17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

V pátek začíná basketbalová bitva o NBL!

BK Lions -TJ Sokol HK

 

Hradec Králové sice nevybojoval titul v 1.lize, jako finalista však získal právo vyzvat BK Lions Jindřichův Hradec v bojích o nejvyšší soutěž!

Termíny jsou jasné – v pátek 13.května budeme bojovat na domácí palubovce, v neděli poté v odvetě v Hradci Králové!

Hradec Králové zvládl důležitý souboj v semifinále, kde však s Litoměřicemi bojoval až do posledních minut a o své výhře rozhodl až v závěru. Ve finále pak nestačil na opavský rezervní tým a získal tak 2. místo.

I tak však získal právo vyzvat náš celek v baráži. Svou účast sice musí potvrdit až zítra do 12:00 hodin, je však více než jisté, že se s Hradcem Králové za několik dní potkáme.

Jak tedy bude vypadat barážový harmonogram?

První zápas odehrajeme v pátek 13.května od 20:00 hodin na domácí palubovce. Čas byl upravený v návaznosti na nedostupnost sportovní haly. „Jelikož jsme do poslední chvíle nevěděli, jaký formát baráž bude mít a zda-li se vůbec hrát bude, bylo velice obtížné jakkoliv zápasy plánovat a propagovat. Věříme, že naši fanoušci chápou význam těchto 2 zápasů a i v netradiční čas přijdou náš tým podpořit. Jak již bylo řečeno, propagace zápasu se nedá tak rychle zvládnout, prosíme tedy fanoušky, aby sdíleli informace mezi známými a přišli nás podpořit“, dodal sportovní ředitel Radim Valcha.

Odvetný zápas nás poté čeká v neděli 15.května, čas zatím není stanovený.

Kostky jsou tedy vrženy a pravidla jsou daná – 2 zápasy, tým s lepším skóre získá právo na nejvyšší soutěž. Naši hráči jsou připraveni!

Takže v pátek ve sportovní hale!!

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L