-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (18.4. – 25.4.2014)

Policie ČRDo vězení se jim nechtělo

J.Hradec- Již jsou za mřížemi a čelí trestnímu stíhání.(Hlasová schránka 974 233 116)

Jindřichohradečtí policisté  vypátrali dva muže, kteří se vyhýbali nástupu do výkonu trestu odnětí svobody. Nástup výkonu trestu jim byl uložen rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci,  k čemuž byli řádně Okresním soudem písemně vyzváni a  výzvu  k nastoupení trestu osobně převzali v prosinci loňského roku. Jednačtyřicetiletý i šestačtyřicetiletý odsouzení pachatelé byli jindřichohradeckými policisty nyní vypátráni  v místech jejich současných bydliští  na Jindřichohradecku. Následně byli oba muži  dodáni do výkonu trestu odnětí svobody do Vazební věznice v Českých Budějovicích, kde si včerejšího dne převzali sdělení podezření. Svým jednáním se oba dopustili přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.  Doba, po kterou budou hledět na okolní svět přes zamřížované okno, se jim nyní díky spáchání dalšího trestného činu prodlouží.(24.4.)

Dopravní nehoda v lese

Jindřichův Hradec – Tři muži se zranili při dopravní nehodě v lesním úseku u Františkova.

Včera před polednem přijal operační důstojník Územního odboru Jindřichův Hradec informaci o dopravní nehodě se zraněním v lesním porostu v Chlumu u Třeboně, část Františkov. Na místo vyjela hlídka obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí, kde ve vodoteči pod lesní cestou nalezli havarované osobní vozidlo tov. zn. Opel Vectra. Uvnitř se nacházeli tři muži středního věku, všichni lehce zranění v oblasti hlavy, páteře a končetin.
Zraněné muže ošetřili přivolaní zdravotníici a policisté Skupiny dopravních nehod z Jindřichova Hradce zjistili, že mladý muž (1994) při jízdě po lesní cestě pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze nezpevněného podkladu (volně ložený štěrk), dostal smyk a havaroval do pravé vodoteče a bývalé vodní nádrže.(24.4.)

Podnikal, daně však neplatil

J.Hradec – Škoda činí nejméně 650 800 korun.

Jednatřicetiletý muž z Českých Velenic, jako OSVČ s předmětem podnikání zednické práce, nepřiznal veškeré příjmy dosažené z podnikatelské činnosti za zdaňovací období roku 2009 a 2010 za provedené stavební práce a prodej materiálu. Příjmy neevidoval v daňové evidenci. Zároveň dané příjmy nebyly ani součástí příjmů uvedených v podaných daňových přiznáních za předmětná zdaňovací období. Za zdaňovací období let 2009 až 2010 nezahrnul do základu daně příjmy v celkové výši 324 971korun.  Dále v roce 2011 evidoval výdaje ovlivňující základ daně za nákup materiálu, který nebyl žádným způsobem vyúčtován, nebo se jednalo o nákup materiálu, který nesouvisel s jeho podnikatelskou činností, tedy neoprávněně zvýšil výdaje ovlivňující základ daně o částku ve výši 1 474 059 korun v důsledku čehož zkrátil daň z příjmu fyzických osob. Dále jako čtvrtletní plátce DPH neoprávněně nárokoval odpočet daně na vstupu za I. až IV. čtvrtletí roku 2011 a I. až IV. čtvrtletí roku 2012, kdy nakupoval stavební materiál aj., ze kterého si neoprávněně uplatňoval odpočty DPH, na základě čehož mu byla správcem daně dodatečně doměřena daň z přidané hodnoty. Celkem tak způsobil škodu za nejméně  650 896 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality případ zkrácení daně precizně zadokumentovali. Včerejšího dne pak policejní komisař vypracoval usnesení o  trestním stíhání pachatele,  které bude vedeno na svobodě.(23.4.)

Děti jsou u pěstounů

J.Hradec- Krkavčí matka výživné neplatí.

Čtyřiadvacetiletá krkavčí matka  v J.Hradci ani jinde, v období od května 2011 do měsíce dubna 2014 včetně,  vůbec nepřispívala na výživu své nezletilé dcery a nezletilého syna, kteří jsou  oba v pěstounské péči.  Výše výživného byla naposledy určena rozsudkem Okresního soudu v Českých Budějovicích,  kdy má přispívat na výživné na účet Úřadu práce, Kontaktní pracoviště Jindřichův Hradec. Podezřelá za stíhané  období  dluží na výživném za obě děti částku ve výši nejméně 45 584 korun. Po řádném zadokumentování případu ze strany jindřichohradeckých policistů bylo včerejšího dne sděleno podezřelé ženě podezření z přečinu zanedbání povinné výživy. Případ je policisty řešen ve zkráceném přípravném řízení.(23.4.)

Občan volal l.158, zloděj byl na kradeném kole policisty dopaden

J.Hradec – Do 48 hodin padne u soudu trest.(Hlasová schránka 974 233 116)

Sedmadvacetiletý podezřelý muž dne 19.dubna využil přiotevřené ventilace okna u společné kolárny v přízemí panelového domu na sídl. U Nádraží v J.Hradci. Po vyháknutí jistících závor této ventilace, vnikl do prostoru kolárny, ze které následně odcizil dámské jízdní kolo v hodnotě nejméně 7 000 korun. S sebou přibral rovněž digitální tachometr z jiného jízdního kola a se svým lupem objekt opustil  oknem kolárny. Následující den  pachatel  vnikl po přelezení oplocení na pozemek u domu v ulici Nábřeží L. Stehny v Jindřichově Hradci, kde z volně přístupného přístřešku odcizil zde odstavené neuzamčené pánské horské jízdní kolo, čímž způsobil poškozené  škodu ve výši  nejméně 18 000 korun. Na odcizeném jízdním kole však daleko neujel. Poškozená telefonovala svému příteli a informovala jej o odcizení svého kola. V době odcizení jízdního kola jel přítel vozidlem po J.Hradci a  povšiml  si cyklisty, který řídil právě zcizené kolo. Mladý muž  ihned vyrozuměl policisty na lince 158 a dále zloděje nepozorovaně pronásledoval. Poblíž obce Jindřiš byl pachatel i s kradeným jízdním kolem zadržen jindřichohradeckými policisty. Podezřelý nebyl ve svém „ oboru“ žádným nováčkem, neboť  jak jindřichohradečtí policisté zjistili, nekradl poprvé a pro majetkové trestné činy byl  v posledních třech letech potrestán a odsouzen. Pachatel byl policisty zadržen a včerejšího dne převzal sdělení podezření pro přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody. Podezřelý muž je i  nadále  umístěn v policejní cele  a do 48 hodin půjde před soud, který mu vyměří zasloužený trest.(22.4.)

Ukradl litinové rošty

J.Hradec – Třeboň – Již čelí trestnímu stíhání.

Třebonští policisté objasnili případ krádeže litinových roštů. Ustanovili čtyřiapadesátiletého pachatele, který v době od 1.března do 10. dubna společně a po vzájemné dohodě s dosud neustanoveným podezřelým opakovaně a to nejméně ve dvou případech vnikli přes poškozené oplocení do objektu bývalého podniku chovu prasat zaniklé společnosti v obci Frahelž na Třeboňsku. Zde nikým nerušeni odcizili v  jedné z hal pro ustájení chovu prasat nejméně 24 kusů litinových roštů o rozměru každého 80 x 40 cm a váze 40 kg. Posléze odcizené rošty odvezli k prodeji do sběrny v Jindřichově Hradci. Utrženou finanční hotovost si rozdělili a použili pro vlastní potřebu, čímž poškozené firmě způsobili škodu v celkové výši nejméně  6 000 korun. Pachatel převzal včerejšího dne sdělení  podezření a nyní je trestně stíhán pro přečin krádeže spáchané  ve formě spolupachatelství na svobodě.(22.4.)

Děti způsobily požár

Jindřichův Hradec – Pravděpodobně hra se zapalovačem dvou desetiletých kluků je příčinou požáru seníku.

Policisté a hasiči měli v sobotu odpoledne plné ruce práce. Vyjížděli na požár přístřešku se senem na Jindřichohradecku. Požár zničil seno a přístřešek v hodnotě 10 000 korun. Na místě byli jednotky HZS Třeboň a vozy dobrovolných hasičů ze Suchdola nad Lužnicí a Českých Velenic. Policisté a vyšetřovatel hasičů posléze zjistili, že za požár mohou s největší pravděpodobností dva desetiletí kluci. Na seně si totiž hráli se zapalovačem. Požár si naštěstí nevyžádal žádné zranění ani oběť na životech, vše mohlo ale také dopadnout mnohem hůř.(21.4.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L