14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (29.11. – 6.12.2013)

 


Maření výkonu úředního rozhodnutí

Policie ČRJindřichův Hradec – Žena nerespektovala zákaz pobytu v Českých Velenicích. (Hlasová schránka 974 221 116)

Suchdolští policisté podezírají mladou čtyřiadvacetiletou ženu ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podezřelá překročila v úterý ve večerních hodinách hraniční přechod z Rakouské republiky a procházela se po Českých Velenicích. Dívka však má okresním soudem vysloven zákaz pobytu v tomto správním obvodu a to na dobu pěti let. Toto však nerespektovala a nyní jí hrozí trestní stíhání.(5.12.)


Platební karty

Jindřichův Hradec – Několik platebních karet položených na parapetu v domě vzal neznámý zloděj. (Hlasová schránka 974 221 116)

Několik platebních karet, které jejich majitel nechal poležené na vnitřním parapetu v domě na Jindřichohradecku, ukradl z úterka na středu neznámý zloděj. Ten možná využil otevřeného okna a toho, že majitel věcí se věnoval jiným činnostem a karty tak skončily v jeho kapse. Policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec teď po neznámém pachateli i platebních kartách pátrají. Ve věci zahájili úkony trestního řízení a to pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se zloděj dopustil.


Podvod

Jindřichův Hradec – Oklamal několik bankovních institucí, přišel si na více jak 500 000 korun.

Ze spáchání trestného činu podvodu podezírají jindřichohradečtí kriminalisté šestatřicetiletého muže. Podezřelý měl v loňském roce zažádat několik bankovních institucí o poskytnutí půjčky v různé finanční výši. V době uzavírání smluv si však byl vědom toho, že půjčky nebude schopen splácet. Celkem si přišel na 500 000 korun. Nyní mu hrozí trestní stíhání.(4.12)


Porušování domovní svobody

Jindřichův Hradec – Na dobré návštěvě se nekrade! (Hlasová schránka 974 221 116)

Na dobré návštěvě se nakrade! To si jistě měl uvědomit 23 letý mladík z Pelhřimovska, který se ve třech případech za použití shodného klíče dostal do rodinného domku. V době nepřítomnosti majitelů vše prohledal a zcizil finanční hotovost v řádech tisíců korun. V posledním případě si krádež špatně naplánoval, neboť ho vyrušil majitel a tak utekl z místa.
Jindřichohradeckým policistům pak nedalo mnoho práce zjistit, kdo se skrývá za identitou pachatele. Včera mu sdělili podezření ze spáchání přečinu Krádeže a Porušování domovní svobody.(3.12)

Krádež z dětského kočárku

Jindřichův Hradec – Starší žena odcizila nákup z dětského kočárku. (Hlasová schránka 974 221 116)

Odcizení nákupu z dětského kočárku objasnili v těchto dnech třeboňští policisté. 41 letá žena krátce po poledni využila nepozornosti maminky a odcizila igelitovou tašku s nákupem v hodnotě několika desítek korun. Policisté zjistili, že se žena skutku dopustila opakovaně již minulosti, za což ji okresní soud stanovil trest.
Včera si žena převzala sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže.(3.12.)

Krádež kabelky

Jindřichův Hradec – Při čertovském průvodu odcizil někdo dámskou kabelku.

Neopatrnost při čertovském průvodu stála jednu z přihlížejících její kabelku s osobními věcmi. Včera k večeru, když sledovala v jedné z jindřichohradeckých ulic, jí kabelka spadla z ramene. Uvnitř měla dioptrické brýle, drobnou finanční hotovost a platební karty.
Policisté upozorňují všechny občany, aby při velkém počtu osob na jednom místě, dávali pozor na své osobní věci.
Okolnosti případu vyšetřují policisté obvodního oddělení Jindřichův Hradec.(2.12.)

Vloupání do stodoly

Jindřichův Hradec – Pachatel se na začátku adventu zásobil mnoha věcmi.

Krádež za 190 000 korun vyšetřují policisté obvodního oddělení Jindřichův Hradec. Od pátku do neděle se dosud neznámý pachatel vloupal do stodoly u rekreačního objektu a poté odcizil benzínový generátor, motorovou pilu, křovinořez, motorovou sekačku a zahradní traktůrek, a další motorové a elektrické nářadí. Policisté po odcizených věcech vyhlásili pátrání a věc vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu Krádeže, Porušování domovní svobody a Neoprávněné užívání cizí věci.(2.12.)

Sekerou rozbil dveře

J.Hradec – Sestry nedaly souhlas se stíháním svého bratra.

Šestačtyřicetiletý muž   dne 19. listopadu vnikl za užití násilí do sklepa  domu  v J.Hradci. Sekerou rozbil dveře vedoucí na chodbu domu a dům poté rozbitým  oknem opustil. Podezřelý svým jednáním způsobil poškozeným, svým dvěma sestrám, škodu na okně  ve výši nejméně 300 korun a poškozením dveří škodu ve výši nejméně 1 000 korun. Jindřichohradečtí policisté  přečin porušování domovní svobody řádně zadokumentovali. Ze strany poškozených nebyl dán souhlas s trestním stíháním podezřelého – bratra poškozených. Trestní věc tedy policisté v souladu se zákonem dne 25. listopadu odložili, neboť trestní  stíhání je nepřípustné.(29.11.)

Nahlásil krádež

J.Hradec – Peníze však našel v podšívce bundy.

Dne 23. listopadu  ohlásil poškozený na obvodní oddělení policie v  J.Hradci, že mu dosud neznámý pachatel  měl  v podvečerních hodinách  odcizit z peněženky finanční hotovost 12 000 korun a poté  měl peněženku vrátit zpět do kapsy. Peněženku měl  v té době  poškozený uloženou  v kapse bundy pověšené na věšáku ve výčepu restaurace v J.Hradci.  Poté měl pachatel  peněženku vrátit zpět do kapsy bundy. Policisté tedy přečin krádeže řádně zadokumentovali a intenzivně se jím zabývali. Následující den se na OOP J. Hradec osobně dostavil poškozený a oznámil, že finanční hotovost ve výši 12 000 korun  nalezl v podšívce bundy, kam se dostala roztrženou kapsou. K odcizení finanční hotovosti  nedošlo. Jindřichohradečtí policisté tedy věc odložili v souladu se zákonem.(29.11.)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová a nprap. Bc. Milan Bajcura

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L