14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese Jindřichův Hradec (18. – 23. 5.2014)

Nalezenou čtyřkolku užíval neoprávněně

J.Hradec – Rovněž nerespektoval rozhodnutí soudu.(Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Jednatřicetiletý muž v prosinci loňského roku našel  odstavenou  čtyřkolku u silnice vedoucí z obce Hrutkov směrem na Hospříz. Čtyřkolku odcizil  v objektu rekreační chalupy v obci Hrutkov dosud neznámý pachatel. Podezřelý  nález neodevzdal, využil situace a čtyřkolku svévolně užíval. Jak  jindřichohradečtí policisté zjistili, podezřelý opakovaně v obci Hospříz řídil  čtyřkolku přes to, že mu byl Okresním soudem Jindřichův Hradec vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Pachatel se svým jednáním dopustil hned dvou trestných činů a to přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Čtyřkolka již byla vrácena podezřelým majiteli. Včerejšího dne převzal podezřelý muž z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán na svobodě.(23.5.)


Auto není trezor

J.Hradec- Stažené okénko a odcizených 40 000 korun.(Hlasová schránka 974 233 116)

Včerejšího dne v době kolem poledne vnikl dosud neznámý pachatel na přesně neurčeném místě v Jindřichově Hradci do zaparkovaného nákladního automobilu Ford Transit. Využil toho, že dopravce ponechal do poloviny stažené  okénko u dveří řidiče, přes které se do prostor vozu natáhnul. Pachatel odcizil tašku s finanční hotovostí ve výši 40 000 korun, která se nacházela pod větším množství papíru na prostřední sedačce vozu. S pokojen se svým lupem odešel neznámo kam. Jindřichohradečtí policisté nyní po pachateli přečinu krádeže i po odcizené finanční hotovosti intenzivně pátrají.
Policie opět upozorňuje řidiče:
Řidiči Vaše auto není trezor! Než se vzdálíte z vozidla uzavřete všechna okénka. Zkontrolujte, že je vozidlo řádně uzamčeno. Veškeré věci z interiéru vozidla uložte do míst, kam není pouhým okem vidět. Předejdete tak  zbytečnému poškození vozidla a rovněž krádeži Vašich věcí.(23.5.)

Neplatí výživné

J.Hradec – Otec na svého syna zapomíná.

Jindřichohradečtí policisté předali včerejšího dne sdělení podezření čtyřiatřicetiletému muži, který v Kardašově Řečici ani ve  Studené, neplatil výživné na svého nezletilého syna a to v  období od měsíce října 2013 do měsíce května 2014 včetně. Výše výživného byla naposledy určena rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci, částkou 2 500 korun, splatných vždy k rukám matky, které tak dluží na výživném, za výše uvedené období částku v celkové výši nejméně 20 000 korun. Pro přečin zanedbání povinné výživy je pachatel trestně stíhán na svobodě. (22.5.)

Krádež dřeva

J.Hradec- Třeboň – Policisté spolupachatele nyní dopadli.(Hlasová schránka 974 233 116)

Třebonští policisté nyní ustanovili pachatele krádeže dřeva. Sedmatřicetiletý muž a třiatřicetiletá žena v měsíci dubnu tohoto roku společně po předchozí vzájemné domluvě a s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch,  neoprávněně provedli těžbu dřeva. Na lesním pozemku v k.ú. obce Novosedly nad Nežárkou, na Jindřichohradecku, bez jakéhokoliv svolení majitele a s vědomím, že se jedná o lesní pozemek, postupně pokácely nejméně 24 vzrostlých stromů borovic v celkové hodnotě nejméně  44 480 korun ku škodě majitele. Pokácené stromy na místě nařezali na polena o délce jednoho metru a takto vytěženou dřevní hmotu prodali již předem zajištěnému kupci, který průběžně při těžbě dřeva tuto dřevní hmotu odvážel z místa těžby do místa trvalého bydliště. Po řádném zadokumentování případu včerejšího dne oba spolupachatelé převzali sdělení podezření. Nyní jsou pro přečin krádeže stíháni třeboňskými policisty v režimu zkráceného přípravného řízení.(22.5.)

Opakovaně kradl i tropil výtržnost

J.Hradec –Dačice – Pachatel je „známá firma“ nyní v cele čeká, zda bude vazba uvalena.(Hlasován schránka 974 233 116)

Čtyřiapadesátiletý pachatel, který byl již v minulosti opakovaně trestně stíhán pro přečin krádeže i přečin výtržnictví opět řádil v  Dačicích. V měsíci květnu nejméně ve dvou případech odcizil v obchodním domě v Dačicích různé potraviny a láhve s alkoholem, kdy odcizené zboží uložil do kapes kalhot či pod bundu, které měl na sobě a bez uhrazení tohoto zboží prošel pokladnou. Zde za pokladnou byl vyzván vedoucím prodejny k vydání výše uvedeného zboží, které následně vydal. Škoda činí nejméně 512 korun.V prodejně s oděvy a  hračkami odcizil ze stojanu před obchodem dětský kabátek béžové barvy za 59 korun,  který odnesl na autobusové nádraží v Dačicích, kde byl zastižen strážníkem Městské policie Dačice, kterému  zboží rovněž následně vydal.
Dne 13.května  po vykázání ze sázkové kanceláře baru v Dačicích, poškodil hozením drátu  automobil značky Škoda Octavia, zaparkovaný vedle domu, kdy poškodil lak vozu a způsobil tak  majitelce škodu ve výši nejméně 6 000 korun.
V posledním případě pak 19.května v prodejně obchodního domu v Dačicích, odklopil průhledné plastové víčko a promáčkl ovladač signalizačního protipožárního zařízení, čímž došlo ke spuštění zvukového výstražného signálu, otevření všech vstupních a výstupních dveří prodejny, k blokaci dveří vedoucích do prostorů pro personál a k místnosti s trezorem, vypnutí osvětlení, spuštění ochranných mříží před regály s uzeninami. Tímto jednáním způsobil na signalizačním protipožárním zařízení společnosti škodu ve výši nejméně 15 000 korun.
Podezřelý byl dne 19.května 2014 zadržen a umístěn do policejní cely při OOP J.Hradec. Policejní komisařka služby kriminální police a vyšetřování ještě téhož dne předala pachateli  sdělení obvinění.  Včerejšího dne podala podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Zda bude vazba uvalena rozhodne příslušný soud.(21.5.)

Opilec za volantem

J.Hradec – Nadýchal přes tři promile.(Hlasová schránka 974 233 116)

Včerejšího dne kolem  19:10 hodiny došlo na křižovatce  silnic na Komenského náměstí v Kunžaku k dopravní nehodě. Šestadvacetiletý  řidič, notně posilněn alkoholem, řídil osobní vozidlo Fiat Punto. Při jízdě se pravděpodobně plně nevěnoval řízení, najel na pravý chodník a poté s vozidlem narazil do domu. Při nehodě byl řidič lehce zraněn a převezen  nemocnice v J.Hradci, kde byl  lehkým zraněním hlavy hospitalizován do druhého dne. Po  ošetření provedli jindřichohradečtí policisté  u řidiče orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, kdy řidič nadýchal nejméně 3,20 g/kg  alkoholu. Policisté řidiči v nemocnici  zadrželi  řidičský průkaz. Na vozidle Fiat vznikla škoda ve výši nejméně  4 000 korun a  na fasádě domu škoda ve výši nejméně  1 000 korun.  Jak policisté dále zjistili vozidlo nemá platnou technickou kontrolu a řidič   nebyl za jízdy připoután  bezpečnostními pásy. Ještě téhož dne  si převzal podezřelý řidič z rukou jindřichohradeckých policistů sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky na svobodě.(20.5.)

Sklepní kóje přilákala zloděje

J.Hradec – Dámské horské jízdní kolo je pryč.

V měsíci květnu vnikl bez použití násilí do panelového domu v ulici Hliník v Třeboni dosud neznámý pachatel. Za užití násilí odstranil a odcizil visací zámek a následně ze  sklepní kóje odcizil zde uložené dámské horské jízdní kolo Author. Svým jednáním způsobil   majitelce  celkovou škodu ve výši nejméně  15 450 korun. Případem krádeže a porušováním domovní svobody se zabývají třebonští policisté.(19.5.)

Cizinec se ukrýval ve vepříně

J.Hradec – Na území ČR pobýval neoprávněně.(Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 17.května oznámila na policii starostka z obce na Jindřichohradecku, že se v objektu bývalého vepřína zdržuje osoba cizí národnosti. Na místo vyjela hlídka jindřichohradeckých policistů. Při  kontrole muže policisté zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého občana, státní příslušnosti Moldavsko, který  pobývá na území ČR neoprávněně, kdy povolení k pobytu na území České republiky mu skončilo v lednu tohoto roku. Jindřichohradečtí policisté cizince zajistili a předali jej cizinecké policii z Českých  Budějovic, která provede úkony  k zahájení řízení o správním vyhoštění Moldavana z území ČR.(19.5.)

Zloděj na diskotéce

Jindřichův Hradec – Žena přišla o peněženku. (Hlasová schránka 974 221 116)

Žena, která navštívila v noci z pátku na sobotu jeden noční podnik v Jindřichově Hradci, přišla o svoji peněženku. Nebyla opatrná a nedávala si pozor na své věci a to se jí nevyplatilo. Na opěradlo židle si položila svou kabelku, měla v ní koženou peněženku s platebními kartami, doklady totožnosti a peníze. Zloděj jí do kabelky sáhl a peněženku vzal. Způsobil jí tak škodu za více než 2 000 korun. Případem se zbývají jindřichohradečtí policisté, kteří zahájili úkony ve věci neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.(18.6.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L