-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (24.1.2014 – 31.1.2014)


Opět řídil alkohol

J.Hradec – Nová Bystřice- Řidič nadýchal nejméně 2.25 promile.

Policie ČR - Autor: Adam Hudec
Ilustrační foto – Autor: Adam Hudec

Tuto neděli v nočních hodinách řídil sedmatřicetiletý podezřelý osobní automobil  Chevrolet Spark v obci Kunžak. Při své jízdě byl zastaven a kontrolován hlídkou hlídkou policistů z Nové Bystřice. Provedeným odborným měřením přístrojem Dräger   policisté naměřili řidiči nejméně  2,25  promile alkoholu z dechu. Podezřelý s výsledkem měření souhlasil  a další  vyšetření odmítl. Včerejšího dne převzal pachatel  sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Krkavčí matka neplatí výživné

J.Hradec – Otce i děti vystavila hmotné nouzi.

Sedmačtyřicetiletá krkavčí matka ve Studené ani jinde, v období od února 2013 do ledna 2014 včetně, řádně nepřispívala na výživu svých dvou nezletilých  synů, na které není vyživovací povinnost soudně stanovena, ale ze zákona o rodině se měla podílet na výchově a výživě svých  dětí a to  nejméně částkou 500 korun měsíčně na každé  k rukám otce. Na výživném  tak dluží finanční částku nejméně 12 000 korun. Svým jednáním vydala otce synů i nezletilé  dětmi  nebezpečí nouze, neboť oprávněnému otci  musel vypomáhat Úřad práce ČR, který mu  vyplatil dávku mimořádné okamžité pomoci  a dávky hmotné nouze, bez kterých by se oprávněný dostal pod hranici existenčního minima. Včerejšího dne převzala  podezřelá  prostřednictvím PČR OOP Františkovy Lázně záznam o sdělení podezření. Nyní je trestně stíhána na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.

Pil a řídil, nadýchal 2,28 promile.

J.Hradec – Třeboň – Policisté odhalili dalšího opilce za volantem. (Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 24. ledna 2014 v nočních hodinách  projížděl devětatřicetiletý řidič vozidla  Toyota Land Cruiser, ve směru od objektu bažantnice mezi obcemi Třeboň a Branná, směrem do Třeboně. Na rovném přímém úseku komunikace ve vzdálenosti 200 metrů před obcí Třeboň se podezřelý pravděpodobně   plně nevěnoval řízení vozidla a vyjel do levého silničního příkopu, kde s vozidlem havaroval. Po havárii chtěl vozidlo vyprostit, avšak byl kontrolován hlídkou třeboňských policistů. Podezřelému byla třeboňskými policisty další jízda zakázána a rovněž  mu byl zadržen řidičský průkaz. Byl převezen na policejní služebnu, kde se podrobil odbornému měření přístrojem Dräger. Přístroj odhalil nejméně 2,28 promile alkoholu v dechu řidiče.  Při havárii ke zranění naštěstí nedošlo. Škoda na vozidle byla  odhadnuta poškozenou organizací na částku  nejméně 1 000 korun. Po řádném zadokumentování případu převzal včerejšího dne podezřelý muž z rukou dopravních policistů z J.Hradce sdělení podezření. Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Prodával přes internet

J.Hradec – Nová Bystřice – Zaplacené zboží však nedodal.(Hlasová schránka 974 233 116)

Devětadvacetiletý podezřelý muž   v loňském roce, prostřednictvím  počítače ve svém  současném bydlišti, na internetovém inzertním portálu AUKRO.CZ, v rámci vydražovacích aukcí,  pod registračním nickem, který byl vedený na osobu jinou, se kterou v předcházejícím období společně obchodoval, nabízel dále k prodeji pod registrací své zboží. Model hasičského automobilu,  ruční pumpu do sudu či  dva mobilní telefony Samsung i9100 Galaxy v té době neměl v úmyslu  zájemcům vůbec dodat, neboť tyto ani neměl k dispozici a přesto si nechal od kupujících zasílat finanční částky na bankovní účet , jehož majitelkou je jeho družka a účet používají společně. Svým jednáním způsobil celkovou škodu nejméně  9 624  korun. Novobystřičtí policisté přečin podvodu řádně zadokumentovali. Včerejšíhodne převzal pachatel  sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.

Masturbující muž převzal sdělení obvinění

J.Hradec – Třeboň – K dopadení pachatele přispěl vnímavý občan.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí policisté uklidňují veřejnost. Na základě informace od vnímavého občana, který poznal bílé vozidlo s nápisem odstavené poblíž OD v J.Hradci a svůj poznatek sdělil na tísňovou linku 158 dopadli policisté dne 9. ledna muže, který dne   8. ledna kolem   v Třeboni, nejméně v jednom případě poblíž stanice HZS ve směru na m.č. Kopeček, údajně masturboval. Při tom na dvě   mladé ženy pokřikoval, aby šly k němu, čímž u nich vzbudil pohoršení.
Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce předal dne 10. ledna pachateli sdělení obvinění. Nyní probíhá dokazování zda  se svým jednáním pachatel dopustil přečinu výtržnictví. Trestní stíhání probíhá na svobodě. O vině a případném trestu rozhodne příslušný soud.
Jindřichohradečtí policisté děkují za spolupráci nejen médiím, ale i veřejnosti, neboť právě díky  nim se policistům podařilo dopadnout údajného  výtržníka již druhý den!

Podvod na internetu

J.Hradec – Třeboň – Vozidlo VW Sharan nekoupil, přišel o 68 600 korun. (Hlasová schránka 974 233 116)

Další muž, který si chtěl zakoupit vozidlo cestou internetu byl podveden. Dosud neznámý pachatel v době od 12. ledna tohoto roku nabízel na internetovém portálu S-bazar k prodeji é vozidlo Volkswagen Sharan Pacific za částku 70 000 korun. Na inzerát reagoval poškozený, který se na základě e-mailové komunikace  dohodl na zakoupení inzerovaného vozidla a dne 15. ledna,  dle dohody, zaslal na účet vedený u řecké banky částku 2 500  EUR.  Prodejce do dnešního dne vozidlo nedodal a na e-mailovou komunikaci již nereaguje. Poškozenému byla způsobena škoda  v přepočtu  dle Kurzovního lístku ČNB ze dne 15.ledna ve výši  nejméně   68 600 korun. Dne 25.ledna se poškozený  osobně dostavil na služebnu třeboňských policistů, aby nahlásil podvodné jednání. Policisté z obvodního oddělení v Třeboni přečin podvodu  zadokumentovali a i nadále po pachateli intenzivně pátrají.
Jindřichohradecká policie varuje :  Podvodů na internetových portálech stále přibývá!
 
Podvodníci si na portálu poskytují navzájem pozitivní hodnocení. Běžný občan pak lehce uvěří, že inzerent je solidní a solventní a proto od něj zboží objedná a následně i koupí.
 
Doporučení police: Než se občan rozhodne pro koupi prostřednictvím internetového portálu, tak je dobré vyhledat časový úsek po který je prodejce zaregistrován na příslušném inzertním portálu. Jestliže dojde ke stížnostem občanů na neseriózního inzerenta, tak správce portálu ukončí možnost obchodování danému prodejci.
Zároveň je vhodné nezasílat peníze předem, ale až na základě dobírky při převzetí požadované zásilky. Nechtějte ušetřit za každou cenu, pokud je věc nabízená přes internet výrazně levnější než na trhu, pak je  prodej přes internet a  pod kupní cenou velmi rizikový!  
Podvody páchané prostřednictvím internetu mají vzestupnou tendenci, jejich zadokumentování je velmi složité. Rovněž tak je nelehký úkol policie, aby pachatele této trestné činnosti vypátrala a v rámci úkonů trestního řízení i obstarala důkazní materiál, který jej z jeho páchaných skutků usvědčí!

Na Nový rok zlomil ženě nos

J.Hradec – Nyní agresor převzal sdělení podezření.(Hlasová schránka 974 233 116)

Pětadvacetiletý agresor na návštěvě při společné oslavě Nového roku na sídlišti Hvězdárna v Jindřichově Hradci, pod vlivem alkoholu a po předchozí slovní rozepři s poškozenou  mladou ženu fyzicky napadl. Udeřil jí do obličeje, ale i  tzv. hlavičkou do kořene nosu  a poté  ženu  odhodil na televizor. Svým jednáním způsobil poškozené různá zranění  mimo jiné frakturu nosních kůstek s domácím léčením od 1.ledna do 14.ledna tohoto roku. Jindřichohradečtí policisté přečin úmyslného ublížení na zdraví  řádně zadokumentovali. Dne 25. ledna  převzal agresor sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.

Další řidič pod vlivem drog

J.Hradec – Slavonice – Dopravní policisté odhalili řidiče pod vlivem kanabinoidů.(Hlasová schránka 974 233 116 za pátečním servisem)

Dne 21. ledna v ranních hodinách, řídil devětadvacetiletý řidič, pod vlivem návykové látky , v obci Slavonice vozidlo VW Passat. Při své jízdě byl kontrolován hlídkou dopravních policistů z J.Hradce. Policisté provedli na místě u podezřelého řidiče  test  testrem Drug Wipe 5+,  zda není řidič pod vlivem návykových látek  a to s pozitivním výsledkem na kanabinoidy. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve na návykové látky. Řidičský průkaz dopravní policisté řidiči na místě zadrželi. Množství návykové látky v krvi řidiče bude předmětem následného znaleckého zkoumání. Podezřelý řidič bude dopravními policisty z J.Hradce trestně stíhán pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Drogy za volantem

J.Hradec –Třeboň – Vozidlo skončilo na střeše.( Hlasová schránka 974 233 116)

Pětatřicetiletý řidič dne 21. ledna tohoto roku v ranních hodinách řídil osobní  automobil Nissan po silnici ve směru od Majdaleny na Třeboň. Pravděpodobně po projetí mírné levotočivé zatáčky dostal řidič na mokrém povrchu vozovky s vozidlem smyk, ve kterém vyjel vlevo mimo komunikaci, kde s vozidlem havaroval a vozidlo skončilo na střeše. Policisté provedli na místě u podezřelého řidiče  test  testrem Drug Wipe 5+,  zda není řidič pod vlivem návykových látek  a to s pozitivním výsledkem na amfetaminy a kanabinoidy. Poté byl podezřelý řidič z místa převezen s lehkým zraněním do nemocnice v J. Hradci, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. V

nemocnici  policisté řidiči zadrželi řidičský průkaz. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. Na vozidle vznikla hmotná škoda nejméně  100 000 korun. Na zadní nápravě vozidla Nissan policisté zjistili  pneu s dezénem ojetým pod stanovenou mez. Hladina návykových látek je předmětem dalšího znaleckého zkoumání. Podezřelý řidič bude dopravními policisty z J.Hradce trestně stíhán pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidiči pozor:
Jednou z priorit  policie je eliminovat řidiče pod vlivem návykových látek za volantem. Dopravní policisté upozorňují řidiče vozidel, že u nich může být provedena zkouška testrem  Drug Wipe 5+ zda nejsou pod vlivem drog a to zejména při  dopravní nehodě.

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L