USK Praha si od Vajgaru veze vítězství

Důležitosti zápasu napovídal i začátek zápasu. Ztráty obou týmů převažovaly nad koši a po 5 minutách svítilo na tabuli skóre 6:4 pro LIONS. Úspěšnost střelby se však nezlepšila i v následujících minutách a tak domácí vedli v 7.minutě po trojce Zuzáka 9:6. USK se však zvedlo, využívalo své agresivní hry a do konce čtvrtiny otočilo skóre ve svůj prospěch.

BK Lions – USK Praha 71:84 (15:17, 32:40, 50:59)

Také USK Praha si od Vajgaru veze vítězstvíDruhá čtvrtina již začala být ve znamení náporu USK. Domácí svazovala nervozita, USK oproti tomu trefovalo těžké střely. V 7. minutě vedli hosté již o 17 bodů a vypadalo to, že je konec. LIONS však bojovali a do konce čtvrtiny stáhli manko na 8 bodů.

Druhý poločas začali lépe LIONS. Za 2 minuty byl náskok hostů o 6 bodů. Hosté však opět těžkými střelami odskočili, 2 minuty před koncem se však opět domácí přitáhli a po bodech Whiteho byl náskok hostů pouze 3 body. Získali jsme míč, místo toho se však dostal k Feštrovi a ten domácí „zabil“ další trojkou. USK se uklidnilo a opět do konce kvarty odskočilo na 9 bodů.

Poslední čtvrtina byla již ve znamení domácí křeče. USK pohodlně navyšovalo náskok a domácí hráči pouze zoufale odstřelovali koš. Pražský tým tak získal naprosto zaslouženou výhru.

Ohlasy (pokusit se fanouškům vysvětlit proč utkání dopadlo, jak dopadlo, okomentovat případná vyloučení, zranění nebo jiné zvláštní okolnosti…)

Také USK Praha si od Vajgaru veze vítězstvíDomácí trenér Karel Forejt: Gratuluji soupeři k výhře, myslím že k zaslouženému. Vstoupili jsme do zápasu strašně nervózně. Chtěli jsme vyhrát, všichni to od nás očekávali a nás nervozita neskutečně svazovala. Ve 2.čtvrtině utekl soupeř na 17 bodů a vypadalo to s námi špatně, poté jsme se trošku zmátožili a poločas skončil o 8 bodů. Věřili jsme, že jsme schopní se dotáhnout, byli jsme na 3 bodech, získali míč, který jsme měli v rukách, Lukáš Feštr však trefil trojku, která rozdíl vrátila na 6 bodů. USK nám předvedlo to, jak využít efektivně pozice. Kdykoliv zůstali sami, nebo kdykoliv jsme udělali chybu, tak nás nemilosrdně potrestali.

Hostující trenér Pavel Miloš: “Jsem rád za to, že jsme zápas zvládli. Připravovali jsme se na něj celý týden. Od začátku jsme byli koncentrovaní a šli jsme si za svým cílem. Byly tam však úseky, kdy šla koncentrace dolů. V prvním poločase jsme získali mírný náskok a JH stálo hodně sil, aby nás dotáhl. Tlak navyšovali a vrátili se na 3 body. Poté se ukázala mentální síla našeho týmu, odskočili jsme na více bodů a to bylo rozhodujícím momentem. Poslední čtvrtka již byla v naší režii.

Statistiky utkání:trojky 6-11, TH 14/11 – 21/14, doskoky 39-38, fauly 17-17

Body domácí:Šoula 16, Nofflet 13, Zuzák 11, Manley 7, Novák 6, Fait a Vošlajer 5, White 4, Lamar a Stegbauer 2

Body hosté:Mareš 21, Feštr 17, Šafarčík 11, Grunt 10, Josipovič a Štěrba 9, Křivánek 6, Svoboda 1