-3.7 C
Jindřichův Hradec
8.02. 2023
5plus2

Úpravy staré radnice v Hradci mají zelenou | 5plus2

23. 1. 2014, 14:57  |  stalo se  |  Jindřichohradecko

JINDŘICHŮV HRADEC – Bílorůžový dům s číslem popisným 88/I, někdejší jindřichohradecká radnice na náměstí Míru, se do dubna roku 2015 promění v moderní galerii. Tak alespoň zní plán nynějšího vedení města.

obradni sin
Původní obřadní síň by měla zůstat zachovaná.
Foto: archiv města

Podle prvotních odhadů mohou stavební úpravy stát až 40 milionů. Vedení města však uklidňuje, že výsledná cena může být ve skutečnosti o několik milionů nižší. Se zakázkou pomůže dotace z Regionálního operačního programu, jejíž příslib vedení města v druhé polovině ledna obdrželo.

„Jedno podlaží budovy by fungovalo jako městská galerie, o které se v Hradci dlouhodobě diskutuje, a mnozí mají pocit, že městu chybí,“ vysvětlil na jednání zastupitelů místostarosta Bohumil Komínek.

V přízemí radnice mají vzniknout veřejné toalety. Ty by využívali hlavně návštěvníci akcí pořádaných na náměstí. Podle místostarosty se městu nevyplácí zajišťovat na koncerty a slavnosti přenosné záchody. Původní obřadní síň ve třetím poschodí radnice by podle návrhu zůstala zachovaná a dále sloužila reprezentativním účelům. Z půdy budovy by se potom stalo provozní a administrativní zázemí.

Zdroj: 5plus2.cz   Autor: Adam Hudec


5 + 2 dny – Regionální týdeník vychází zdarma5 + 2 dny

Nejnovější články

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Tříkrálová sbírka na Jindřichohradecku byla rekordní

Miloslav L

Valentýnské menu v restauraci Pod Zámkem

Miloslav L