14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (4.10. – 10.10.2013)

 


Úspěch jindřichohradeckých kriminalistů

Policie ČRJindřichův Hradec – Sérii krádeže kovového materiálu v zemědělských družstvech objasnili kriminalisté z Jindřichova Hradce.

Další sérii krádeží v objektech zemědělských družstev se podařilo objasnit jindřichohradeckým kriminalistům. Ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu spolupachatelství jsou důvodně podezřelí tři muži z Táborska, kteří od konce května do počátku října 2013 nejméně v desítce případů jezdili po družstvech, kde kradli veškeré kovový materiál, který nalezli – elektromotory s příslušenstvím, profilovaný materiál, akumulátory, kanalizační rošty a pod. Svým protiprávním jednáním způsobili provozovatelům škodu převyšující 100 000 korun.
Kriminalisté dle zjištěných skutečností, a velmi dobrou místní a osobní znalostí některé věci dohledali ve sběrných surovinách či v jiných prostorech.
Včera si muži ve věku 33 – 25 let převzali usnesení o zahájení trestního stíhání, které je prováděno na svobodě.(10.10.)

Alkohol za volantem

Jindřichův Hradec – Mladý muž řídil pod vlivem alkoholu.

Alkohol za volantem zaznamenali policisté z obvodního oddělení Dačice. Minulý týden večer při dopravní kontrole zastavili 28letého muže za volantem osobního vozidla Škoda. Provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger zjistili množství alkoholu 1,0 promile. I opakovanou zkouškou po stanovené době bylo množství alkoholu na stejné úrovni. Proto byla muži zakázána další jízda.
Včera si z rukou policistů převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Vzhledem k tomu, že je věc řešena formou zkráceného přípravného řízení, lze předpokládat, že do dvou týdnů bude jeho jednání řešit soudce okresního soudu.(9.10.)

Zadržení pachatelů

Jindřichův Hradec – Na okraji Třeboně se tři muži a jedna žena snažili odvést odcizený materiál, naštěstí je zadrželi místní policisté.

Bleskurychlou akci uskutečnili včera třeboňští policisté. V pondělí večer se do zemědělského areálu na okraji Třeboně vloupali tři muži (42, 39 a 29 let), kteří odcizili přes půl kilometru elektrických kabelů, elektronářadí a transformátory. Přitom jim pomáhala mladá žena (25 let). Tento materiál naložili na nákladní vozidlo a odjížděli z areálu. Nedaleko však naštěstí byli policisté, kteří je zastavili a po zjištění skutečností, uvedené osoby zadrželi.
Včera si všichni z rukou jindřichohradeckých kriminalistů usnesení o zahájení trestního stíhání pro přečin krádeže a ohrožení pod vlivem návykové látky.(9.10.)

Krádež motorové nafty

Jindřichův Hradec – „Černé zlato“ přilákalo pachatele, odčerpal více jak 350 litrů.

Krádež většího množství motorové nafty vyšetřují jindřichohradečtí policisté. Dosud neznámý pachatel z neděle na pondělí na parkovišti nákladních vozidel poškodil uzamykatelná víčka palivových nádrží u šesti vozidel, kde odčerpal nejméně 350 litrů černého zlata a provozovateli svým jednáním způsobil škodu za bezmála 19 000 korun.
Policisté připomínají majitelům a provozovatelům nákladní i osobní přepravy, aby si svá vozidla zaparkovala na osvětlená místa.(8.10)

Krádež litinových roštů

Jindřichův Hradec – Osm pachatelů způsobil škodu přesahující 1 237 000 korun.

Jindřichohradečtí kriminalisté rozšířili trestní stíhání osmi obviněných, kteří se od počátku roku do první poloviny srpna opakovaně dopouštěli trestného činu krádeže. K svému jednání si vybrali opuštěný zemědělský objekt na Lomnicku, kde odcizil více jak 800 kusů litinových stájových roštů, které poté vozili do sběrny druhotných surovin. Majiteli objektu svým jednáním způsobil škodu ve výši 1 327 tisíc korun.
Trestní stíhání ve věci zločinu krádeže ve formě spolupachatelství je prováděno na svobodě.

Krádež mobilního telefonu

Jindřichův Hradec – Pachatel se s odcizeným mobilem moc dlouho nepotěšil.

Policisté obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí objasnili krádež mobilního telefonu z letošního července.
29 letý muž z Českobudějovicka ráno v objektu herny na Českovelenicku přisedl k druhému muži a během jeho hry na výherním terminálu mu odcizil na židli položeny mobilní telefon v hodnotě několika stovek korun.
Včera mladému muži sdělili policisté podezření ze spáchání přečinu krádeže, kdy může během dvou týdnů očekávat soudní řízení.(8.10.)

Neznámý vandal poškrábal lak u několika aut

Jindřichův Hradec – Celkem napáchal škodu ve výši 20 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí pátrají po vandalovi, který v sobotu po půlnoci poškrábal lak u několika vozidel, zaparkovaných před tamní restaurací. Na vozidlech značek Toyota, Škoda Octavia a VW Golf vznikla pachatelovo protiprávním jednáním škoda ve výši 20 000 korun. Policisté dosud neznámého pachatele podezírají ze spáchání přečinu poškození cizí věci.(7.10)


Vloupání do firmy

Jindřichův Hradec – Zloděj ukradl peníze a mobilní telefon. (Hlasová schránka 974 221 116)

Do skladu a kanceláře jedné z firem v Jindřichově Hradci se v průběhu víkendu vloupal neznámý zloděj. Z pracovního stolu v kanceláři ukradl finanční hotovost ve výši 400 korun a také mobilní telefon. Krádeží peněz a mobilu způsobil poškozené škodu za bezmála 500 korun a poškozením oken a dveří škodu ve výši 1 000 korun. Po zloději, který se dopustil trestného činu krádeže, pátrají jindřichohradečtí policisté.(6.10.)


Nehlídal si své věci, zloděj byl však pozorný

Jindřichův Hradec – V restauraci přišel muž o notebook a fotoaparát. (Hlasová schránka 974 221 116)

Pozor na své věci si v sobotu po půlnoci nedával mladý muž, který navštívil jednu restauraci v Třeboni. Seděl u stolu a měl zde i svůj batoh. Na chvíli se však vzdálil a toho využil neznámý pachatel. Batoh si vzal. Mladý muž v něm měl notebook značky Asus, digitální fotoaparát značky Canon, hodinky a košili. Vše za více než 26 000 korun. Poté, co zjistil, že byl okraden, zavolal třeboňské policisty. Ti provedli na místě činu nezbytné úkony a nyní po pachateli krádeže i po odcizených věcech pátrají.(6.10.)

Vloupání do kanceláře objasněno

J.Hradec – Cizince odhalili policisté z Brna.

Brněnští kriminalisté objasnili případ krádeže vloupáním, který se udál koncem ledna tohoto roku v J.Hradci. Osmatřicetiletý cizinec, který je nyní vazebně stíhán na jinou trestnou činnost,  vnikl za užití násilí do kanceláře domu sociálních služeb v Jindřichově Hradci. Zde dále vypáčil zásuvku skříňky a odcizil uložený plastový obal s finanční hotovostí 25 128 korun.  Dále se vloupal do vedlejší kanceláře přízemí, kterou  prohledal a ze stolu odcizil bankovku ve výši 200 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté trestnou činnost pachatele řádně zadokumentovali a spisový materiál předali ke sloučení brněnským kriminalistům.(4.10.)

Na výživném dluží přes 94 000 korun.

 

J.Hradec – Krkavčí otec na své dcery zapomíná.

Čtyřicetiletý krkavčí otec  si v Chlumu u Třeboně  přinejmenším v období od  srpna 2003 do března 2007,  řádně neplnil svou vyživovací povinnost na dceru ve výši 700 korun měsíčně k rukám matky, jak mu bylo stanoveno rozsudkem OS v Českých Budějovicích. Na výživném pro dceru za uvedené období dluží částku v celkové výši nejméně 31 500 Kč. Dále si v období od července 2009 do  3. října 2013  řádně neplnil svou vyživovací povinnost na druhou dceru, jak mu bylo stanoveno rozsudkem Okresního OS v J. Hradci ve výši 1 500 korun měsíčně. Na výživném za uvedené období dluží částku v celkové výši nejméně 62 798 korun. Na podkladě písemných materiálů policistů z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí a na základě vlastního jindřichohradeckých kriminalistů policejní komisař včerejšího dne vypracoval  usnesení o zahájení  trestního  stíhání pachatele pro přečin zanedbání povinné výživy. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. (4.10.)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová a nprap. Bc. Milan Bajcura

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L