Dačicku poskytl či zprostředkoval drogu pervitin  a to nejméně třem ustanoveným a dalším dosud neustanoveným osobám.  Poškozené poskytl pervitin v nejméně 150-ti případech v přesně nezjištěném množství zdarma nebo za různé sexuální praktiky. Dvěma mužům pak poskytl pervitin či zprostředkoval nákupy pervitinu v Brně. Rovněž jednomu z poškozených přinejmenším v průběhu celého roku 2009, za provedenou práci v jeho bydlišti v obci na Dačicku, poskytl nejméně v pěti případech drogu marihuanu. Dále v období přinejmenším od roku 2011 do přinejmenším 10. prosince 2013 včetně, ve svém bydlišti na adrese trvalého pobytu vyrobil blíže nezjištěné množství drogy pervitin. Jindřichohradečtí kriminalisté na základě vlastního operativního šetření a místní znalosti ustanovili osobu  pachatele. Policejní komisař nyní vypracoval  usnesení o sdělení obvinění. Pachatel je trestně stíhán pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí   trest odnětí svobody až na pět let.(28.5.)

Posilněn alkoholem policistům neujel

J.Hradec – Řidič nadýchal 1,70 promile.(Hlasová schránka 974 233 116)

Tuto neděli řídil čtyřiačtyřicetiletý muž v podvečerních hodinách v ulici  Sládkova v Jindřichově Hradci osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, kdy byl následně u parkoviště policie Územního odboru J. Hradec kontrolován policistou z obvodního oddělení. Řidič  se na výzvu  podrobil orientační dechové zkoušce na zjištění alkoholu přístrojem Dräger, kterou byla podezřelému naměřena hodnota nejméně 1,70 promile alkoholu v dechu. Podezřelému   byl  na místě zadržen řidičský průkaz. Včerejšího dne si převzal z rukou jindřichohradeckých policistů  sdělení podezření. Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je pachatel trestně stíhán na svobodě.(27.5.)

Neposílala dceru do školy

J.Hradec – Matka ohrožovala výchovu své dcery.(Hlasová schránka 974 233 116)

V období od 1.září 2013 do současné doby neposílala  matka řádně svou dceru do školy. Přinejmenším z nedbalosti  ohrozila rozumový a mravní vývoj své nezletilé  dcery, neboť navzdory písemným, telefonickým a osobním upozorněním na vysokou absenci a zhoršení prospěchu dcery v průběhu školního roku 2013/2014 ze základní školy v J.Hradci  či  z Odboru školství a sociálních věcí při Městském úřadu Třeboň, na tyto nereagovala. Pod záminkami údajné nemoci, umožnila nezletilé dceři neplnit řádně povinnou školní docházku a zameškat tak ve školním roce 2013/2014 v 1. pololetí 276 vyučovacích hodin. Dcera tak  nebyla z jednoho předmětu vůbec klasifikována a ze tří předmětů byla klasifikována známkou nedostatečně. V probíhajícím 2. pololetí již dcera zameškala 303 vyučovacích hodin, ze kterých je 241 hodin neomluvených. Jindřichohradečtí policisté přečin ohrožování výchovy dítěte precizně zadokumentovali. Dne 25. května podezřelá žena převzala sdělení podezření. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(27.5.)

Drogy za volantem

J.Hradec – Měl zákaz řízení a amfetamin i canabis v těle.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí dopravní policisté v měsíci květnu zkontrolovali pětadvacetiletého řidiče, který řídil osobní automobil  Fiat Brava v obci Hrutkov do centra obce. Při kontrole řidič nepředložil  hlídce řidičský průkaz. Následnou lustrací dopravní policisté zjistili, že řidič není držitelem příslušného řidičského oprávnění, neboť má v současné době rozhodnutím Městského úřadu Neratovice  vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.  U řidiče dopravní policisté provedli dechovou  zkoušku na alkohol přístrojem Dräger s negativním výsledkem. Dále policisté  u řidiče s jeho souhlasem provedli test na návykové látky testrem DrugWipe 5S, který byl pozitivní na látku amphetamin a canabis. Řidič se poté po výzvě odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, kdy tento přestupek projedná Městský úřad v J.Hradci. Po řádném zadokumentování případu převzal včerejšího dne podezřelý řidič z rukou dopravních policistů sdělení podezření, neboť se  svým jednáním dopustil přečinu  maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní stíhání pachatele probíhá na svobodě. (26.5.)

Je v policejní cele, chtěl se mstít

Jindřichův Hradec – Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, který vyhrožoval svému zaměstnavateli, nalezli u něho kulomet a trhavinu.

Vyhrožoval bývalému zaměstnavateli smrtí a nyní je v policejní cele. To je jednou větou zatím neuzavřený příběh jednatřicetiletého muže z Jindřichohradecka. Policisté zjistili od oznamovatele (41let), že má důvodnou obavu o svůj život, neboť jeho bývalý zaměstnanec, který byl propuštěn ze zaměstnání pro opakované porušení pracovní kázně, mu vyhrožuje pomstou a to i před svědky.
Podezřelý muž pracoval také jako střelmistr v kamenolomu a tak nebylo možno ponechat nic náhodě. Kriminalisté se soudním příkazem provedli domovní prohlídku a skutečně nalezli důlní trhavinu, rozbušku i upravený kulomet ráže 7,92 mm a několik desítek kulových nábojů. Podezřelého muže zadrželi, umístili do policejní cely a podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby.
Zadrženého muže v sobotu obvinili z trestných činů nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování. Příběh je tak teprve na samém začátku svého rozplétání.(26.5.)


Tragická dopravní nehoda – Třeboň

Jindřichův Hradec – kriminalisté vyšetřují přesnou příčinu a průběh tragické doparvní nehody motocyklů v Třeboni.  Dopravní nehoda motocykly Třeboň

Kriminalisté z Jindřichova Hradce vyšetřují tragickou dopravní nehodu ze sobotního večera v Třeboni. Kolem šesté večer havaroval řidič motocyklu (36 let z Hradecka), utrpěl velmi těžká zranění a byl v kritickém stavu převezen do nemocnice v Českých Budějovicích, a to leteckou záchrannou službou. Jeho spolujezdkyně (28 let z Hradecka) na místě nehody zemřela. Její tělo bylo převezeno k soudní pitvě.

.K této tragické dopravní nehodě došlo v Třeboni na výjezdu do Českých Budějovic. Po projetí kruhového objezdu, na rovném úseku, pravděpodobně řidič motocyklu nedodržel Dopravní nehoda motocykly Třeboň II.bezpečnou vzdálenost za motocyklem, který jel před ním, a který zastavil před přechodem pro chodce. S motocyklem se střetl a havaroval. Motocykl, řidičem i spolujezdkyně skončili v protisměru. Motocykl, který zastavil před přechodem, byl od místa střetu odmrštěn několik desítek metrů, jeho řidič naštěstí neutrpěl žádné zranění.

Silnice byla z důvodu vyšetřování a odklizení havarovaných strojů kompletně uzavřena zhruba čtyři hodiny. Objízdné trasy řídili policisté.

(25.5.) Foto: Archiv Policie ČR


Nepřišel sportovat, ale kradl

J.Hradec – Třeboň- Sportovní halu navštívil nezvaný host.

Dosud neznámý pachatel z úterý na středu, za užití násilí, vnikl do vestibulu sportovní haly v Třeboni. Uvnitř  prošel do suterénu haly, kde následně vypáčil uzamčené dveře kanceláře a zde opět za užití násilí vnikl dřevěné skříně ze které odcizil zde uloženou finanční hotovost a to 9 600 korun  a dále 1 230 Euro, což je dle platného kurzu ČNB právě 33 800 korun. Objekt sportovní haly poté nikým neviděn stejnou cestou opustil. Svým jednáním způsobil poškozené organizaci z Třeboně škodu ve výši nejméně 43 400 korun a dále majiteli sportovní haly Městu Třeboň způsobil škodu na poškozeném zařízení haly ve výši nejméně 3 500 korun. Třebonští policisté ihned zahájili úkony trestního řízení a po pachateli přečinu krádeže usilovně pátrají.(25.5.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L