2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Úzkokolejka spustila elektronický prodej jízdenek

Na začátku parní sezony přicházejí Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) s další novou službou pro své cestující. Jízdenku na parní vlaky si nyní můžete koupit předem kdykoli a kdekoli, kde je k dispozici připojení k internetu.

Úzkokolejka spustila elektronický prodej jízdenekOd 19. května 2015 spustily JHMD na webové doméně „jizdenky.jhmd.cz“ aplikaci, díky které si můžete jízdenky zakoupit odkudkoli, kde se připojíte na internet. Nákup je tak možný z pohodlí domova, internetové kavárny, veřejného prostranství nebo informačních terminálů na šesti vybraných nádražích JHMD. Služba je určena pro domácí i zahraniční turisty. Vedle českého jazyka je proto přístupná také v anglické, německé a polské jazykové mutaci.

Úzkokolejka spustila elektronický prodej jízdenekInternetový obchod umožňuje zaplatit za přepravu kol, kočárků a dalších objemnějších zavazadel, stejně jako za čtyřnohého miláčka. Pomocí intuitivního rozhraní si v aplikaci zvolíte, kde a ve kterém voze chcete sedět, zda u okýnka, v uličce, dál od nástupního prostoru nebo co nejblíže bufetovému vozu. Zájemci si při této příležitosti mohou zároveň zjistit, z jakých vozů a jaké lokomotivy bude jejich vlak sestaven, jaká byla jejich historie a jaké jsou jejich technické parametry.

Úzkokolejka spustila elektronický prodej jízdenekPřes internetový obchod lze objednat až dvacet míst najednou a při tom ušetřit rezervační poplatek 20 Kč za osobu, který se standardně účtuje při rezervaci po telefonu nebo přes email. K zaplacení objednané jízdenky kupujícímu opět postačí několik kliknutí přes online GoPay platební bránu. Kód, který následně obdržíte přes SMS a e-mailem, poslouží při předložení průvodčímu jako vlastní platná jízdenka.

Jízdenky lze zatím touto cestou kupovat pouze pro parní vlaky a službu strojvedoucím na zkoušku. Do budoucna se však počítá s rozšířením i na ostatní služby JHMD, tj. všechny motorové a firemní vlaky, objednání předplatných jízdenek, případně pronájem kol a skútrů.

Jindřichohradecké úzkokolejky 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L