Aktuálně

V neděli oslavíme velikonoce na zámku Žirovnice

Ať už se Velikonoce chystáte oslavit tradičně zdobením vajíček, pletením pomlázek, vynášením Smrtky nebo si dopřejete nevšední kulturní zážitek, máme pro vás pár tipů, jak si užít letošní velikonoční svátky v Žirovnici. Nabízíme každoročně možnosti, jak společně oslavit a přivítat vstup do nového jarního období. Každý si přijde na své!

Velikonoce

1. 4. 2018 se koná na Pouťovém parkovišti v Žirovnici tradiční VELIKONOČNÍ POUŤ.

Pro zpříjemnění jarních svátků pořádá odbor kultury již tradiční akci VELIKONOCE NA ZÁMKU, a to v neděli 1. 4. 2018 od 14 hodin. Zde si nejen děti budou moci vyzkoušet různé lidové zvyky a obyčeje spojené s Velikonocemi.

Návštěvníci si mohou prohlédnout velikonočně vyzdobené prostory expozic zámku a špýcharu. Na I. a II. zámeckém nádvoří se mohou těšit na jarmark pestrého sortimentu, jako jsou ručně vyráběné hračky, kraslice, šperky, bižuterie, keramika, svíčky, apod. Mohou také ochutnat dobroty, jako např. grilované sýry, palačinky, perníky, medovinu, cukrovou vatu, kremrole, … Pro děti budou u Velkého sálu připraveny dětské dílny.

Pro zpříjemnění atmosféry, dobrou náladu a k poslechu zahraje a zazpívá od 14:30 hodin na II. nádvoří Zámku Žirovnice Sboreček při ZUŠ Žirovnice pod vedením paní učitelky Blanky Vopravilové.  Akce proběhne také v rámci známého projektu: „Děti za kulturou, kultura za dětmi“. Dobrovolné vstupné nakonec věnujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti, což je dlouhodobý sbírkový projekt na pomoc dětem.

Zámecký areál Žirovnice