17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (1.11. – 8.11.2013)


Z Volkswagenu zmizely dvě platební karty

Policie ČRJindřichův Hradec – Jedna z nich je chudší o 20 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Jindřichohradečtí policisté hledají zloděje, který ze zaparkovaného auta značky Volkswagen, v areálu jedné z firem, odcizil dvě platební karty. Z jedné pak vybral finanční hotovost ve výši 20 000 korun. Neznámý pachatel je podezřelý ze spáchání trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.


Zátah na podezřelé growshopy

Jihočeští kriminalisté prověřovali podezřelé obchody a objekty v hradeckém, píseckém a krumlovském okrese.

Jihočeští kriminalisté také pomyslně „zatáhli rybníky“ v regionu, a to v součinnosti s celorepublikovou akcí na Growshopy. Tyto obchody nabízí vše, co je potřeba k pěstování, zpracování a aplikaci drogy zvané marihuana. Jde především o prodej šlechtěných semen s deklarovaným obsahem THC, šíření reklamních letáků, různých nabídkových katalogů, reklamních předmětů s logem marihuany. Součástí je rovněž nabídka různých zařízení pro pěstování konopí (hnojiva, substráty, technologie osvitu, závlahy, velkokapacitní uhlíkové filtry atp.) a zboží, které je určeno k jeho aplikaci v podobě inhalace (cigaretové papírky, vodní dýmky, filtry, drtičky apod.). Tyto problematické obchody mají navíc obvykle doprovodné internetové stránky včetně diskusních fór, na kterých si pěstitelé marihuany vzájemně vyměňují informace o maximalizaci kvality nelegální produkce a snížení rizika odhalení.

Každý jednotlivý případ, kterého se policejní zátah týká, bude samozřejmě důkladně posouzen, budou zváženy a vyhodnoceny všechny skutkové okolností konkrétního případu, zajištěné stopy, výpovědi a podobně.

Obchody, které v těchto dnech policie „navštívila“ čelí podezření, že svojí nabídkou zpřístupňují širokému okruhu osob nejen návodné a podněcující informace, nýbrž poskytují i morální podporu a zejména materiální zajištění pro protiprávní jednání, za které je v České republice považováno pěstování druhů a odrůd rostliny konopí, které mohou obsahovat více než 0,3% látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů i veškeré další nakládání s vypěstovaným konopím těchto druhů a odrůd.

V regionu policisté zasahovali na Jindřichohradecku, Písecku a Českokrumlovsku.

Na Hradecku policisté kontrolovali kamenný obchod i sklad. Provedli tři domovní prohlídky a také prohlídky nebytových prostor. V souvislosti s těmito úkony nalezli a zajistili návykové i omamné látky a zadrželi dvě osoby.

Písečtí kriminalisté prověřili tři objekty, provedli domovní prohlídky a objevili domácí pěstírnu rostlin marihuany. Vše důležité pro trestní řízení zajistili. S ohledem na rozsah těchto policejních úkonů museli policisté pro nalezené a zajištěné věci využít i nákladní vozidlo.

Krumlovští kriminalisté prověřili jeden objekt a provedli domovní prohlídku nebytového prostoru.

Trestní řízení související s těmito opatřeními jsou v samém počátku. Přesto je již zřejmé, že tato policejní operace má své opodstatnění a výsledky.


Zloděj ve vozidle

Jindřichův Hradec – Bral vše, co jde zpeněžit. (Hlasová schránka 974 221 116)

Jindřichohradečtí policisté byli včera ráno přivoláni do obce Nová Včelnice. Neznámý pachatel se zde během noci na včerejšek dopustil přečinu krádeže, když před jedním domem vnikl za použití násilí do vozidla značky Škoda Felicie. Zevnitř vozu ukradl plastový kufr s nářadím pro drobné opravy vozidla. Poté si ještě otevřel přední kryt motoru a odcizil odtud autobaterii. Celková škoda, kterou majitelce způsobil, tak přesáhla částku 5 000 korun.(6.11)

Studená – bezpečnostní opatření

Jindřichův Hradec – Policisté zrealizovali v rámci svátečního víkendu bezpečnostní opatření.

Jindřichohradečtí policisté zrealizovali o víkendu bezpečnostní opatření v lokalitě obce Studená. Policejní hlídky se zaměřili na dodržování silničních předpisů a také na kontroly chat, chalup a hřbitovů.

V rámci této noční akce zkontrolovali čtyři desítky vozidel a zhruba šedesát osob. Zjistili pět přestupků v dopravě a zadrželi dva řidiče z důvodu jejich podnapilosti. Jednu osobu v pátrání předali kolegům z Obvodního oddělení Třeboň.


Výtržnictví, nebezpečné vyhrožování, pokus ublížení na zdraví

Jindřichův Hradec – Z víkendové potyčky před barem na Jindřichohradecku jsou obvinění čtyři lidé. (Hlasová schránka 974 221 116)

Z pátka na sobotu vyjížděli policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí a posily do jednoho z tamních klubů. Na linku 158 telefonovala krátce před půlnocí mladá žena s tím, že  před barem a poté i v něm, dochází ze strany občanů cizí státní příslušnosti nejprve k slovním a poté i fyzickým atakům hostů klubu. Na místo přivolání policisté museli zakročit proti několika osobám, které se dopouštěly protiprávního jednání. Cizinci vyhrožovali hostům baru, uráželi je, a poté některé z nich fyzicky napadli. Mezi napadenými byla i mladá dívka, kterou šestadvacetiletý muž shodil na zem a poté ji několik metrů vláčel za obě nohy po zemi. Policisté krátce po jedné hodině ranní zadrželi osm osob, které putovaly na obvodní oddělení k výslechu. V souvislosti s tímto incidentem byli dva napadení převezeni k dalšímu ošetření do nemocnice. Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté a následně dvěma cizincům ve věku šestadvacet a dalším dvěma ve věku třicet let sdělili různá obvinění a to ze spáchání trestných činů výtržnictví, pokus ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování. Jeden z nich se navíc dopustil trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.(4.11)


Zatajila nález

J.Hradec- Peníze z bankomatu si přisvojila. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Padesátiletá podezřelá žena dne 16. září v dopoledních hodinách v bankomatu umístěném v OD Kaufland v Jindřichově Hradci, nalezla a ponechala si částku  ve výši 8 000 korun. Finanční hotovost zde  zanechala při předchozím výběru poškozená. Jindřichohradečtí policisté pachatelku přečinu zatajení věci nyní ustanovili. Včerejšího dne si podezřelá žena, která nález neoznámila a peníze si ponechala pro svou potřebu, převzala sdělení podezření. Nyní je trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(1.11.)

Manželku vydíral, kopal ji a vyhrožoval

J.Hradec – Agresivní senior skončil v rukách policie.( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřiasedmdesátiletý agresor  nejprve dne 25.října v odpoledních hodinách,  v místě společného bydliště v obci na Suchdolsku,  po předchozí hádce v kuchyni, zezadu přistoupil ke své sedmasedmdesátileté manželce a této řekl, že pokud se neodstěhuje, tak  jí zabije. Přičemž ji  chytil  oběma rukama zezadu za krk, sevřel ji a poté ji strhl za vlasy na zem, kdy se  poškozená udeřila do hlavy v oblasti tváře o zde stojící kuchyňský příborník. Když ležela žena na zemi tak do ní několikrát nohou kopal do oblasti celého těla. Při tomto na ni neustále křičel, že ji zabije, čímž vzbudil v poškozené  důvodnou obavu o svůj život a zdraví. Následující  den  poté, co jej manželka požádala, aby ji odvezl k lékaři, neboť ji zranění v obličeji stále bolí, jí při odchodu z domu opětovně vyhrožoval, že pokud věc oznámí, tak jí  zabije. Ošetřující lékařka vyrozuměla policii. Na místo se dostavili policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí, kteří  trestné činy  ublížení na zdraví, vydírání i nebezpečné vyhrožování  řádně zadokumentovali  a případ předali výjezdové skupině služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce. Zkušení kriminalisté se případem budou i nadále intenzivně zabývat.(1.11.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L