Aktuálně

V sobotu se poběží na jindřichohradeckou věž již po jednadvacáté

Muzeum Jindřichohradecka pořádá soutěž BĚŽ NA VĚŽ již po jednadvacáté. Letos se tato sportovně-zábavná soutěž koná v sobotu 12. května a prezentace závodníků začíná v 8.30 hodin a samotný závod v 9.00 hodin.

V sobotu se poběží na jindřichohradeckou věž již po jednadvacátéSoutěž většinou zabere celé sobotní dopoledne – záleží na počtu přihlášených (většinou je jich kolem padesáti). Závodníci bývají rozděleni do sedmi základních kategorií: Chlapci do 15 let, Dívky do 15 let, Mládež do 25 let, Dospělí nad 25 let, Mladší senioři nad 35 let, Starší senioři nad 45 let a Veteráni od 55 let výše.

Vítězové jednotlivých kategorií se mohou opět těšit na poháry z děbolínské keramické dílny Romany Michalisko Hulíkové a absolutnímu vítězi bude na rok propůjčen křišťálový putovní pohár ředitele muzea. Také v letošním roce bude hlavní stan a občerstvení v Dada clubu, moderovat celou akci bude tradičně Karel Sláma a komisařem závodu bude oblíbený archeolog Vladislav Burian, o zvuk se postará Cay-mann records.

Žádné počasí konání závodů dosud nezastavilo, při tom nepříznivém se pouze posouvá místo, odkud se do věže vybíhá. Cílem závodu je dotknout se po vyběhnutí 153 schodů zábradlí kolem ochozu, kde se měří čas. Nejrychlejším časem zdolání vyhlídkové věže v historii závodu bylo 40 vteřin a 6 setin vteřiny – o tento rekord se v roce 2015 postaral tehdy dvacetiletý Daniel Radvanský. Uvidíme, zdali se letos podaří někomu rekord překonat. Každopádně se při této akci setkáváme s pravidelnými účastníky, kteří svými výkony každoročně překonávají sami sebe.

Pavla Míchalová