5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (22.11. – 29.11.2013)


Žena páchala úvěrové podvody

J.Hradec – Škoda činí více než 1 300 000 korun.(Hlasová schránka 974 233 116)

Policie ČROsmašedesátiletá žena   v době od  srpna  2005 do ledna 2012 na pobočkách 17-ti poškozených společností v Jindřichově Hradci a Nové Včelnici, celkem v 32 případech postupně uzavřela smlouvy na poskytnutí úvěrů v různé výši. Při podávání příslušných žádostí  uváděla nepravdivé údaje, neboť úmyslně zamlčela skutečný rozsah svých dosavadních závazků s úmyslem zatajit před poškozenými subjekty svojí špatnou finanční situaci. Dále v jednom případě v úmyslu sebe obohatit, uzavřela s poškozenou společností s.r.o. smlouvu o půjčce, přičemž si v té době byla rovněž vědoma své špatné ekonomické situace a věděla, že takto vylákané peníze poškozené společnosti nevrátí. Svým jednáním tak způsobila celkovou škodu ve výši nejméně 1 369 847 korun. Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování z oddělení hospodářské kriminality rozsáhlou trestnou činnost pachatelky precizně zadokumentoval. Včerejšího dne podezřelá žena převzala sdělení obvinění. Svým jednáním se dopustila hned dvou  trestných činů a to podvodu, úvěrového podvodu. Obviněná je nyní trestně stíhána  na svobodě. V případě soudem uznané viny  hrozí pachatelce trest odnětí svobody až na osm let. (26.11.)

Chtěl sex a byl okraden

J.Hradec- České Velenice –Erotické hrátky cizince přišly na 46 334 korun.(Hlasová schránka 974 233 116)

Sedmačtyřicetiletý cizinec chtivý sexu,  dne 24. listopadu v podvečerních hodinách , odešel dobrovolně za účelem nabídky sexuálních služeb s dosud neustanovenou ženou do bytu v domě v Českých Velenicích. V době, kdy poškozený odešel do sprchy a ponechal si své věci odložené na pohovce v obytné místnosti, mu dosud neznámý pachatel z levé zadní kapsy kalhot odcizil 1500 EURO a z pravé kapsy z peněženky 200 EURO. Celkem tak bylo poškozenému odcizeno dle přepočtu kurzovního lístku právě  46 334 korun. Na sexuální hrátky v České republice tak cizinec zřejmě dlouho nezapomene, neboť jej vyšly opravdu draho. Případem krádeže se intenzivně zabývají policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí, kteří po pachateli usilovně pátrají.(26.11.)

S namířenou Flobertkou hrozil zastřelením

J.Hradec – České Velenice –Policisté muže zpacifikovali, skončil na záchytce.(Hlasová schránka 974 233 116)

Podnapilý čtyřicetiletý muž včerejšího dne v dopoledních hodinách v restauraci  v Českých Velenicích, po slovní rozepři u stolu, kde sedělo 6 osob, řekl poškozenému, aby s ním šel. Když se poškozený zvedl ze židle, podezřelý vyndal z vnitřní kapsy bundy střelnou zbraň typu  „Flobert Court“ a  namířil ze vzdálenosti 70 centimetrů na hrudník poškozeného s tím, že jej zastřelí. Poškozený v obavě o svůj život, nekladl odpor, sedl si zpět na židli a vyčkal až podezřelý odejde z restaurace. Poté poškozený přivolal policii. Po příjezdu hlídky policistů z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí na místo, podezřelý, který mířil v restauraci střelnou zbraní, stál na pískové cestě v areálu bývalého nákladového nádraží .  Z jeho chování bylo patrné, že je pod vlivem alkoholu, kdy  z  náprsní kapsy  zimní bundy  mu vyčnívala střelná zbraň.  Muž byl zakročující hlídkou policistů vyzván, aby odhodil zbraň na zem. Na výzvu policistů nereagoval a hrál si s mobilním telefonem, kdy rukama volně  pohyboval kolem povytažené zbraně. Policisté opakovaně muže vyzvali, aby zbraň i telefon odložil na zem, kdy výzvy neuposlechl. Poté hlídka pachatele odzbrojila a to tak že v době, kdy měl podezřelý ruce nad hlavou, tak  mu zbraň policista vytáhl ze zimní bundy. Následně byla podezřelému přiložena pouta a byl eskortován na Protialkoholní záchytnou stanici do Č. Budějovic. Dechová zkouška přístrojem Dräger  u podezřelého prokázala  2,41 promile alkoholu. Případem se i nadále  policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí  intenzivně zabývají.(25.11.)

Pil a řídil, usnul za volantem

J.Hradec – Nadýchal 2,29 promile.(Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 29.října 2013 kolem 22:00 hodiny řídil podezřelý muž v obci Suchdol nad Lužnicí svůj osobní automobil Renault  Megane. Na sídliště 9. května  byl u výjezdu do ulice Komenského kontrolován hlídkou policistů z obvodního oddělení Suchdol nad  Lužnicí v době, kdy osobní automobil stál uprostřed komunikace s otevřenými předními  dveřmi a  s motorem v chodu, když na sedadle řidiče spal. Řidič se na výzvu podrobil odbornému měření přístrojem Dräger Alcotest  a byla mu naměřena hodnota 2,29 promile alkoholu v dechu. Policisté mu  na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali  další jízdu. Dne 23. listopadu si řidič převzal z rukou suchdolských policistů sdělení podezření,  neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán na svobodě.(25.11.)

Měděné okapy jsou stále žádané

J.Hradec – U rozestavěného domu řádil nezvaný host.

Z úterý na středu dosud neznámý pachatel přelezl oplocení 170 cm vysoké a vnikl na pozemek u domu v obci Kardašova Řečice. Zde nikým neviděn  z přístřešku u vchodu rozestavěného domu  a z domu samotného odcizil různé  měděné prvky jako  okapové svody a kolena. Tímto svým jednáním způsobil majiteli domu celkovou škodu ve výši nejméně 4 500 korun. Jindřichohradečtí policisté přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody řádně zadokumentovali. Případem se i nadále intenzivně zabývají a po pachateli pátrají.(24.11.)

Díly do lokomotiv kradl ze skladu, okapy z domu

J.Hradec – Skončil v rukou policistů a čelí trestnímu stíhání.

Jednačtyřicetilý pachatel ve dvou případech, v letních měsících, vnikl  za užití násilí do skladu náhradních dílů  firmy  sídlící  na nádraží v Jindřichově Hradci. Zde  odmontoval a odcizil 15  velkých  a 7 malých měděných kostek do směrového válce lokomotivy a 10 měděných doteků z pevného a pohyblivého směrového válce lokomotivy. Z druhé části skladu, z regálů odcizil celkem 36  hliníkových pístů do motoru  a vše prodal ve dvou případech  prostřednictvím své přítelkyně, která o původu věcí  nevěděla, do výkupu druhotný surovin  v J. Hradci .U utržené peníze použil pro vlastní potřebu, čímž způsobil poškozené firmě škodu v celkové výši nejméně  54 978 korun. Ve třetím a posledním případě , rovněž v letních měsících, vnikl po rozpletení pletiva na zahradu domu v ulici Fügnerova v J.Hradci, kde z dřevěného přístřešku odcizil různé měděné prvky, které prodal rovněž do sběrných surovin. Poškozenému tak svým jednáním způsobil škodu v celkové výši 1 103 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení pachatele  krádeží a porušování domovní svobody nyní ustanovili. Včerejšího dne převzal z rukou policejního komisaře sdělení obvinění a nyní je trestně stíhán  na svobodě.(24.11.)

Další násilník vykázán z obydlí

J.Hradec – Dačice – Manželku tři roky vulgárně urážel i fyzicky napadal.

Jednapadesátiletý agresor, jako manžel poškozené, v průběhu posledních tří let opakovaně, většinou po předchozím požití alkoholických nápojů, bezdůvodně slovně a následně i fyzicky napadal svou manželku v jejich společně obývaném domě v malé obci na Dačicku, ale i před domem. Dále v přítomnosti společně obývaných osob v soukromí, vulgárně hrubě ženu urážel sprostými nadávkami a opakovaně vyhrožoval těžkou újmou na zdraví. Při těchto incidentech, byla manželka  i fyzicky napadána, kdy však nevyhledala lékařské ošetření a tyto incidenty z důvodu pokračujícího fyzického napadání ze strany svého manžela nehlásila na policii. Podezřelý svým jednáním opakovaně vzbudil u  své manželky důvodnou obavu o svoje zdraví a život svých dětí.  Dačičtí policisté vykázali agresora ze společného obydlí a případem se nadále intenzivně zabývají. O vykázání agresora rovněž vyrozuměli Intervenční centrum České Budějovice.(22.11.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L