8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (14.3. – 21.3.2014)

Kradl v kancelářích

Jindřichův Hradec – Zloděj šel po penězích, nepohrdl ani pochutinami.

Policie ČRŠkodu bezmála 60 000 korun způsobil zatím nezjištěný pachatel, který škodil v době od úterního odpoledne do středečního rána v kancelářích firem v obci Dolní Skrýchov.
Zloděj se násilně vloupal do přízemí budovy, odkud se dostal až do patra a dále do kanceláří, kde odcizil pokladničku s penězi, mince ze stolu a lednice a nepohrdl ani sušenkami a kávou. Odnesl také kufřík s nářadím.
Pachatel se násilně dostal také do skladu a dalších kanceláří, kde bral opět mince a pokladničky.
Policisté zahájili úkony trestního řízení, zajistili stopy a vedou další šetření k objasnění případu.(20.3.)

Krádež litinových roštů

Jindřichův Hradec – Pachatel odvezl z bývalého zemědělského družstva téměř 400 litinových roštů.

Suchdolští policisté vyšetřují větší krádež litinových roštů různých rozměrů v bývalém areálu zemědělského družstva v mikroregionu. Dosud neznámý pachatel v době od 5. do 17. března poškodil zabezpečení vstupních dveří do dvou hal, kde odcizil téměř 400 roštů v hodnotě za bezmála 95 000 korun.
Případ je veden pro podezření ze spáchání přečinu krádeže.

Neřidič za řídítky motocyklu

Jindřichův Hradec – Mladý muž řídil starší stroj, Jawa Mustang, ačkoli měl vysloven zákaz řízení.

Na velmi starším stroji z 80. let, Jawa Mustang, jezdil 30 letý řidič na Novobystřicku, ačkoli měl vysloven zákaz řízení. Koncem února ho kontrolovali místní policisté, kdy jim na žádost k prokázání totožnosti nepředložil řidičský průkaz. Následně policisté lustrací v evidenci zjistili, že má uvedený muž od června 2013 vysloven zákaz řízení pro dosažení 12 bodů.
Včera si neřidič převzal z rukou policistů sdělení podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí. Věc je řešena formou zkráceného přípravného řízení a lze předpokládat, že během dvou týdnů podezřelý stane před soudem.(18.3.)

Podvody při sjednávání úvěrů

Jindřichův Hradec – Dlouhodobé podvody při sjednávání úvěrových smluv objasnili jindřichohradečtí kriminalisté.

Jindřichohradečtí kriminalisté, z oddělení hospodářské kriminality, objasnili v těchto dnech rozsáhlou trestnou činnost 37 letého muže z regionu, který klamat bankovní a nebankovní společnosti při sjednávání půjček finančních prostředků. Od listopadu 2006 do srpna 2011 na různých místech Jindřichohradecka, uzavřel nejméně 9 smluv o různých úvěrových produktech, s cílem získat finanční hotovost. Při vypisování smluv záměrně uváděl nepravdivé údaje o svém příjmu, a že nemá jiné závazky vůči ostatním bankovním či nebankovním společnostem, přičemž mu byl na tomto základě poskytnut požadovaný úvěr.
Společnostem způsobil škodu blížící se 332 000 korun.
Včera si podezřelý převzal usnesení o zahájení trestního stíhání ve věci přečinu úvěrového podvodu a podvodu, jeho stíhání je vedeno na svobodě.(18.3.)

Neoprávněné užívání cizí věci

Jindřichův Hradec – Policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po odcizeném osobním vozidle Volkswagen Transporter.

Jindřichohradečtí policisté od víkendu vyšetřují případ neoprávněného užívání motorového vozidla tov. zn. Volkswagen Transporter, registrační značky 5C56365, modré tmavé barvy. Uvnitř měl majitel uložené dílenské nářadí, elektro a další materiál. Vozidlo mělo přední okna čirá a zadní okna zatmavená černou folií. Kola jsou obuta na plechových discích s platovými originálními puklicemi.
Policisté žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po uvedeném vozidle. Kdo by měl jakékoli poznatky, ať nás kontaktuje na telefonním čísle 974 233 700 nebo na lince tísňového volání 158.(18.3.)

Výtržnictví

Jindřichův Hradec – Podezřelý je jednadvacetiletý mladík. (Hlasová schránka 974 221 116)

Policisté z obvodního oddělení Nová Bystřice podezírají jednadvacetiletého mladíka ze spáchání přečinu výtržnictví. Podezřelý měl na začátku měsíce února, pod vlivem alkoholu, křičet a dobývat se kopáním do vstupních dveří již zavřeného podniku, vzteky pak měl poškodit i odpadkový koš. Celkem způsobil svým jednáním škodu ve výši 1 300 korun.(17.3.)


Garáž přilákala zloděje

J.Hradec – Odcizil brusky, vrtačky i čerpadlo.

Dosud neznámý pachatel vnikl v době od 9.března  do 13.března za užití násilí na uzavřený dvůr rodinného domu v rekonstrukci v obci Plasná. Zde nikým neviděn vylomil visací zámek od stodoly a zděné garáže, ze které odcizil nejen brusky , vrtačky, čerpadlo, ale i sadu vrtáků či sadu Gola a jiné věci. Svým jednáním způsobil majiteli celkovou škodu ve výši nejméně 15 400 korun. Jindřichohradečtí  policisté se případem krádeže a porušování domovní svobody usilovně zabývají a po pachateli intenzivně pátrají.(14.3.)

Krádež nafty objasněna

J.Hradec –Nová Bystřice – Pachatel je již trestně stíhán.

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení  toto pondělí   ustanovili šestatřicetiletého muže, který odcizil loňského září naftu z nakladače. Pachatel  přijel do obce Člunek, kde u volně přístupného objektu kravína využil mezery mezi křídly vrat  vnikl do vnitřních prostor. Zde za užití násilí  z palivové nádrže nakladače z hrdla nádrže vyjmul sítko a za pomoci přinesené gumové hadice  odčerpal do dvou  přinesených plastových kanystrů o objemu 30 litrů, celkem 60 litrů motorové nafty. Svým jednáním  způsobil podezřelý muž  škodu  zemědělskému družstvu v celkové výši  nejméně 2 155 korun. Včerejšího dne převzal pachatel z rukou novobystřických policistů  sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(14.3.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L