7.2 C
Jindřichův Hradec
2.04. 2023
Akce Vašimi objektivy

Ulice Hradce se pro 116 účastníků proměnily v místo plné superhrdinů

Jindřichův Hradec, 19. září 2015 – Sobota večer patřila v Jindřichově Hradci 28 týmům, které se v rámci hry Negativ snažily dopadnout Superpadoucha, který škodí městu. Celá večerní detektivní hra se nesla v duchu komiksových příběhů, postavy z nich mohli kromě 116 účastníků všeho věku potkat po celý večer v ulicích i občané města. Hru pořádalo 8 dobrovolníků v rámci projektu StopTime.

Ulice Hradce se pro 116 účastníků proměnily v místo plnéNegativ je hra, která obohacuje klasické populární šiforvačky o prvek zážitku. Letos jej představovalo setkání s fiktivními postavami jako je Kapitán Hradec, PETman, Magneťák či Hulkína a se zábavným příběhem, který byl kolem jejich osudů propleten. Důležitým aspektem hry je ale již tradičně i příležitost podívat se v Jindřichově Hradci na místa, která lidé obyčejně bez povšimnutí míjí, případně jsou nepřístupná. „Vytvořili jsme Negativ, protože žádná jiná akce podobného rázu v Hradci není. Kromě toho, že jsme se snažili vymyslet pro hradečáky zajímavý program na sobotní večer, chtěli jsme je také zavést do míst, kam se obvykle nepodívají a vytvořit tak zážitky na které budou ještě dlouho vzpomínat,“ uvedl Tom Kocmi, koordinátor projektu StopTime a hlavní organizátor hry.

V letošním čtvrtém ročníku byla vrcholem osmihodinové hry noční návštěva Městské věže. „Ve hře se mi líbila možnost objevovat místa v Hradci, která jsem ještě neznala, netradiční úkoly a řešení šifer. Byla jsem nadšená z toho, že jsme vylezli na městskou věž v noci,“ uvedla účastnice Nikola Šarlingrová. Akce se přitom neúčastní jen místní, již poněkolikáté zlákala k účasti i mladé lidi z jiných měst. „Máme to daleko, ale bydlet ještě dál, přijeli bychom taky, protože ten zážitek za to určitě stojí! Většina našeho týmu je navíc tak trochu do komiksů, takže nám hrozně sedlo téma a krásný úvod s autogramiádou superhrdinů. A opět obdiv za zpřístupnění nějaké památky uprostřed noci,“ uvedla Simona Michaličková, která s týmem přicestovala z Prahy.

Akci finančně podpořilo město Jindřichův Hradec.

StopTime


Kontakt:

Tom Kocmi, koordinátor projektu StopTime, stoptime@email.cz

StopTime je dlouhodobý projekt skautského střediska Zlatá Růže oživující dění v oblasti vzájemné podpory aktivního trávení volného času neorganizované mládeže na Jindřichohradecku. Do projektu jsou zapojeny desítky mladých lidí, kteří dobrovolně věnují svůj volný čas přípravě a realizaci rozmanitých akcí pro své přátele, spolužáky a další mladé lidi ve městě. Klademe si dlouhodobě za cíl podporovat aktivní způsob života mladých lidí v podobě aktivního trávení volného času. www.stoptime.tk

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L