5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Týden na Policii ČR v okrese J. Hradec (8.11. – 15.11.2013)


Včelstva i s úly jsou pryč

Policie ČRJ.Hradec – Kdo okradl včelaře? (Hlasová schránka 974 233 116)

Dosud neznámý lapka v době od 6. listopadu do 12. listopadu tohoto roku  odcizil z volně přístupné louky v k.ú. obce Vícemil dva úly, ve kterých byly umístěny mezistěny a krmení pro včely. Společně s úly odcizil rovněž dvoje včelstva. Pachatel tak svým jednáním  způsobil majiteli celkovou škodu ve výši nejméně 10 245 korun. Případem se intenzivně zabývají policisté z obvodního oddělení J.Hradec.(14.11.)

Další otec neplatí výživné

J.Hradec – Pro své dva syny dluží 148 000 korun. ( Hlasová schránka 974 233 116)

Čtyřicetiletý zapomětlivý otec si od měsíce ledna 2012 do listopadu 2013, neplní řádně  svojí zákonnou vyživovací povinnost na své dva syny, kteří   trvale žijí u své  matky. Rozsudkem Okresního soudu v Jindřichově Hradci bylo otci uloženo přispívat na výživné svých synů  4 000 korun na staršího a  3 000 korun na mladšího  k rukám oprávněné, které tak za uvedené období dluží celkem na běžném výživném nejméně 148 000 korun. Na podkladě písemných materiálů obvodního oddělení Dačice  a písemných materiálů  služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce  vypracoval policejní komisař včerejšího dne usnesení o zahájení trestního stíhání. Podezřelý muž  bude pro přečin zanedbání povinné výživy trestně stíhán na svobodě.

Nadýchal 2,24 promile.

J.Hradec – Opilý řidič ujížděl hlídce policie.

Pětatřicetiletý muž dne 8. listopadu  ve 22:00 hodin řídil v Jindřichově Hradci osobní motorové vozidlo  Opel Vectra.  Na ulici nábřeží L. Stehny, byl v prostoru před kostelem sv. Jana Křtitele stavěn hlídkou Policie ČR SDP Č.Budějovice, které na znamení dané podle zvláštních předpisů nezastavil a pokračoval v jízdě . V ulici Václavská  následně zajel na veřejné parkoviště. Zde,  byl policejním vozidlem předjet a následně zastaven. Dopravní policisté provedli u řidiče kontrolu a zjistili,  že podezřelý není držitelem řidičského oprávnění pro jakoukoliv skupinu či podskupinu motorových vozidel a vozidlo řídí bezprostředně po požití alkoholických nápojů. Provedenou dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu v dechu, které se dobrovolně podrobil, byla  naměřena hodnota ve výši 2,24 promile alkoholu v dechu. Jindřichohradečtí dopravní policisté  přečin ohrožení pod vlivem návykové látky řádně zadokumentovali a  včerejšího dne si řidič převzal sdělení podezření.(13.11.)

Krkavčí otec

J.Hradec – Suchdol nad Lužnicí – Na výživném dluží přes 132 000 korun.

Devětatřicetiletý krkavčí otec si v období od března 2011 do 1.listopadu 2013, vyjma třech splátek po 500 korunách, pravidelně neplnil svoji vyživovací povinnost na dceru. Výši výživného stanovil rozsudkem Okresní soud Jindřichův Hradec na částku 1 800 korun měsíčně. Na výživném za stíhané období pro dceru dluží nejméně  56 100 korun. Dále si podezřelý muž  v období od října 2010 do 1.listopadu 2013, vyjma třech splátek po 500 korunách neplní svoji vyživovací povinnost na syna. Výši výživného stanovil rozsudkem Okresní soud České Budějovice na částku 2 100 korun měsíčně. K rukám matky tak dluží na výživném pro syna nejméně 76 200 korun. Policisté z obvodního oddělení Suchdol nad Lužnicí přečin neplnění vyživovací povinnosti precizně zadokumentovali. Dne 9.listopadu převzal podezřelý muž  na obvodním oddělení PČR Lipno nad Vltavou sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení na svobodě.(13.11)

Hrozil družce zabitím a vláčel ji po podlaze

J.Hradec – Policisté agresora trestně stíhat nemohou.( Hlasová schránka 974 233 116)

Dne 3. listopadu v odpoledních hodinách, v kuchyni novostavby rodinného domu bez č.p. v obci na Jindřichohradecku, čtyřicetiletý agresor napadl svoji družku. Poškozené nejprve slovně vyhrožoval vulgárními výrazy, kdy ji  mimo jiné nazýval dámským přirozením. Dále ženě hrozil, že  jí přerazí páteř, vyrazí zuby a pokud  zavolá policii, tak jí  podřízne. Následně družku  fyzicky napadl, kdy jjí chytil rukama pod krkem, povalil jí na zem a následně jí vláčel po podlaze. V této chvíli na místo dostavila matka podezřelého, která se snažila svému synovi v  jednání zabránit. Agresor začal svou matku rovněž urážet vulgárními výrazy a poté jí fyzicky napadl, kdy do ní strčil rukama, čímž upadla na zem.  Výhružky usmrcením ze strany podezřelého vzbudily u družky důvodnou obavu o svůj život a zdraví s tím, že tyto uskuteční. Při fyzickém napadení nebylo ani jedné z žen  způsobeno poranění, které by si vyžádalo lékařské ošetření. Jindřichohradečtí policisté přečin nebezpečné vyhrožování precizně zadokumentovali. Poškozená nejprve policistům  po řádném  poučení  dala souhlas s trestním stíháním svého druha. Tento si dne 4. listopadu 2013 převzal sdělení podezření. Poté  poškozená využila svého práva a vzala souhlas s trestním stíháním svého druha  zpět. Jindřichohradečtí policisté  tudíž včerejšího dne trestní věc odložili, neboť  trestní stíhání pachatele je nepřípustné.(12.11)

Smrkové dřevo je pryč

J.Hradec – Kdo se ohřeje za cizí peníze? (Hlasová schránka 974 233 116)

Z pátka na sobotu odcizil dosud neznámý pachatel třicet  metrů kubických smrkového dřeva v délkách osm  až  dvanáct metrů. Smrkové dřevo bylo složeno a připraveno k expedici u lesní cesty v k.ú. obce Dolní Radíkov na Dačicku. Svým jednáním tak pachatel způsobil majiteli  škodu ve výši nejméně 75 000 korun. Dačičtí policisté  dne 9. listopadu  zahájili úkony trestního řízení a po pachateli přečinu krádeže i po odcizeném dřevu usilovně pátrají.(11.11)

Naftu kdosi odčerpal

J.Hradec – Dačice – Vypáčil zámek a kradl.

Dosud neznámý pachatel, počátkem měsíce listopadu, za použití násilí ,nezjištěným předmětem vypáčil zámek na víčku hrdla palivové nádrže nákladního automobilu  MAN. Víčko následně odšrouboval a z palivové nádrže odčerpal 396 litrů motorové nafty. Tímto jednáním způsobil firmě s.r.o. celkovou škodu ve výši nejméně 15 000 korun. Z toho na odcizené motorové naftě 14 000 korun  a na poškozeném zámku víčka palivové nádrže 1 000 korun. Dačičtí policisté případ krádeže řádně zadokumentovali a  po pachateli i nadále intenzivně  pátrají.(11.11)

Ukradl motorovou pilu

Jindřichův Hradec – Způsobil škodu ve výši 10 000 korun. (Hlasová schránka 974 221 116)

Do kotelny, která je součástí rodinného domku v obci na Jindřichohradecku, se včera během noci vloupal neznámý pachatel. Ten využil neuzamčených vstupních dveří a přišel si tak snadnou cestou k motorové pile v hodnotě 10 000 korun. Zloděj se dopustil trestných činů krádeže a porušování domovní svobody, pátrají po něm třeboňští policisté.(8.11)

 

Zdroj: Policie ČR – por. Mgr. Bc. Hana Millerová

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L