9.1 C
Jindřichův Hradec
29.03. 2023
Články

Týden policie ČR v okrese J. Hradec (8.3. – 14.3.2014)


Alkohol za volantem

J.Hradec – Usedl za volant ač neměl.

Policie ČROsmatřicetiletý podezřelý řidič  dne 9. března ve večerních hodinách  řídil po pozemních komunikacích v Jindřichově Hradci motorové vozidlo  Fiat Ducato. V ulici  Jáchymově u budovy SOŠ a SOU J. Hradec byl zastaven a kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení. Řidič se  na místě podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger, kdy   mu byla naměřena hodnota  nejméně 1,21 promile alkoholu v dechu. Jindřichohradečtí policisté poté řidiči na místě  zadrželi řidičský průkaz a rovněž zakázali další jízdu. Po řádném zadokumentování přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky v úterý převzal pachatel   sdělení podezření.(13.3.)

Do bývalé kotelny vnikl opakovaně

J.Hradec – Policisté již ví kdo kradl.

Dvacetiletý mladý muž v Nové Včelnici, nejméně ve třech případech  v měsíci únoru, vnikl do nedostatečně oploceného areálu  bývalé firmy. Zde za užití násilí vnikl do bývalé kotelny kde  odcizil nejen elektromotor či elektrické  kabely, ale i  nově namontované dřevotřískové desky. Celkem tak svým jednáním způsobil firmě škodu ve výši nejméně 1 930 korun. Jindřichohradečtí policisté za základě místní znalosti a vlastního  šetření ustanovili nyní osobu pachatele. Část elektrických kabelů policisté zajistili a budou vráceny původnímu majiteli. V pondělí převzal pachatel sdělení podezření a nyní je trestně stíhán pro přečin krádeže na svobodě.(12.3.)

Řídil i když neměl

J.Hradec – Nerespektoval rozhodnutí soudu.

Včerejšího dne hodinu po poledni  řídil třicetiletý řidič v J.Hradci osobní vozidlo Suzuki Swift a to od kruhového objezdu u OD Lidl ke kruhovému objezdu u OD Billa, kde byl kontrolován hlídkou dopravních policistů. Při  kontrole řidič nepředložil řidičský průkaz. Následně policisté  lustrací v evidenci řidičů  zjistili, že má vysloven zákaz činnosti řízení všech motorových vozidel Okresním soudem Jindřichův Hradec. Jelikož se řidič dopustil svým jednáním  přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, dopravní policisté jeho trestnou činnost řádně  zadokumentovali. Včerejšího dne převzal pachatel sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.(11.3.)

Řídil pod vlivem drog

J.Hradec – Test prokázal canabis i amfetamin.

Koncem měsíce ledna řídil  třiačtyřicetiletý muž osobní vozidlo Mercedes 190  s přívěsným vozíkem z obce Strmilov. V obci Jindřiš na místní komunikaci ve směru od Blažejova u železničního přejezdu byl v ranních hodinách  kontrolován hlídkou dopravních policistů. Při kontrole policisté provedli u řidiče dechovou  zkoušku s negativním výsledkem. Dále provedli test pomocí DrugWipe 5+ s pozitivním výsledkem na látky Canabis a Amfetamin. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda zakázána. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve na návykové látky. Znalecký zkoumání potvrdilo přítomnost návykových látek v těle řidiče,  které zejména ve svém spojení negativně ovlivňují schopnost bezpečně ovládat motorové vozidlo.  Po řádném zadokumentování přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si řidič převzal včerejšího dne sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán ve zkráceném přípravném řízení na svobodě.(11.3.)

Litinové rošty jsou stále v kurzu

J.Hradec – Do bývalého vepřína vnikl nezvaný host.

V době od srpna loňského roku do 7. března roku tohoto  v obci Frahelž na Třeboňsku  vnikl dosud neznámý pachatel do areálu bývalého podniku chovu prasat zaniklé společnosti. Zde nikým neviděn odcizil z haly pro ustájení chovu prasat celkem  440 kusů litinových roštů. Poškozené   společnosti  tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně 88 000 korun. Zda skončily litinové rošty ve sběrně barevných kovů, to už je otázka pro třeboňské policisty, kteří případ krádeže i nadále intenzivně prošetřují.(10.3.)

Škoda Octavia změnila majitele

J.Hradec – Třeboň – Ač bylo vozidlo řádně uzamčené, přesto je pryč.

Dosud neznámý pachatel  v době od 5.března do 6. března  v ulici Táboritská v Třeboni, na parkovišti za panelovým domem, se zmocnil zde zaparkovaného uzamčeného osobního motorového vozidla tovární značky Škoda Octavia TDI v  provedení liftback.  S vozidlem šedé barvy odjel na   neznámé místo s úmyslem jej přechodně užívat. Majiteli vozu tak svým jednáním způsobil škodu ve výši nejméně  95 000 korun.  Po pachateli přečinu neoprávněné užívání cizí věci  i po vozidle samotném pátrají třeboňští policisté.(10.3)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L