9.5 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Novinky z Hradce: Ulice Hradce brázdí nový žlutý autobus (fotogalerie)

JINDŘICHŮV HRADEC – Cestovat z místních částí Hradce za jednotnou cenu MHD. Tak funguje Integrovaný dopravní systém, který začal v Hradci jako v prvním městě Jihočeského kraje fungovat od začátku letošního roku. Na trasách cestující sveze i nový žlutý Mercedes.

Integrovaný dopravní systém (IDS) rozšiřuje veřejnou městskou hromadnou autobusovou dopravu na území Jindřichova Hradce o jeho místní části, tedy Buk, Děbolín, Dolní Radouň, Dolní Skrýchov, Horní Žďár, Matnou, Políkno a Radouňku. Všechny autobusy i zastávky, které pod IDS spadají, jsou označené žlutomodrým logem.

U nemocnice vznikne nová zastávka pro MHD. Ilustrační foto: Adam HudecAutor: Adam HudecFoto: Adam Hudec

„Pro občany je cestování výhodnější především z toho pohledu, že mohou z místních částí Jindřichova Hradce cestovat za cenu MHD, mohou si koupit roční zvýhodněnou jízdenku v celé zóně IDS, v rámci časové jízdenky přestupovat bez omezení. Výhodné je také jízdné pro rodiče na mateřské dovolené, pro školy a pro občany nad 70 let je cestování po vyzvednutí příslušné nepřenosné karty zdarma,“ uvedl místostarosta Bohumil Komínek. Novinky o předplacených kartách naleznou cestující vyvěšené v autobusech MHD.

Od začátku nového roku se také změnila cena jízdného. Dříve lidé platili osm korun, dnes za jízdenku zaplatí desetikorunu. Lístek má ale „trvanlivost“ čtyřicet minut, Hradečáci ho tak mohou využít i při dalších cestách v takovém časovém horizontu. Podobně funguje i jízdenka za 15 korun (na zeptání u řidiče, který automaticky tiskne jízdenku za deset korun). Patnáctikorunová jízdenka platí na devadesát minut. U obou nových typů lístku jsou přestupy v časovém limitu neomezené.

Autor: Adam Hudec 5 plus 2

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L