8.6 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (6.12. – 13.12.2013)


Čpavek unikal z nádrže

Policie ČRJ.Hradec – Zda došlo k obecnému ohrožení kriminalisté prošetřují. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřiašedesátiletý muž v nezjištěné době dohodl s jednatelem společnosti firmy v  Okrouhlé Radouni u J.Hradce, prodej a následnou přepravu dvou nádrží, označených jako nádrže na čpavek, aniž by se přesvědčil, že v nádržích je čpavek skutečně obsažen. Kupujícího informoval o tom, že nádrže jsou prázdné a odvětrané a z tohoto důvodu je prodává jako kovový odpadový materiál. Kupující s nádržemi zacházel tak, jako by se jednalo o bezpečný náklad, aniž by věděl, že se jedná o náklad nebezpečný. Dne 10. prosince v odpoledních hodinách, při překladu tlakových nádrží určených k likvidaci jako kovový odpad, došlo k utržení kovového ventilu, a následnému vytvoření otvoru, přičemž uniklo  nejméně  100 kg čpavku z  celkového množství nejméně  1 000 kg  a došlo  tak k vytvoření “ čpavkového mraku „. Tato událost se stala  v blízkosti osídleného místa  a čpavkový mrak se dále šířil za areál společnosti. Na základě včasného a  profesionálního  zákroku HZS Jihočeského kraje, nedošlo ke způsobení těžké újmy na zdraví nebo smrti obyvatel. Hmotná škoda nebyla způsobena. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Okolnosti případu i nadále intenzivně prošetřují. (12.12)

Opakovaně vyráběl pervitin

J.Hradec – Dačice – Nyní čeká na uvalení vazby.( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřicetiletý pachatel v době od března do 27. listopadu tohoto roku, v bytě ve svém současném bydlišti v Dačicích a v zahradním domku v obci poblíž Dačic, neoprávněně vyrobil z volně dostupných léků Modafen a  Nurofen omamnou a psychotropní látku Metamfetamin  zvanou  Pervitin. Drogy vyrobil  nejméně 11,2 gramu,  kdy částečně ji  užil pro svoji potřebu a částečně jí zdarma v nejméně 96. případech jinak opatřil dalším sedmi osobám z okresu Jindřichův Hradec. Tohoto jednání se obviněný dopustil přesto, že byl pro takový čin v posledních  třech letech odsouzen a potrestán. Dne 10. prosince 2013 byly provedeny dvě domovní prohlídky v místech bydliští  podezřelého, kde byly zajištěny důkazní materiály. Pachatel byl policejním komisařem služby kriminální policie a vyšetřování  včerejšího dne obviněn ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policejní komisař téhož dne vypracoval podnět k podání návrhu  na vzetí obviněného do vazby. Nyní je obviněný umístěn v policejní cele při obvodním oddělení policie J. Hradec. O tom, zda vazba bude uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.(12.12.)

Zloděj ve vlaku

J.Hradec – Peněženku s platební kartou žena neuhlídala. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 9.prosince kolem 5:30 hodiny, cestovala poškozená  vlakem z Jindřichova Hradce do Veselí nad Lužnicí a usnula. Spánku mladé ženy využil  dosud nezjištěný pachatel a odcizil jí  z odkládacího stolku, volně položenou peněženku i se svým obsahem. Poškozená tak přišla nejen o občanský průkaz  a  platební kreditní kartu, ale i o finanční hotovost ve výši 900 korun.  Jindřichohradečtí policisté po neznámém pachateli, který se dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, usilovně pátrají.
Policie doporučuje:
Při cestování  vlakem či autobusem  mějte své osobní věci vždy pod  kontrolou! Nedávejte zbytečně zlodějům šanci se obohatit! (11.12)

Další opilec za volantem

J.Hradec – Dačice – Zapadl s vozidlem do sněhové závěje.

Dne 7. prosince v 02:00 hodiny řídil jednadvacetiletý  podezřelý muž,  po předchozím vědomém nadměrném požití alkoholických nápojů,   osobní automobil Fiat, který měl zapůjčený od majitele. Vlivem požitého alkoholu nezvládl řízení vozidla a 200 metrů za obcí Dolní Bolíkov, ve směru na obec Dačice, sjel s vozidlem částečně do pravého příkopu, kde zapadl ve sněhové závěji a svou jízdu tak ukončil. Dačičtí policisté provedli u řidiče  dechovou zkoušku  přístrojem Dräger, kdy bylo řidič nadýchal  1,89 promile alkoholu. Včerejšího dne si podezřelý  převzal z rukou dačických mužů zákona sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(11.12)

Krádež církevních křížů

Jindřichův Hradec – Policisté pátrají po odcizených církevních křížích v katastru obce Rapšach.

Policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po odcizených církevních křížích v katastru obce Rapšach, v místě zvaném Kunšach (kříž č. 2) a v katastru obce Rapšach u silnice v místě zvaném Spáleniště (kříž č. 1). Dosud neznámý pachatel kříže odcizil v době od 7. do 20. října 2013.
Popis:

1. kříž – materiál ocel, výška 170 cm, délka příčného ramene 115 cm, průměr koruny 40 cm, stáří 7 let, koruna zobrazuje svatozář. 

              Hodnota dle odborného vyjádření 96 800 korun.

 

2. kříž – materiál ocel, výška 200 cm, délka příčného ramene 135 cm, průměr koruny 55 cm, stáří 7 let, zobrazuje trnitou korunu.

              Hodnota dle odborného vyjádření 60 500 korun.

 Kříž z Rapšachu 2.jpg Kříž z Rapšachu 3.jpg
Kdo by měl jakékoli poznatky k uvedeným křížům, ať se okamžitě ozve policistů na telefonním čísle 974 233 750 nebo na linku tísňového volání 158.
Děkujeme. (9.12)

Dopravně bezpečnostní akce Y

Jihočeský kraj – V předvečer svátku Mikuláše proběhla dopravně bezpečnostní akce pod názvem NULOVÁ TOLERANCE.

V předvečer svátku Mikuláše, obsadili jihočeští policisté většinu silničních tahů v rámci krajské dopravně bezpečnostní akce „Y“, pod názvem NULOVÁ TOLERANCE. Na akci bylo vyčleněno více jak 140 příslušníků, především pořádkové a dopravní policie. Během osmi hodin zastavili a zkontrolovali bezmála 950 motorových vozidel, kdy zjistili 69 přestupků. Alkohol před jízdou požilo 5 řidičů, 18 řidičů a spolujezdců nepoužilo bezpečnostní pásy. Ani jeden z řidičů nepřekročil nejvyšší povolenou rychlost jízdy. U 21 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav.
Během této akce se podařilo zadržet 2 osoby, na které bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Začátek zimy zpravidla vyzkouší okamžité změny reakcí jízdy všech řidičů. Silniční úseky s náledím, souvislou vrstvou vody a sněhu jsou častým jevem nejen v horských oblastech. Kdo jste ještě nepřezul letní pneumatiky na zimní, okamžitě to udělejte –  neriskujte své zdraví a život a zároveň druhých osob! (9.12.)

Neplatí výživné

J.Hradec – Pro syna a dceru dluží 65 000 korun.

Dvaapadesátiletý zapomětlivý otec si v období od měsíce března  do měsíce listopadu tohoto roku, neplní řádně svoji vyživovací povinnost na své dvě děti. Rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci  mu bylo uloženo přispívat částkou 6 000 korun pro syna a částkou 4 000 pro dceru vždy k rukám matky. Oprávněné  tak zastíhané období dluží na výživném částku v celkové výši 65 000 korun. Svým jednáním vydal obě děti nebezpečí nouze, neboť jejich matce musela finančně vypomáhat mateřská babička, bez které by oprávněná nebyla schopna zajistit výživu obou dětí a ostatní základní osobní potřeby na úrovni umožňující přežití. Jindřichohradečtí policisté přečin zanedbání povinné výživy řádně zadokumentovali. Včerejšího dne si pachatel převzal  záznam o sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(9.12)

Inkasoval ránu pěstí do obličeje

J.Hradec – Nová Bystřice – Agresor bude trestně stíhán.

V neděli kolem  3:00 hodiny ranní devětadvacetiletý agresor, na chodníku před diskotékou v obci Nová Bystřice, fyzicky napadl poškozeného. Muže  udeřil jednou ranou pěstí do obličeje, po které poškozený  upadl na zem. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Jindřichově Hradci. Agresor je podezřelý z přečinu výtržnictví a z pokusu úmyslného ublížení na zdraví.  Novobystřičtí policisté ihned zahájili úkony trestního řízení a případem se i nadále intenzivně zabývají.(9.12)

Obchodovat s drogami se nevyplácí

Jindřichův Hradec – Kriminalisté stíhají tři mladé muže.

Obchodování s drogami zákon nepovoluje. O tom se přesvědčili tři mladí muži (27, 19 a 19 let) z Jindřichohradecka. Jindřichohradečtí kriminalisté zjistili, že tato povedená trojice od dubna do září tohoto roku s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch, vypěstovala na zahradě u jednoho rodinného domu v obci Třeboň více než 180 kusů rostlin konopí. Mladí muži pak chtěli drogu prodat a získané peníze použít pro sebe. Kriminalisté však jejich úmysl odhalili a na místě činu vypěstované rostliny zajistili, následně je odeslali k odborným expertizám. Všechny tři pachatele stíhají pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jsou stíháni na svobodě.(8.12)

Zloději ventilátorů dopadeni

Jindřichův Hradec – Vyslechli si obvinění, jsou stíháni na svobodě. (Hlasová schránka 974 221 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z jindřichohradeckého obvodního oddělení si připsali další úspěšně vyřešený případ. Díky výborné operativní činnosti se jim podařilo objasnit případ krádeže, ke které došlo v přesně nezjištěné době v průběhu měsíce října. Skutek mají na svědomí dva muži (26 a 25 let) z Táborska, resp. z Vyškovska. Ti po vzájemné domluvě s úmyslem získat majetkový prospěch, kradli na pozemku jedné firmy v obci Záhoří. Starší z mužů překonal oplocení pozemku a ze zde stojícího skladu ukradl celkem 21 elektrických ventilátorů složených z elektrických motorů a hliníkových vrtulí. Postupně je odnosil k oplocení pozemku, kde je přes plot podal svému komplicovi. Společnosti tak způsobili škodu přesahující částku 60 000 korun. Ve stejném období pak z volného prostranství té samé společnosti ukradli jeden nefunkční elektromotor v hodnotě 5 000 korun.  Muži jsou stíháni na svobodě.(6.12.)

Vozidlo je pryč

Jindřichův Hradec – Policisté po něm vyhlásili pátraní. (Hlasová schránka 974 221 116)

Nepříjemné překvapení připravil pro jednoho muže z Jindřichova Hradce neznámý pachatel. Muž je majitelem vozidla Škoda Octavia, které zaparkoval ve středu v 17:00 hodin v Táboritské ulici v Třeboni. Ve čtvrtek po 07:00 hodině se nestačil divit, když zde automobil nenašel. Jedná se o vůz značky Škoda Octavia combi černé barvy, ve kterém měl majitel navíc uloženou míchačku lepidel a maltových směsí. Celková škoda, kterou tak pachatel muži způsobil, přesáhla částku 150 000 korun. Případem se nyní zabývají třeboňští policisté, kteří po vozidle vyhlásili pátrání. Zároveň žádají širokou veřejnost o spolupráci. Pokud máte jakékoliv informace týkající se tohoto případu, byli jste v Táboritské ulici v Třeboni a všimli jste si v noci na čtvrtek v souvislosti s tímto vozidlem čehokoliv podezřelého, obraťte se, prosím, na telefonní číslo 974 244 702 nebo přímo na linku 158. (6.12)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová, nprap. Bc. Milan Bajcura a por. Ing.  Štěpánka  Uhlířová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L