Aktuálně

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (6.12. – 13.12.2013)


Čpavek unikal z nádrže

Policie ČRJ.Hradec – Zda došlo k obecnému ohrožení kriminalisté prošetřují. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřiašedesátiletý muž v nezjištěné době dohodl s jednatelem společnosti firmy v  Okrouhlé Radouni u J.Hradce, prodej a následnou přepravu dvou nádrží, označených jako nádrže na čpavek, aniž by se přesvědčil, že v nádržích je čpavek skutečně obsažen. Kupujícího informoval o tom, že nádrže jsou prázdné a odvětrané a z tohoto důvodu je prodává jako kovový odpadový materiál. Kupující s nádržemi zacházel tak, jako by se jednalo o bezpečný náklad, aniž by věděl, že se jedná o náklad nebezpečný. Dne 10. prosince v odpoledních hodinách, při překladu tlakových nádrží určených k likvidaci jako kovový odpad, došlo k utržení kovového ventilu, a následnému vytvoření otvoru, přičemž uniklo  nejméně  100 kg čpavku z  celkového množství nejméně  1 000 kg  a došlo  tak k vytvoření ” čpavkového mraku “. Tato událost se stala  v blízkosti osídleného místa  a čpavkový mrak se dále šířil za areál společnosti. Na základě včasného a  profesionálního  zákroku HZS Jihočeského kraje, nedošlo ke způsobení těžké újmy na zdraví nebo smrti obyvatel. Hmotná škoda nebyla způsobena. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality včerejšího dne zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Okolnosti případu i nadále intenzivně prošetřují. (12.12)

Opakovaně vyráběl pervitin

J.Hradec – Dačice – Nyní čeká na uvalení vazby.( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřicetiletý pachatel v době od března do 27. listopadu tohoto roku, v bytě ve svém současném bydlišti v Dačicích a v zahradním domku v obci poblíž Dačic, neoprávněně vyrobil z volně dostupných léků Modafen a  Nurofen omamnou a psychotropní látku Metamfetamin  zvanou  Pervitin. Drogy vyrobil  nejméně 11,2 gramu,  kdy částečně ji  užil pro svoji potřebu a částečně jí zdarma v nejméně 96. případech jinak opatřil dalším sedmi osobám z okresu Jindřichův Hradec. Tohoto jednání se obviněný dopustil přesto, že byl pro takový čin v posledních  třech letech odsouzen a potrestán. Dne 10. prosince 2013 byly provedeny dvě domovní prohlídky v místech bydliští  podezřelého, kde byly zajištěny důkazní materiály. Pachatel byl policejním komisařem služby kriminální policie a vyšetřování  včerejšího dne obviněn ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policejní komisař téhož dne vypracoval podnět k podání návrhu  na vzetí obviněného do vazby. Nyní je obviněný umístěn v policejní cele při obvodním oddělení policie J. Hradec. O tom, zda vazba bude uvalena rozhodne příslušný soud. V případě soudem uznané viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na deset let.(12.12.)

Zloděj ve vlaku

J.Hradec – Peněženku s platební kartou žena neuhlídala. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 9.prosince kolem 5:30 hodiny, cestovala poškozená  vlakem z Jindřichova Hradce do Veselí nad Lužnicí a usnula. Spánku mladé ženy využil  dosud nezjištěný pachatel a odcizil jí  z odkládacího stolku, volně položenou peněženku i se svým obsahem. Poškozená tak přišla nejen o občanský průkaz  a  platební kreditní kartu, ale i o finanční hotovost ve výši 900 korun.  Jindřichohradečtí policisté po neznámém pachateli, který se dopustil přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, usilovně pátrají.
Policie doporučuje:
Při cestování  vlakem či autobusem  mějte své osobní věci vždy pod  kontrolou! Nedávejte zbytečně zlodějům šanci se obohatit! (11.12)

Další opilec za volantem

J.Hradec – Dačice – Zapadl s vozidlem do sněhové závěje.

Dne 7. prosince v 02:00 hodiny řídil jednadvacetiletý  podezřelý muž,  po předchozím vědomém nadměrném požití alkoholických nápojů,   osobní automobil Fiat, který měl zapůjčený od majitele. Vlivem požitého alkoholu nezvládl řízení vozidla a 200 metrů za obcí Dolní Bolíkov, ve směru na obec Dačice, sjel s vozidlem částečně do pravého příkopu, kde zapadl ve sněhové závěji a svou jízdu tak ukončil. Dačičtí policisté provedli u řidiče  dechovou zkoušku  přístrojem Dräger, kdy bylo řidič nadýchal  1,89 promile alkoholu. Včerejšího dne si podezřelý  převzal z rukou dačických mužů zákona sdělení podezření, neboť se svým jednáním dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(11.12)

Krádež církevních křížů

Jindřichův Hradec – Policisté pátrají po odcizených církevních křížích v katastru obce Rapšach.

Policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí žádají širokou veřejnost o pomoc při pátrání po odcizených církevních křížích v katastru obce Rapšach, v místě zvaném Kunšach (kříž č. 2) a v katastru obce Rapšach u silnice v místě zvaném Spáleniště (kříž č. 1). Dosud neznámý pachatel kříže odcizil v době od 7. do 20. října 2013.
Popis:

1. kříž – materiál ocel, výška 170 cm, délka příčného ramene 115 cm, průměr koruny 40 cm, stáří 7 let, koruna zobrazuje svatozář. 

              Hodnota dle odborného vyjádření 96 800 korun.

 

2. kříž – materiál ocel, výška 200 cm, délka příčného ramene 135 cm, průměr koruny 55 cm, stáří 7 let, zobrazuje trnitou korunu.

              Hodnota dle odborného vyjádření 60 500 korun.

 Kříž z Rapšachu 2.jpg Kříž z Rapšachu 3.jpg
Kdo by měl jakékoli poznatky k uvedeným křížům, ať se okamžitě ozve policistů na telefonním čísle 974 233 750 nebo na linku tísňového volání 158.
Děkujeme. (9.12)

Dopravně bezpečnostní akce Y

Jihočeský kraj – V předvečer svátku Mikuláše proběhla dopravně bezpečnostní akce pod názvem NULOVÁ TOLERANCE.

V předvečer svátku Mikuláše, obsadili jihočeští policisté většinu silničních tahů v rámci krajské dopravně bezpečnostní akce „Y“, pod názvem NULOVÁ TOLERANCE. Na akci bylo vyčleněno více jak 140 příslušníků, především pořádkové a dopravní policie. Během osmi hodin zastavili a zkontrolovali bezmála 950 motorových vozidel, kdy zjistili 69 přestupků. Alkohol před jízdou požilo 5 řidičů, 18 řidičů a spolujezdců nepoužilo bezpečnostní pásy. Ani jeden z řidičů nepřekročil nejvyšší povolenou rychlost jízdy. U 21 motorových vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav.
Během této akce se podařilo zadržet 2 osoby, na které bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Začátek zimy zpravidla vyzkouší okamžité změny reakcí jízdy všech řidičů. Silniční úseky s náledím, souvislou vrstvou vody a sněhu jsou častým jevem nejen v horských oblastech. Kdo jste ještě nepřezul letní pneumatiky na zimní, okamžitě to udělejte –  neriskujte své zdraví a život a zároveň druhých osob! (9.12.)

Neplatí výživné

J.Hradec – Pro syna a dceru dluží 65 000 korun.

Dvaapadesátiletý zapomětlivý otec si v období od měsíce března  do měsíce listopadu tohoto roku, neplní řádně svoji vyživovací povinnost na své dvě děti. Rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci  mu bylo uloženo přispívat částkou 6 000 korun pro syna a částkou 4 000 pro dceru vždy k rukám matky. Oprávněné  tak zastíhané období dluží na výživném částku v celkové výši 65 000 korun. Svým jednáním vydal obě děti nebezpečí nouze, neboť jejich matce musela finančně vypomáhat mateřská babička, bez které by oprávněná nebyla schopna zajistit výživu obou dětí a ostatní základní osobní potřeby na úrovni umožňující přežití. Jindřichohradečtí policisté přečin zanedbání povinné výživy řádně zadokumentovali. Včerejšího dne si pachatel převzal  záznam o sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán na svobodě v režimu zkráceného přípravného řízení.(9.12)

Inkasoval ránu pěstí do obličeje

J.Hradec – Nová Bystřice – Agresor bude trestně stíhán.

V neděli kolem  3:00 hodiny ranní devětadvacetiletý agresor, na chodníku před diskotékou v obci Nová Bystřice, fyzicky napadl poškozeného. Muže  udeřil jednou ranou pěstí do obličeje, po které poškozený  upadl na zem. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření v nemocnici v Jindřichově Hradci. Agresor je podezřelý z přečinu výtržnictví a z pokusu úmyslného ublížení na zdraví.  Novobystřičtí policisté ihned zahájili úkony trestního řízení a případem se i nadále intenzivně zabývají.(9.12)

Obchodovat s drogami se nevyplácí

Jindřichův Hradec – Kriminalisté stíhají tři mladé muže.

Obchodování s drogami zákon nepovoluje. O tom se přesvědčili tři mladí muži (27, 19 a 19 let) z Jindřichohradecka. Jindřichohradečtí kriminalisté zjistili, že tato povedená trojice od dubna do září tohoto roku s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch, vypěstovala na zahradě u jednoho rodinného domu v obci Třeboň více než 180 kusů rostlin konopí. Mladí muži pak chtěli drogu prodat a získané peníze použít pro sebe. Kriminalisté však jejich úmysl odhalili a na místě činu vypěstované rostliny zajistili, následně je odeslali k odborným expertizám. Všechny tři pachatele stíhají pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jsou stíháni na svobodě.(8.12)

Zloději ventilátorů dopadeni

Jindřichův Hradec – Vyslechli si obvinění, jsou stíháni na svobodě. (Hlasová schránka 974 221 116)

Jindřichohradečtí kriminalisté ve spolupráci s policisty z jindřichohradeckého obvodního oddělení si připsali další úspěšně vyřešený případ. Díky výborné operativní činnosti se jim podařilo objasnit případ krádeže, ke které došlo v přesně nezjištěné době v průběhu měsíce října. Skutek mají na svědomí dva muži (26 a 25 let) z Táborska, resp. z Vyškovska. Ti po vzájemné domluvě s úmyslem získat majetkový prospěch, kradli na pozemku jedné firmy v obci Záhoří. Starší z mužů překonal oplocení pozemku a ze zde stojícího skladu ukradl celkem 21 elektrických ventilátorů složených z elektrických motorů a hliníkových vrtulí. Postupně je odnosil k oplocení pozemku, kde je přes plot podal svému komplicovi. Společnosti tak způsobili škodu přesahující částku 60 000 korun. Ve stejném období pak z volného prostranství té samé společnosti ukradli jeden nefunkční elektromotor v hodnotě 5 000 korun.  Muži jsou stíháni na svobodě.(6.12.)

Vozidlo je pryč

Jindřichův Hradec – Policisté po něm vyhlásili pátraní. (Hlasová schránka 974 221 116)

Nepříjemné překvapení připravil pro jednoho muže z Jindřichova Hradce neznámý pachatel. Muž je majitelem vozidla Škoda Octavia, které zaparkoval ve středu v 17:00 hodin v Táboritské ulici v Třeboni. Ve čtvrtek po 07:00 hodině se nestačil divit, když zde automobil nenašel. Jedná se o vůz značky Škoda Octavia combi černé barvy, ve kterém měl majitel navíc uloženou míchačku lepidel a maltových směsí. Celková škoda, kterou tak pachatel muži způsobil, přesáhla částku 150 000 korun. Případem se nyní zabývají třeboňští policisté, kteří po vozidle vyhlásili pátrání. Zároveň žádají širokou veřejnost o spolupráci. Pokud máte jakékoliv informace týkající se tohoto případu, byli jste v Táboritské ulici v Třeboni a všimli jste si v noci na čtvrtek v souvislosti s tímto vozidlem čehokoliv podezřelého, obraťte se, prosím, na telefonní číslo 974 244 702 nebo přímo na linku 158. (6.12)

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová, nprap. Bc. Milan Bajcura a por. Ing.  Štěpánka  Uhlířová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

V nastavení souborů cookie na těchto webových stránkách je zvoleno „povolit soubory cookie“, abyste si mohli jejich prohlížení užít co nejlépe. Jestliže budete dále používat tyto webové stránky, aniž byste změnili nastavení souborů cookie, nebo kliknete na tlačítko „Přijmout“ níže, vyjádříte tak svůj souhlas s tímto nastavením.

Zavřít