2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

V červnu vás ve FotoCafé čekají „Dny dokumentárního filmu“

Farní sbor ČCE J. Hradec a kavárna Fotocafé pořádají ve dnech 24. 6. – 25. 6. 2015 Dny dokumentárního filmu

V těchto dnech proběhnou projekce dokumentárních filmů z projektu Člověka v tísni – Promítej i ty pro žáky základních škol v J. Hradci. V podvečerních hodinách pak proběhnou projekce dokumentárních filmů z Ústavu pro studium totalitních režimů, které se věnují době komunistické totality v našem státě. Na tyto filmy bude navazovat beseda s autory filmů.

Dny dokumentárního filmuProjekce pro žáky osmých a devátých tříd I., II., a III. ZŠ v J. Hradci proběhnou v dopoledních hodinách. Po domluvě s pedagogy těchto škol byly vybrány filmy z projektu Člověka v tísni – Promítej i ty. Tyto dokumenty se věnují lidským právům, ochraně přírody apod. Žáci navštíví tyto filmy: Na sever od slunce, Punkový syndrom a Manželka za 50 ovcí.

Filmy pro veřejnost byly vybrány z produkce Ústavu pro studium totalitních režimů.

Veřejnosti nabídneme dva filmy. Ve středu 24.6. film: Neznámá česká stěna smrti, který pojednává o historii železné opony a zaměřuje se na oblast jindřichohradecka. Projekce a besedy se zůčastní autoři projektů o historii železné opony – pan Luděk Navara a pan Miroslav Kasáček.

Ve čtvrtek 25. 6. pak představíme film Cáry starých filmů, což je pořad složený z unikátních dokumentárních dobových tajně pořízených filmových nahrávek věnujících se českému undergroundového hnutí. Film je chronologicky propojen a ucelen komentářem jednoho ze zakladatelů zdejšího Františka Stárka Čuňase. Po projekci bude následovat beseda s představitelem českému undergroundového hnutí Františkem Stárkem Čuňasem.

Všechny projekce se konají v prostorách kavárny Fotocafé ve dnech 24. -25. 6. 2015.

Podvečerní projekce pro veřejnost začínají v 18.00 a pokračují besedou s autory filmů.

Za organizátory Blanka Nová, Jana Závodská, Josef Snížek

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L