14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

V sobotu začíná TOP týden v Jindřichově Hradci

Na přelomu prázdninových měsíců se mohou obyvatelé a návštěvníci našeho města opět těšit na několikadenní maraton kulturních a společenských akcí v rámci oblíbeného TOP týdne, který je realizován jako součást projektu Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska. 

TOP TÝDENV sobotu 30. července se Jindřichohradečáci mohou společně pokusit o zdolání dalšího českého rekordu, tentokrát spočívajícího ve vytvoření živých olympijských kruhů. Registrace účastníků bude probíhat od 13.00 hodin na náměstí Míru, kde zájemci obdrží trička v patřičných barvách a po oficiálním započítání komisařem z Agentury Dobrý den Pelhřimov budou postupně plnit vyobrazený symbol sportovního svátku. Celou akci moderuje Vláďa Slezák z rádia Blaník. Po skončení oficiálního rekordního pokusu bude program na náměstí Míru pokračovat akcí s názvem Léto s Blaníkem. Na pódiu se vystřídají například Kamelie, Petr Kotvald nebo Dalibor Janda. Sobotní událost zakončí slavnostní ohňostroj.

Poslední červencový den, tedy neděle 31. července, bude patřit dechové hudbě Keramička, která v rámci promenádního koncertu vystoupí od 18.00 hodin na náměstí Míru.

1. srpna jsou všichni zájemci zváni do kaple sv. Mikuláše při kostele sv. Jana Křtitele, kde proběhne vernisáž výstavy Petr Novák 70. Ve stejný den od 20.00 hodin je v kapli sv. Maří Magdaleny připraven koncert elektrického smyčcového tria Inflagranti.

V úterý 2. srpna si na své přijdou filmoví fanoušci. V kinosále kulturního domu Střelnice bude od 12.30 a 17.30 hodin promítán animovaný snímek PAT a MAT ve filmu, od 15.00 a 20.00 hodin pak česká komedie Teorie Tygra. Jednotné zvýhodněné vstupné činí 40 Kč a předprodej bude probíhat týden před představeními.

Těžkej Pokondr - TOP TÝDENStředa 3. srpna bude patřit vodním radovánkám. Den plný zábavy je připraven v jindřichohradeckém aquaparku, a to v době od 11.00 do 18.00 hodin.

Čtvrtek 4. a pátek 5. srpna jsou správným termínem pro návštěvu Domu gobelínů. Právě tam čekají na zájemce Dílny pro děti i dospělé. V pátek se navíc jindřichohradeckému publiku představí při koncertu na náměstí Míru oblíbené duo Těžkej Pokondr, a to od 19.00 hodin.

Od pátku 5. do neděle 7. srpna nebude v prostorách Muzea fotografie a moderních obrazových médií chybět oblíbené fotografování v historických kostýmech.

Kašpárek v rohlíku - TOP TÝDENKašpárek v rohlíku – tak zní název hudebního programu pro rodiny s dětmi, jenž oživí náměstí Míru v sobotu 6. srpna od 15.00 hodin. Naváže na něj letní koncert Jindřichohradeckého Big Bandu od 19.00 hodin rovněž na náměstí Míru.

Poslední den celého Top týdne 2016, neděle 7. srpna, se samozřejmě ponese v duchu tradiční poutě Porcinkule v centru města. V 9.00 hodin začne v klášterním kostele sv. Kateřiny Slavnost Porciunkule a od 10.00 hodin vystoupí na promenádním koncertu na náměstí Míru skupina Klaret – Strážský výběr.

Letošní TOP týden v Jindřichově Hradci pořádá město Jindřichův Hradec ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec.

Mediálními partnery akce jsou Hitrádio Faktor, Rádio Blaník, Týdeník Jindřichohradecka, měsíčník Neon, měsíčník Žurnál, Jindřichohradecká televize.

Zdroj: Město J. Hradec

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L