0.1 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

V pátek se letos poprvé představí dechovky v Žirovnici

Devatenáctý ročník festivalu Dechovky 21. století odstartujeme v pátek 22. 2. 2019 v žirovnické Sokolovně.

Trumpeta dechovka
contratempo / Pixabay

Na festivalu zahrají tradičně dechové kapely z celé republiky a to ve dnech 22. března, kdy se představí kapely Skaličané ze Slovenska a Třeboňská 12, 14. června zahraje Šohajka ze Moravského Slovácka a jihočeská dechovka Šumavanka, 13. září rozvíří taneční parket Veselka s kapelníkem Ladislavem Kubešem a Jihočeská Podhoranka, jako poslední termín letošního festivalu je pátek 13. prosince, kdy se návštěvníci mohou těšit na Mistříňanku z Moravy a Havlíčkobrodskou 12. Návštěvníky také čekají doprovodné akce většinou kulinářského charakteru, které má svědomí místní Hotel Artaban****.

Vzhledem k velké kapacitě místní Sokolovny se zájemci nemusí bát o nedostatek místa, vstupenky si mohou zakoupit jak na místě, tak i jako celoroční předplatné na MěÚ Žirovnice při zahájení festivalu v březnovém termínu na tel. č.: 565 301 510.

Více informací a fotogalerii najdete na našem webu: www.zirovnice.cz. Při setkání dechovek v Žirovnici se už dávno nejedná o místní slavnost, do našeho města se sjíždí příznivci tohoto žánru ze širokého okolí. První impuls k uspořádání festivalu vznikl v prosinci roku 2000. Město tehdy do opravené Sokolovny pozvalo dvě české dechovky. Akce se zdařila, a proto už v následujícím roce v březnu zahájilo první ročník festivalu. Žirovnice a festival Dechovky 21. století už neodmyslitelně patří k sobě.


Dechovky 21. století v Žirovnici

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L