V úžasné domácí atmosféře si vítězství po velkém boji v koncovce odváží USK Praha.

Sobotní podvečer patřil v jindřichohradecké hale opět basketbalu. Před domácími fanoušky Lions padli po bojovném výkonu 72:77.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – USK Praha 72:77

Po čtvrtinách: (24:24,39:50,53:64)

V úžasné domácí atmosféře si vítězství po velkém boji v koncovce odváží USK Praha.Zápas dvou poločasů, který měl domácím přinést první výhru v sezoně. Místo toho tři body putují do Prahy. Pro jindřichohradecké „bankéře“ to znamená jediné. Čas změn. V rámci letošního ročníku KNBL začíná dnešním dnem reprezentační pauza, kterou se Lions budou snažit využít na maximum k tomu, aby udělali ty správné změny, které ve finále přinesou tolik očekávanou výhru.

Pozitivem domácího zápasu byla opět fenomenální atmosféra, která nakopla Hradec k bojovné, napínavé koncovce. I v časech, kdy se týmu nedaří, opět přišla plná hala a ukázala, jak se fandí na jihu Čech.

Karel Forejt o utkání s USK Praha:

„Gratuluji USK k vítězství. Těžko se mi tento zápas hodnotí. Víme, že USK mělo za sebou náročný zápasový program. Hrají v úzké rotaci. Proto jsme do tohoto zápasu chtěli vstoupit agresivní celoplošnou obranou, bohužel mi tento tah nevyšel, protože jsem sestavu v prvním poločase pravděpodobně zvolil velmi špatně. Někteří hráči nejsou tuto obranu vůbec schopni hrát. Tohle beru na sebe, je to moje chyba. Ve druhém poločase i pod vlivem toho, že jsme ztráceli, se na hřiště dostali čeští hráči. Najednou jsme mohli hrát tu obranu, o které jsem mluvil. Najednou nás bylo plné hřiště a USK jsme zdatně dotahovali. Pro nás je velmi důležité to, že jsme za druhý poločas obdrželi jen 27 bodů. To je pozitivum, které si chci z tohoto zápasu odnést, abych se z toho nezbláznil. Je to pro nás osmá prohra v řadě a uvidíme, co se teď v nejbližších dnech přihodí…“

Dalibor Fait dodává:

„Jak bylo řečeno – byl to zápas dvou poločasů. V tom první jsme hráli špatnou obranu, dělali jsme hloupé ztráty a z toho vyplynulo spoustu jednoduchých košů z protiútoků. Dařilo se nám dostávat míč do dolního postavení, kdy z toho naši pivoti posléze těžili. V druhé půli jsme začali hrát lepší obranu. Začali jsme spolu více mluvit. Dokázali jsme si půjčit míč. A také to podle toho vypadalo. Druhou půli jsme dokonce vyhráli. Škoda koncovky, kdy jsme nebyli schopni uhlídat ten poslední útočný doskok Mareše.“

Rozhodčí: Jan Baloun, Jakub Kec, Tomáš Linhart
Komisař: Pavel Volejník