Aktuálně

V Počátkách se vydáte procházkou pro razítka a pro skřítka

V Počátkách se vydáte procházkou pro razítka a pro skřítkaNaši milí čtenáři, počátečtí i přespolní, rok se s rokem sešel a tzv. doba covidová bohužel nekončí. Naopak to vypadá, že náš počátecký kulturně-společenský kalendář bude letos ještě chudší než ten minulý. Abychom si nezoufali, nepoddávali se chmurným myšlenkám, tak pro vaši zábavu, a hlavně aktivní odpočinek jsme dali v KZM hlavy dohromady a něco vymysleli.

Po fotkách sněhuláčků, fotosoutěži „Vyfoť naši věž“ (sešlo se neuvěřitelných a krásných cca 80 fotek!), kterou v tomto vydání uzavíráme vyhlášením vítězů, a po vyhlášení nové fotosoutěže „Zázraky počátecké přírody“ jsme pro vás vymysleli a připravili soutěžní stezku okolo našich krásných Počátek „Procházkou pro razítka“ a „Procházkou pro skřítka“.

0 – 99 let (zkrátka všichni si přijdou na své)

Jedná se o 12 stanovišť v našem okolí, na nichž budou od března 2021 umístěny dřevěné schránky s razítky a potřebami pro splnění určitých úkolů. Stezka, kterou budete sami, se svými přáteli nebo s rodinou a dětmi moci procházet celoročně, bude spojena s plněním úkolů jak pro dospělé (nasbírání razítek do hrací karty), tak pro děti (sbírání puzzle namísto hrací karty).

Pro naše nejmenší máme v této souvislosti velké překvapení v podobě odkrývání podoby skřítka, kterého jsme při přípravě naší stezky několikrát zahlédli. Vždycky volal: Tady jsem! A my jsme tam běželi a ejhle, byl pryč! Naběhali jsme se u toho, padali a skákali. Chtěli jsme ho nějak pojmenovat, a tak jsme mu dali jméno POČÁTEK.

Vaším úkolem, velcí, tedy bude, projít všechny stanovené cíle a vyznačit do své hrací karty razítko s číslem daného stanoviště. A vás malých (děti do 15 let), vzít si v každé schránce 1 dílek puzzle. Po vyplnění všech políček mohou dospělí odevzdat svou hrací kartu v infocentru, kde za ni všichni obdrží upomínkový certifikát a zároveň budou zařazeni do ročního slosování o hodnotné ceny na konci roku 2021. Děti za odevzdání složeného puzzle (pozor, nebude to jednoduché a leckde budou muset pomoci i rodiče), nalepeného na papíře A4, obdrží taktéž upomínkový certifikát, na kterém spatří skutečnou podobu skřítka Počátka. Budou taktéž zařazeni do ročního slosování o postavičku skřítka Počátka.

Co tedy potřebujete – hrací kartu, kterou si vyzvednete v Infocentru, chuť a dobrou náladu na krásné procházky.

Při odevzdání vaší hrací karty si můžete vyzvednout další. Čím vícekrát trasu projdete, tím větší budete mít šanci na výhru v celoroční soutěži. Trasy jsou dostupné dětem, včetně rodičů s kočárky, i dospělým v seniorním věku. Děti se do budoucna mohou těšit na další dobrodružství se skřítkem Počátkem.

Kulturní zařízení města Počátky