Úspěchy členů Karate J. Hradec OGRD v ČR a zahraničí

Karatisté z J. Hradce uspěli na Mistrovství Evropy v Karate

Úspěchy členů Karate J. Hradec OGRD v ČR a zahraničíOd 15-18. září 2016 se v rakouském Steyeru konalo Mistrovství Evropy EGKF v karate ve věkových  kategoriích od žáků až po veterány. Ve výpravě české reprezentace nechyběli ani dva zástupci jindřichohradeckého karate z klubu KARATE J. Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo – jmenovitě Vít Masař a Marek Houser. Oba jmenovaní se stali členy české reprezentace na základě svých letošních úspěchů na Mistrovství ČR, kde Vít Masař získal zlatou medaili v Kata a Marek Houser bronz v Kumite.
Marek Houser nastoupil v kategorii Kumite dětí do 12 ti let, kde obsadil pěkné 7 místo. Vít Masař nastoupil v kategorii Kata dětí 13-14 let kde se nakonec probojoval až do finále ME kde těsně podlehl italskému borci v poměru 2:3 a získal stříbrnou medaili a titul vicemistra Evropy! Tento skvělý úspěch jindřichohradeckého odchovance okomentoval jeho trenér Jaroslav Valenta: „Mám velkou radost, že se Vítkovi Masařovi podařilo vybojovat stříbro na ME, neb si to zaslouží za svoji několikaletou poctivou a tvrdou přípravu a přístup k tréninkům. Myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Oba naši borci ukázali, že dobré karate na evropské úrovni se dá dělat i v našem městě ve skromných podmínkách našeho klubu díky poctivosti a nadšení pro věc. Taktéž mě těší, že svými sportovními výkony jsou oba naši borci příkladem i pro ostatní členy klubu. Za příkladnou reprezentaci svého klubu, města J. Hradec a ČR bych jim chtěl moc poděkovat.“

Zlatá medaile Víta Masaře z Karate J.Hradec OGRD na mezinárodním turnaji karate

Úspěchy členů Karate J. Hradec OGRD v ČR a zahraničíV sobotu 24. září 2016 uspořádal českobudějovický klub Fight club velký mezinárodní turnaj BOHEMIA OPEN 2016 všech stylů karate, kterého se zúčastnilo 250 závodníků z 34 klubů karate z ČR, Slovenska, Německa, Gruzie a Uzbekistánu. Z J. Hradce na akci vyrazil i čerstvý žákovský vicemistr Evropy Vít Masař z klubu Karate J. Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo. Vítkovi Masařovi se i na tomto turnaji podařilo skvělým výkonem v kategorii Kata žáků 13-14 let postupně probojovat až do finále, které vyhrál a získal tak zlatou medaili.

Úspěch člena Karate J. Hradec OGRD ve 2. kole Národního poháru mládeže všech stylů karate

V neděli 23. října 2016 se v Českých Budějovicích konalo 2. kolo Národního poháru všech stylů karate. Akce se zúčastnilo 322 závodníků (506 startů) ze 45 klubů ČR, mezi kterými nechyběli ani dva zástupci jindřichohradeckého karate z klubu KARATE J. Hradec Okinawa Goju Ryu Dojo – jmenovitě Vít Masař a Marek Houser.
Marek Houser nastoupil v kategorii dětí 10-11let let v Kata (53 startujících) a i v zápase Kumite ve váze do 35Kg, kde i přes dobrý výkon v náročné konkurenci na medaili nedosáhl.
Úspěchy členů Karate J. Hradec OGRD v ČR a zahraničíVít Masař nastoupil v kategorii Kata starších žáků 12-13let (38 startujících) a jak se již poslední dobou stává pravidlem– díky vyrovnanému výkonu a správně zvolené taktice opět vyhrál a získal tak svojí další zlatou medaili!
Úspěch jindřichohradeckého karatisty okomentoval jeho trenér Jaroslav Valenta: „Jsem rád, že se Vítkovi opět povedlo na tak těžkém turnaji zvítězit. Vít Masař svými posledními výkony dokazuje, že je ve sportovním karate opravdu dobrý a že jeho předchozí výsledky nebyli nijak náhodné. Ač většina dětských členů našeho klubu na soutěže nejezdí a raději se věnují tréninku nesoutěžního – sebeobranného cvičení karate, což je hlavní náplň našich tréninků, tak je i pro ně Vít Masař vzorem v přístupu ke cvičení a k poznání, že čím více úsilí vyvinete, tím více můžete získat.“

Krajské přebory v Č. Budějovicích

V neděli 20.11 . proběhl v Č. Budějovicích nominační turnaj na Mistrovství ČR všech stylů karate, které se bude konat v prosinci v Praze. Této akce se jako jedinný z J. Hradce zúčastnil i člen Karate J.Hradec OGRD Vít Masař v doprovodu svého trenéra J. Valenty. Vít Masař bezchybným výkonem l v kategorii Kata žáků 12-13let vybojoval zlatou medaili a svým vítězstvím se stal Krajským přeborníkem s přímým postupem na Mistrovství ČR.